красотата на изядените нокти

  • 1 351
  • 19
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 505
има ли лек за гризачи като мен?ръцете са ми трагедия постоянно си ям ноктите,а като се хвана в маршрутката умирам от срам, представете си картинката изгризани нокти а до теб мадама с маникюр,пробвах и с ноктопластика ама да ви кажа и тя се яде  е не е толкова вкусна ама става

# 1
  • Мнения: 656
Люто обичаш ли?

Ако не - пробвай да се мажеш с люта чушка, ама си мий ръцете преди да ходиш в тоалетна, или да се пипаш по лицето.
Добра идея са ръкавиците от плат.
Голкото до горчивия лак.... не е достатъчно горчив.

Ноктопластиката е скъпа за храна, а пък и мърсотията се задържа толкова добре под нея, колкото и по остатъците от нокти...

# 2
  • софия
  • Мнения: 505
мерси мила пробвала съм и горчив лак и люто и йод ама не всичко си ям

# 3
  • Мнения: 4 053
мерси мила пробвала съм и горчив лак и люто и йод ама не всичко си ям

явно не е било достатъчно люто,
пробвай пак

# 4
  • Мнения: 8 769
Обикновено гризенето на ноктите е психологичен проблем, особено в такава възраст.
Дъщеря ми мина през този период, но беше на 2.5-3г. Правече го, когато е притеснена.
Моят съвет е да се обърннеш към психолог и/или хомеопат.

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
До преди 2години и аз си гризях ноктите /сега съм на 26/. Пробвах с люто, ноктопластика, горчив лак и една камара други глупости, в един момент си реших проблема, като запчнах да се лакирвам, колкото и смешно да звучи. И като ми се приядеше нокътче си белех лака със зъби/моля никой да не се смее на този завой/. Едновременно с това съпруга ми ми правеше забележка открито пред хора, което ме засрами и ме стимулира още повече да се откажа от гризането. Сега имам страхотен маникюр с много твърд нокът и всички приятелки ми завиждат, така че пробвай.

# 6
  • Мнения: 656
Милена, много е добре че си намерила своя начин на отказване.

Иначе може да се пробва с памучни ръкавици - тогава съзнателно трябва да свалиш ръкавицата за да се докопаш до ноктите и подсъзнателно не става

# 7
  • Мнения: 512
Оф.
Ноктите си не гриза, но затова пък кожичките около тях... Кошмар.
Имам затишия от по няколко месеца, но - после пак огладнявам. Мъжът ми казва, че ме е виждал и насън да си чопля кожичките - отврат!
Пък и сега откакто отказах цигарите, имам чувството, че съм по-нервна и си го изкарвам на ръчичките. Sick
Ще следя темата за някой и друг съвет - това с ръкавиците е добре, но когато съм вкъщи заета с домакинството или в работата - не върви някак си... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6 164
Продават в аптеката специални мазила за тази цел, една приятелка беше взела за сина си. Аз го пробвах на един нокът от любопитство Laughing - лютичко е, но не люти толкова, колкото има нещо друго гадно, щото аз люто иначе си обичам...

Една приятелка има този проблем, на психична основа е, по едно време спря, но пак почна...

Направи си ноктопластика, само за това се сещам за първо време, няма как да изядеш изкуствените нокти Mr. Green , пък може ако временно спреш, да се откажеш завинаги. Успех! Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 234
И аз си гризях много ноктите, майка ми ми правеше бележки постоянно. Осъзнавала съм се и съм спирала, но се оказа на нервна почва. Пробвай с един лак на Ейвън, той наистина ми помогна, пък и няма измиване това горчивото, първият път като го опитах цял ден вървях и плюех... така че късмет! И ти сама трябва да си решиш да спреш. Hug
стискаме палци да успееш.

# 10
Познат проблем с гризането на нокти.На 25 съм и доскоро имах този проблем.Лек за него е само внушението и волята да се откажеш.Забременях и си казах "стига", за сега имам маникюр, в 4 месец съм,надявам се да устискам!

# 11
  • Мнения: 137
И аз си гриза ноктите. Грозна работа.
Цитат
няма как да изядеш изкуствените нокти
- вярвай ми, бях си купила изкуствени нокти преди десетина години. Лепях ги с каноколит, но и тях гризках - малко по-трудно е, но не ме спря. Сега се замислам за ноктопластика.

# 12
  • Мнения: X
Ако ти изградят изкуствени нокти, докато поникнат твоите, няма ли да помогне? И акрила ли ще гризеш?? После иди на маникюр да ти ги оформят хубаво, да ги изрисуват и после ще те е грях да изядеш картинките. Поддържай ги редовно.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 659
Единственото спасение е да си наложиш да не ги гризеш!Сле дтова си правиш един хубав маникюр и да видим дали тогава ще ти се иска пак да им посегнеш!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 931
Допреди 10-ина години и аз правех същото, хубаво си гризках ноктите. Embarassed В един момент не знам какво ми стана, но се замислих, че не изглеждат добре и че искам маникюр. Оформих си ги с пиличка, така че нямаше "изкyсителни" грапавинки  Wink, започнах да се лакирам и... някак спрях! А, сега се сещам, в началния период на "отказването" си бях позволила да си гриза ноктите на палците, че по-малко си личи. Laughing Накрая спрях и тях.

Общи условия

Активация на акаунт