Признаци на претоплянето и преохлаждането?

  • 11 017
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 416
  Д-р Слънчева,здравейте!Много се радвам ,че се е появил този форум,където мога да задавам въпроси на компетентно медицинско лице.Съответно и да получавам отговорите!
  Въпроса ми е:
  Как да разбера,кога на бебето му е студено?Може ли това да се види по цвета на кожата,например,или по нещо друго?
  И кога на бебето му е топло?Интересуват ме съвсем конкретни признаци,ако има такива,разбира се!
  Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Има признаи.
При охлаждането, крачетата и нослето са студени, а кожата му става като на петна. Студените ръчички не са критерии са охлаждане. Те могат да са студени- държи ги нагоре и се оросяват по-лошо, което е нормално.
Ако охлаждането продължава дълго време  бебето става по-вяло и се храни мудно.

При претоплянето детето е неспокойно, кожата на лицето и телцето е зачервена , а то диша по-участено от обикновенно.
Изобщо при съмнение за температурен дискомфорт на бебето е най-добре да му премерите температурата. Нормалната телесна температура е 36,5-36,9.

# 2
  • Мнения: 7 416
     Тази температура под мищницата ли се мери?(По принцип там я меря)

# 3
  • Мнения: 1 043
също може да получи зачервяване на поричките от претопляне - а тази температура се мери под мишниците а в дупето е с половон един градус по висока - ако е претоплено е по висока - бебетата се претоплят и охлаждат доста лесно , особенно новородените  Rolling Eyes, атова е хубаво да се започне с каляване още отначало така по бързо си регулират температурата - поне така съм чела , под каляване може да се разбира ерация слънчеви бани , сабличане на детето голичко с постепенно увеличаване на времето / катро това ставяа не на 30 градуса загрята стая а на нормална температура 22 23 градуса - това за зимата поне става / после и обливане на крачетата и телцето след баня с хладка вода - но всяко едно от нещата се прави с мярка и постепенно за да не се стресира организма . не се свлага шал да диша топло детето - както повечето баби мърморят постоянно , е не се и извежда детето на - 10 примерно ако няма слънце и ако духа силно вятър

Общи условия

Активация на акаунт