Някоя от вас правила ли си е колпоскопия?

  • 36 350
  • 14
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
При мен проблемите май се задълбочиха...  Sad Непрекъснати болки, леко кървене... Гинеколожката ми каза, че иска да си направя колпоскопия, що е то?  Embarassed Боли ли?

# 1
  • Мнения: 3 634
Колпоскоп e възможност за микроскопско изследване на промените на външните полови органи, на влагалището и на маточната шийка.
Пише, че не боли повече от колкото когато ти правят папа- тест (цитонамазка май е на български). Дъното на влагалището и шийката на матката съдържат много малко нерви.
При колпоскопия, докторът проверява с микроскоп външните генитали и вагината,също и отвора на матката.
След такова изследване не би трябвало да се има секс и да се къпе във вана поради опастност от инфекций... но само за няколко дни  Stuck Out Tongue

Според едно писание в нет-а, колпоскопия се прави след като изследванията на цитомазката са показали нещо нередно...

Надявам се помогнах някак си...

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
здравей
как си с английския?
ето линк
http://womenshealth.about.com/cs/cevicalconditions/a/colposcopy.htm
http://depts.washington.edu/hhpccweb/women/colposcopy.html
това излезе на бегло търсене в google
ако имаш проблеми кажи да ти попреведа

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Оле, ужас! Shocked  Ама това е тест за наличие на ракови клетки, защо ще иска да ме тества за това? ЕГАТИ! Shocked
А ако цитонамазката покаже отрицателен резултат, има ли смисъл от колпоскопия?!  Confused
Ох, извинявайте, че ви задавам такива специализирани въпроси, но съм забелязала, че тък знаете всичко за женските проблеми, а и вече ви чувствам близки...  Embarassed

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
ОХХХХХХХХХХХХХХХ
чакай малко, не чети повърхностно!
там пише, че се прави това иследване се прави за да се огледа шийката на матката добре, защото може да има възпаление или раничка. не се притеснявай толкова много!

иначе те разбирам, защото аз самата изживях това последните дни, но без болка, а само кървене.
успокой се, поговори си с твоята лекарка и не отлагай.
предполагам става въпрос за някакво възпаление, но то трябва да се лекува.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не знам, аз имах възпаление, но го излекувах. В смисъл, че на последния преглед моята лекарка каза, че вече всичко е наред, а сега пак започнаха болки вдясно...  Sad
Даже току-що говорих с нея (гинеколожката ми) по телефона и тя смята, че най-вероятно се касае за хроничен апендицит. Да съм ходила в Пирогов да ме видят и ако трябва - да ме оперират. Не трябвало да се отлага!  Shocked
Само да допълня, че и миналото лято имах такива проблеми и пак опрях до Пирогов за апендикс и тогава казаха, че няма нищо...
Леле, представяте ли си да ме оперират от апендицит! Тогава чао на плановете за бебе за кой знае колко време!   Cry

# 6
  • Мнения: 4 324
Това което съм чувала за колпоскопията е, че е метод за допълнително уточняване вида на ранички на шийката на матката.
Не знам обаче дали боли Confused

# 7
  • Мнения: 4 324
Забравих да спомена, че цената на това изследване е между 10 и 20 лв.

А в един руски сайт определението за колпоскопия е:

Колпоскопия - това е метод за диагностика на заболявание на влагалището и шийката на матката. Необходимо е жените да си правят такова изследване поне веднъж годишно

# 8
  • Мнения: 461
Цитат на: Зъхи
Не знам, аз имах възпаление, но го излекувах. В смисъл, че на последния преглед моята лекарка каза, че вече всичко е наред, а сега пак започнаха болки вдясно...  Sad
Даже току-що говорих с нея (гинеколожката ми) по телефона и тя смята, че най-вероятно се касае за хроничен апендицит. Да съм ходила в Пирогов да ме видят и ако трябва - да ме оперират. Не трябвало да се отлага!  Shocked
Само да допълня, че и миналото лято имах такива проблеми и пак опрях до Пирогов за апендикс и тогава казаха, че няма нищо...
Леле, представяте ли си да ме оперират от апендицит! Тогава чао на плановете за бебе за кой знае колко време!   Cry


Преди време и мен без малко да ме оперират от апендицит, един касапин, пардон хирург, от Добрич реши веднага да ме оперира като се оплаках от болки (доста силни) в дясно, добре че ме достраша и реших преди да легна под ножа да отида за всеки случай и на гинеколог. Е той ме прегледа  и каза, че не е гинекологично, но и в никакъв случай не е и апендицит. Оказа се пясък в бъбреците. Изписа ми някакъв сироп и после пих билки и няколко седмици само минерална вода и от тогава вече 8 години "апендицит" не ме е заболял Wink

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Снощи бях на хирург, е не е апендицит! Както и предполагах!  Twisted Evil
Гинеколожката ми беше едва ли не разочарована като й се обадих да й кажа, че не съм за операция!  Rolling Eyes
Сега ще трябва да ми пуска всички възможни гинекологични изследвания, а много май не й се ще!  Imp

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Зъхи, отстоявай си правата и си искай пълния набор изследвания поети от касата, ако ти прави проблеми директно й кажи, че я сменяш! Бъди сигурна, че не е незаменима. И ако има раничка на шийката, или друго възпаление - колкото по-бързо се лекува, толко по-добре. След няколко месеца, ще сте готови за бебе.

# 11
  • Мнения: 920
Зъхи така и така си от София - защо не отидеш направо в онкологичната (по известна като раковата - между КАТ и Техническия университет). Там са си специалисти нека си те огледат...изследват. Така най-бързо и лесно ще се справиш с проблема.

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ама аз не съм казала, че има съмнение за наличие на ракови клетки!  Confused  Пази боже!  Shocked
Тя дори не ми е направила цитонамазка!  Imp
Цял месец се мота, изтече ми срока на направлението от личния лекар и сега за най-същественото, с което според мен трябваше да започне - изследванията, трябва да ходя да моля за ново направление! Ходи обяснявай на личния лекар какво си правил цял месец!  Rolling Eyes
А иначе не искам да я сменям, защото при нея родих преди три години и тя ми познава проблемите най-добре!
Толкова съм потисната! Sad Вече дори за бебенце не мисля! Кой знае кога ще стане, в момента дори не можем да опитваме!  Close

# 13
  • Мнения: 920
Зъхи...аз не съм те разбрала че имаш наличие на такива клетки. Просто предложих там да се изследваш, защото са специализирано заведение и си имат и микроскопите за прегледа и всичко.

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Зъхи може да ти прозвучи страннов първия момент за Онкологична клиника, по-скоро страшно, но относно цитонамазки и колпоскопия съм чувала, че са много добри диагностици.
колкото до твоята лекарка, може би те познава, но поведението и е малко странно, поне за мен.
ако добре си спомням имша кървене, което не е ли малко странно да е от апендицит?
но решението си е изцяло твое

Общи условия

Активация на акаунт