не ака сама вече 25 дни

  • 844
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте мами, дъщеря ми в момвнта е на 2 месеца и една седмица и от 25 дни не ака сама, а 4ака или термометър или листо от мушкато. Като се роди бесхе на кърма и 25 мл. нан, сменихме нан с нутрилон, после фризолак и в момента кърмя 6 пъти на денонощие като денем дохранвам с 60 мл. АМ а нощем 3 пъти яде само кърма. Пробвах какво ли не, от 20 ден пиеше 2 седмици само на овесена вода и АМ приготвях с овесена вода - нищо, давам сега по 300 мл. преварена вода пак нищо, акото не е гъсто оствяла съм я 5 дни да се изака сама но не ще. Акото е като каша с мехурчета въздух и съсиреци като пресечено мляко. Докторката каза че или детето си освоява всичко и не остава за изакване или просто аз съм я научила и тя чака термометра. Пробвах 1 седмица само на кърма но беше вечно гладна защото цокаше залъгалката, одеалото, юмрука целия и пак почнах да дохранвам. Кажете какво да правя - това запек ли е? Тя не плаче никога освен ако е гладна, няма колики все още, не се напъва да ака, но незнам да я чакам ли сама да ака, или да продължавам с термометъра?

# 1
  • Мнения: 294
Наистина нямам опит по въпроса и ще оставя да те посъветват други майки, но моето чувство е ,че не е добре това че и помагаш с термометър непрекъснато и може да доведе до т.н. "лениви черва" ,посъветвай се и с друг лекар как да разрешиш този проблем.
 А защо мислиш че не й стига кърмата, кърмила ли си на поискване ? Има много теми в библиотеката,но идеята е че като видиш че е още гладна да й дадеш пак да суче, дори и да си я хранила преди час.. Така няма как да остане гладна,а и кърмата ти ще се увеличи и регулира според нуждите на бебка..

# 2
  • Мнения: 254
тя е "малък хищник" както лазва тате , яде доста а на мен ми се събира кърма за около 8,9 4аса и тогава изцеждам общо 130 мл. ина4е през 4 4аса едва около 60 мл.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравей,

Това за "100%то усвояване на млякото" (и то пак не във всички случаи) важи за изключително кърмените бебета на поискване, а при вас не е така. Напълно възможно е да си я свикнала с термометъра и затова така да се получава. Не те съветвам да продължаваш с тази практика. Пробвай масажи на коремчето по часовниковата стрелка, гимнастика (сгъваш крачетата към коремчето), топла вана, вазелин на дупето; самата ти яж разхлабващи води. Не те съветвам обаче и да даваш овесена вода директно на бебето. Овесът съдържа глутен и можеш да й предизвикаш отключване на алергия.

Въпреки че така както го описваш не прилича на запек аз на твое място бих се посъветвала с гастроентеролог.

Давам ти и линк към една подобна тема, която мисля че ще ти е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159758.0;all

И малко встрани от темата- препоръчвам ти да почетеш малко в Библиотеката (закованата тема в началото)- така както си я подкарала скоро ще приключите с кърменето: 300мл вода са страшно много; ако една седмица сте били само на кърмене и не ти се е увеличила кърмата или си я хранила под час или тя не суче ефективно. А можеш да пуснеш и тема и ще получиш много съвети как да организираш кърменето си най- добре. Извинявай, че ти давам непотърсен съвет, но от личен опит знам, че човек просто някой път не е информиран, че има и по-добър начин. Peace Ако при теб случаят не е такъв- още веднъж извинявай. Hug

# 4
  • Мнения: 384
Намам голям опит но мисля че кърменето на поискване е най- добре за теб и за бебка. Защо си мислиш че нямаш кърма. Пробвайте 2 дена само на кърма, мисля че ще е от полза. При мен има моменти моя сладурко може да си цока и 24 часа в денонощието- цоква, спинка, пак цоква. Проблеми с акането нямаме да чукна на дърво.Първоначално и аз си мислех че нямам много кърма и че не му стига защото през 1-2 часа все ми беше на гърдите,но когато пробвах да се изцедя с ръка се оказа че кърма си имам. Не е това проблема. разрових се в библиотеката и прочетох за така наречения бум на растежа - които се наблюдава на 10 дена ,2-3 седмици, 2 месеца и мисля 6 месеца също. И тогава бебчовците са си по- гладнички и като цокат по- често така се и увеличава и количеството кърма.
Надявам се да съм ти била полезна донякъде.

