Здравна карта с чип

  • 548
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Моля, кажете ми, дали българските медицински заведения
в София акцептират европейски здравни карти с чип?
А частните лекари? А аптеките? Кои?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Лиска ще си идвааа.
Тъй. Здравният ни министър демонстрира в болница Токуда как нещо като пос-терминал му прочете картата. Но карта, издадена в България. Предполагам, че ще чете и такива, издадени в друга страна на съюза.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кеш, Лиске...кеш...

# 3
  • Мнения: 47 963
България сега започва да издава подобни карти за българите,които пътуват в чужбина,но не съм чула някъде  да се приемат такива  тук засега,става въпрос за болници,защото аптеки и лекари на 100 % не приемат  Wink

# 4
  • Мнения: 1 629
Лиске, ако ще е за мамолог, сопранов карти няма да ти иска  Grinning
Нямам представа, инак, но за 'Токуда' писаха така.

# 5
  • Мнения: 3 423
Другари,
не искам да осъмвам неинформирана.
Ако трябва овреме бартери да сключвам.
Благодаря ви за инфото.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сключвай!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
в последния брой на вестник "Компютри" прочетох, че нашата здравна каса сега започва пилотен проект в две общини с въвеждане и използване на системата на здравните карти с чип.
пилотният проект щял да продължи около година май.
това по повод въвеждането на такива карти у нас.
за приемане на чужди такива карти - не съм чела и чувала нищо. имам големи съмнения, че някъде го правят. може би едно запитване на сайта на НЗОК ще помогне?

# 8
  • Мнения: 3 423
Имах веднъж разговор с това министерство.
Вадех им думите едва-едва от устата, мъцаха,
като че тепърва се учат да говорят. Кауза пердута.

# 9
  • Мнения: 47 963
майка ми сега си вади карта за чужбина,голяма мъка е,а за ползване на такива карти у нас-силно се съмнявам,поне щяха да го оповестят,обаче реално навсякъде искат пари ,така че се съмнявам да се разминете с плащане-дано не ви се налага!
за токуда не знам как стоят нещата,може те да имат някаква програмка или договордано се включи някой да каже,а най -добре да се пита самата болница-Телефон на болница "Токуда" - 403-4000.

Общи условия

Активация на акаунт