Как да я направя тази пуста супа?!

  • 951
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Храним се 4 пъти на ден, като в 10 и в 14 (м/у храненията) давам сок. Започвам да къпя към 19:30 - 19:45 и последното хранене е към 20:30, но в 18:00 започват да мрънкат. Явно им пристъргва. Пробвах със супа, но като им я дадох, чак се потресоха от отврат. Че не мога да готвя - не мога Laughing, ама тяхната супа я правих като по книгите. Варих 20 мин. картофи, моркови, броколи, целина и лук, сложих малко сол и масло и прецедих. Не и не!
На другия ден пробвах най-различни варианти. Да не би да се втрисат от броколи или от целина. И с по един зеленчук им направих, и с всички възможни двойни комбинации от по-горе изброените им правих и пак се мръщят.
Пробвах с кисело мляко, захар и бисквити. Едната яде, другата стисва устни и категорично отказва..
На кухня не мога да ги запиша ( може там супата да им хареса), защото няма кога и кой да им взема храната.
Кажете какво да им давам. Или как да я направя тази супа.

# 1
  • Мнения: 27 524
Супи никога не съм давала, и аз не знам как се правят. Защо не даваш просто зеленчуково пюре, а не супа? Каши, има толкова много видове. Месни пюрета. Защо точно супа да е?

# 2
  • София
  • Мнения: 580
Найстина защо не пробваш нещо друго а не точна супа?

# 3
  • Мнения: 28
Да ти кажа вчера за сефте направих супа на малката.  chef
   Сложих вътре:
         1 средно голям картоф,
         1 морков
         1 розичка броколи
         1 розичка карфиол
         1 стр. пресен лук
         1 ч.л. масло
         1/2 ч.л. захар
         1/2 ч.л. сол- даже по малко е по добре
         2 с.л. кисело мляко
         1/2 жълтък
         1 стиска фиде

    Зеленчуците нарязах на много ситни кубчета, за да се сварят по- бързо.  Разтопих масълцето и вътре изсипах зеленчука за няма и половин минута, защото така трябва за да се запазят витамините им. След тази половин минута наливам вряла вода и варя до сваряване им след което слагам фидето и така 10-15 минути до пълното му сваряване. През това време разбивам жълтъка с млякото и слагам на котлона за да направя топла застройка, когато е готова вътре изсипвам пасираната вече готова супа. и бъркам така около 2 минути.става около 400 гр супа.
   Честно ти казвам малката много и хареса. Но попринцип не трябва да даваш само супа. Дай им около 100 гр. такава супа и след което 100 гр. основно ястие- местно пюре.
   Ако даваш местно пюре супата трябва да е зеленчукова, а ако е зеленчуково- местна супа.
  chef 

# 4
  • Мнения: 227
Ще ти кажа аз как и правя супичка:
-сварявам картофки,пасирам ги,слагам малко масалце и около100гр  Ам,малко сол ,застройвам я с жълтък слагам една препечена филийка и готово.
 В повечето случаи правя пюренца.

# 5
  • Мнения: 601
Супи никога не съм давала, и аз не знам как се правят. Защо не даваш просто зеленчуково пюре, а не супа? Каши, има толкова много видове. Месни пюрета. Защо точно супа да е?
Не е задължително само супа, но друго по-леко за лека закуска м/у храненията не можах да се сетя. Ако им дам зел. пюре или каша няма ли да се заситят много и да им разваля последното хранене, което е след 2 часа и половина.

# 6
  • Мнения: 601
Ще ти кажа аз как и правя супичка:
-сварявам картофки,пасирам ги,слагам малко масалце и около100гр  Ам,малко сол ,застройвам я с жълтък слагам една препечена филийка и готово.
 В повечето случаи правя пюренца.
А не е ли рано за сурово яйце?

# 7
  • Мнения: 28
   Дай им плодово пюре тогава! Аз така правя между храненията. Или даже можеш някакъв плод да дадеш. Когато видя че няма да изкара до следващото хранене също за успокоение й давам да смуче солета. И така изкарваме. Peace
   А това за супата и основното пюре ти написах одеве за обедно хранене Embarassed
   Не бях разбрала че става въпрос между храненита. Sorry!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 605
Защо наистина не даваш плодово пюре, смесено с някаква каша или 1-2 бисквитки? То това си е следобедна закуска според мен!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 336
Аз давах точно супа, но пасирана в начлото и добавях АМ и препчен хляб. Течна не я искаше Ицко.
Защо не им направиш обикновен акартофена - нарязани картофи с вода да заври, добавяш малко масло и сол (ако даваш). Пасираш и добавяш малко АМ .
Карфиола и целината са с осбен вкус,не всеки ги харесва.Пробвай само с картоф и после разнообразявай. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 164
Ще ти кажа аз как и правя супичка:
-сварявам картофки,пасирам ги,слагам малко масалце и около100гр  Ам,малко сол ,застройвам я с жълтък слагам една препечена филийка и готово.
 В повечето случаи правя пюренца.
А не е ли рано за сурово яйце?

Аз не бих правила такива волности с жълтъка. Или твърдо сварен или никакъв. Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 15 215
Ако се застройва супата с яйце, трябва да се прави само с топла застройка и да се вари 10 минути след застройването. С топла застройка яйцето не се пресича.

# 12
  • Мнения: 601
Аз давах точно супа, но пасирана в начлото и добавях АМ и препчен хляб. Течна не я искаше Ицко.
Защо не им направиш обикновен акартофена - нарязани картофи с вода да заври, добавяш малко масло и сол (ако даваш). Пасираш и добавяш малко АМ .
Карфиола и целината са с осбен вкус,не всеки ги харесва.Пробвай само с картоф и после разнообразявай. Simple Smile

За АМ не се бях сещала. Ще пробвам и това. Ако НЕ, плодови пюрета. Тях поне ги ядат.
Щеше ми се да е нещо топло, ама...

# 13
  • Мнения: 227
Педиатърката ми каза че може да застройвам супичката с жълтък,но ако искаш не я застройвай какъв е проблема.

# 14
  • Мнения: 601
Педиатърката ми каза че може да застройвам супичката с жълтък,но ако искаш не я застройвай какъв е проблема.
Проблема е, че със застройка става по-вкусна. Иначе става много обикновен бульон и не го искат.

Общи условия

Активация на акаунт