# 5
  • Мнения: 226
Ние минахем през същите перипети, Ива не беше акала сама в продължение на около 30-40 дни, но ние сме само на кърма. Явно много деца минават през този период. Аз бих те посъветвала да не използваш термометът и мушкато. Детето така свиква, а има и други опасности. За овесените ядки вече са ти казали. Можеш да наблегнеш на разхлабващите храни - круши, спанак, сладко от рози, водата от сушени сливи и много вода и да се опитате да минете само на кърма. Това, че детето смуче разни неща не винаги означава, че е гладно. Както казах ние сме само на кърма, а Ива непрекъснато си смуче юмручето или биберона. В краен случай, аз давах Дуфалак или и слагах слицеринова свещичка. Към дуфалака няма привикване и действа безотказно. Можеш да пробваш първо с половин доза. При нас обикновено е достатъчна:peace:

# 6
  • Мнения: 941
яж разхлабващи храни,гледай самата ти да имаш редовен стомах.Не бих те съветвала да продължаваш с термометъра,ще свикне само с него и тогава да видиш чудо,да не говорим за локалните поражения,които може да направиш на червото.За Дуфалаг незнам,но в упътването пише,че може да предизвика коремни болки,заведи детето на лекар,там ще ти кажат най-добре.знам,че млякото Фризовом помага и при запек,просто те осведомявам,ти решаваш Naughty Успех! newsm10

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и ние сме  в същото положение... ще следя с интерес темата  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Точно в тази възраст като че ли се получава някакво пренастройване на организма,защото всички оплакващи се мами са с бебета на горе-долу една възраст.Включвам и себе си защото и аз пусках тема,когато Мишо беше на 2,5м по същия въпрос,но го оставих сам да се справи и един месец по-късно вече си акаше нормално всеки ден.Моя съвет е послушай мамите и опитай кърмене на поискване на първо време и остави детето само да се изака дори и след 7-8дена,щом казваш,че не е твърдо значи не е запек,а по-скоро максимално усвояване на храната и привикване на червата към новите им ф-ии.  Peace
П.П само да допълня,че и баткото беше така на тази възраст,а беше и на сокове,но пак сам си регулира нещата.

# 9
  • Мнения: 5 500
Така както си го описала това не е запек, за да те притеснява и да се налага да действаш, прости ми, но със средновековни методи!
Запек е твърди, сухи топчета!
Вашето не е такова! Следователно не е запек!!!
На 2 месеца овесена вода не е препоръчително!
За кърмените бебета е нормално да акат 1 път на 10 дни и 10 пъти на ден!

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:41 от ISOLDE

# 10
  • Мнения: 1 691
Здравей, и на мен ми прави впечатление, че има нещо като закономерност: докато станат на 1 месец, бебетата масово акат по няколко пъти на ден и после неизвестно защо изведнъж сменят графика. При нас беше точно така (кърмя и много рядко дохранвам) - отначало 3-6 пъти на ден, после изведнъж стана веднъж на 4 дни. Отначало го чаках, после започнах масажи на коремчето и гимнастика, 1-2 пъти прибегнах и до термометъра, но дори и това нямаше ефект при нас. И така повече от месец. Малко преди да станем на 3 месеца, без нищо да съм правила или променяла в режима, започна да ака веднъж на ден. Стува ми се, че наистина е някакъв период, който трябва да се изживее.
Не знам какъв съвет да ти дам, единствено и основно - не прибягвай веднага до термометър, мушкато и под. Изчакай 3 дни и чак тогава действай, ако не става по друг начин.

# 11
  • Мнения: 1 132
Включвам се и аз да следя темата, защото моето момиченце е в същото положение. Както пълнеше по 5-6 памперса на ден изведнъж разреди на 3 -4 дни, а днес става 1 седмица от както не е акала. Само на кърма е.Ям разхлабващи храни, престраших се и с термометъра, но ефект никакъв. Забелязвам, че от както не ака последните 3 дни се появиха силни колики (не знам дали има връзка) но преди почти нямаше.

# 12
  • Мнения: 8 917
Включвам се и аз да следя темата, защото моето момиченце е в същото положение. Както пълнеше по 5-6 памперса на ден изведнъж разреди на 3 -4 дни, а днес става 1 седмица от както не е акала. Само на кърма е.Ям разхлабващи храни, престраших се и с термометъра, но ефект никакъв. Забелязвам, че от както не ака последните 3 дни се появиха силни колики (не знам дали има връзка) но преди почти нямаше.

Най-вероятно е от това Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 254
Благодаря на всички мами - тази сутрин малката самичка напълни памперса докъто я кърмех. Незнам дали е от топлата водичка на гладно или от 3 литра сок от круши които вчера изпих или че два дни я мъчех само на кърма без да дохранвам, но аз съм доволна:)

# 14
  • Мнения: 463
И ние сме така вече от 10 дни. За последната седмица е акала само 2 пъти. Незнам дали е в такъв период или защото започнах да я храня на поискване, или пък защото аз пия един разхлабващ чай / мисля си да не би на нея да и действа обратно/, незнам но веднъж вече акахме с термометъра, но мисля вече  да не го практикувам, а да я оставя сама да се изака. Може би е типичен период за бебетата в тази възраст. Иначе акото си е редичко, не е запек.Ще следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт