ехографите много ли са

  • 491
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Сега съм в 11 г.с., така се получи, че за 5 седмици направих 5 ехографа. Дали това вреди на бебчо?

# 1
  • Мнения: 5 391
Според мен не.

# 2
  • Мнения: 270
Не мисля,че са много,щом се е наложило.

# 3
  • Мнения: 1 273
Не Naughty Лежала съм в болница и там имаше жени, които почти всеки ден ги гледаха. А ти защо ходиш толкоз често?

# 4
  • Мнения: 393
ами първо да установим бременността, после на преглед по касата, после съм имала киста, отидох на частен, на друг частен, единия казва има я, другия казва изчезнала е, ама после пак е там  #Crazy Мразя ги всичките! И все имена са!

# 5
  • Мнения: 14 133
Не са вредни, независимо от броя. Мен до 12г.с. ме гледаха всяка седмица. След това до края на бремеността през две.

# 6
  • Мнения: 2 677
Гледаха ме всеки месец, а през десетте дни, в които преносих - всеки ден.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Спокойно Peace!Мен такава параноя ме беше хванала,че ходех всяка седмица!Желая ти спокойна бременност и хубаво бебе!

# 8
  • Мнения: 2 663
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166514.0
Прочети тази темичка
Иначе - не

# 9
  • Мнения: 393
точно тази тема четох, и се притесних дали не съм прекалила и то в ранна бременност

# 10
  • Мнения: 209
И мен ме гледаха доста често, но никакви странични реакции няма.
Напълно безопасно е, не само според мен, но и според лекари.
Р.Р.: В много редки случаи(когато матката е прекалено чувствителна и когато прегледа продължи много дълго) може да се получи нещо като контрахиране, но съвсем леко. Едва ли някоя бременна жена я гледат чак толкова дълго на ехографа.
Въобще не се притеснявай!  Peace

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Не, няма проблем. Ехографът не е вреден, той не облъчва, това е ултразвук, който минава през коремната стена и се връща обратно под формата на образ.

Общи условия

Активация на акаунт