Eпидемия от паротит !

  • 7 686
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 080
Сега го казаха по новините .Имало бавно пълзяща епидемия от паротит.За сега случаите са в Перник , Благоевград и още един град но не го запомних .Предлагат превантивна ваксина за рисковите групи .
Обаче лекарите казват ,че в 85%от случаите болестта преминава без усложнения .И заболелите са най- често между 17 и 22 години .
пп нали са ваксинирани  Shocked

# 1
  • Мнения: 8 505
пп нали са ваксинирани  Shocked

Да,ваксината се поставя на 13м.

# 2
  • Мнения: 8 505
 dohСега се усетих какво точно питаш.Не зная-нека някой,на когото имунизационния паспорт е в него и е горе-долу на тази възраст,да погледне дали по онова време са ни ваксинирали.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе аз не знам да има ваксина п/в заушка...  Thinking

# 4
  • Мнения: 136
Аз в петък изтървах ваксината на Борис , понеже беше болен. Сега ще трябва да побързам с новата дата може би

# 5
  • Мнения: 1 080
Как бе Шани нали има една - морбили ,паротит и рубеола .
1974 година е била въведена ваксината за паротит.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 12:31 от catch

# 6
  • Мнения: 2 700
Чух, че започва ваксинация на родените в интервала 1985 - 1995 година. Вероятно в този период има дупка в системата. Родените след този период били ваксинирани.

# 7
  • Мнения: 4 150
Всички сте ваксинирани среЩу zауШка.Няма никакьв период беz ваксини.Преди години се полzваШе единична ваксина само среЩу zауШка,а не комбинация с Морбили и Рубеола.
Аz не вярвам да има епидемия,нали всички са ваксинирани. Mr. Green
Това по медиите са конспирации Laughing

# 8
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Добре, защо тогава моят приятел е бил ваксиниран като малък и е изкарал заушка късно, на 20г. Странно е.

# 9
  • Мнения: 3 506
Това и е един от най-големите абсурди с ваксината против заушка (а и с тримовакса изобщо) - не стига купищата странични ефекти и рискове, ами и предпазва точно до възрастта, когато е сто пъти по-лошо да се боледува............

# 10
Принципно всички сме ваксинирани срещу заушка. Само че към 20г. имунитета малко по малко започва да се изчерпва. Но не е много вярно че това е най - опасната възраст, защото за малките момчета рисковете за стерилитет са даже по-големи

# 11
  • Мнения: 1 080
Аз имам информация ,че когато се кара в тинейджърска възраст много по- вероятно е да се получи възпаление на тестисите .
Ако малко дете се разболее имунитета остава траен.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дааааааа, това е Тримовакс-а ... сетих се.

Брат ми боледува от заушка в 11 или 12 клас. Има 2-ма сина.  bowuu bowuu Споко  Stop

# 13
  • Мнения: 2 865
Аз мисля че от скоро е имунизацията, поне за моето поколение знам че не сме имунизирани (родени 70 те).
По имунизационния календар пише че се прави реимунизация на 11-12 години (6-7 клас).

# 14
  • Мнения: 3 506
Аз имам информация ,че когато се кара в тинейджърска възраст много по- вероятно е да се получи възпаление на тестисите .
Ако малко дете се разболее имунитета остава траен.

Абсолютно. Потвърждават го дори поддръжниците на ваксината. Рисковете от усложнения при тиинейджъри и възрастни са много по-големи, а точно тогава имунитетът от ваксината отслабва. След преболедуване мисля, че е до живот.
Моят мъж е карал заушка в детска възраст, но имам друг познат, който е боледувал като тиинейджър, и не може да има деца.

Общи условия

Активация на акаунт