пак въпрос за ваксините

  • 598
  • 5
  •   1
Отговори
Предстои ни реваксинация - полио. До сега ни слагаха от капките, но след всичко, което чух предпочитам убита ваксина. Но чух, че не било хубаво след жива, да се слага убита ваксина newsm78 Така ли е наистина? Какво мислите, коя убита ваксина е най-подходяща за реваксинация?

# 1
  • Мнения: 2 751
Предстои ни реваксинация - полио. До сега ни слагаха от капките, но след всичко, което чух предпочитам убита ваксина. Но чух, че не било хубаво след жива, да се слага убита ваксина newsm78 Така ли е наистина? Какво мислите, коя убита ваксина е най-подходяща за реваксинация?
Специално за полиомелита...има ли "убита" ваксина от нея? Не са ли едни кафяви капки?
За ДТК знам, че е добре да са от неживи организми. Ама за полио-то...не бях чувала

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние днес направихме първата реимунизация с Имовакс полио,а досега си бяхме с тази от ЗК.

# 3
Имовакс полио е само полио, така ли? Не е някаква комбинирана ваксина? А ДТК-то отделно ли ще го правите после?

# 4
  • Мнения: 1 043
аз лично предпочетох още в началото да сложа убито полио със дтк заедно - има и само полио и само дтк , попринцип по времето на каката ми когато беше малка се беше вдигнал много шум за малкия процент заболяли от детки паралич след имунизация и доста наплашена неслагам никакво живо нещо , четох че е хъбаво поне първата ваксина полио да е с мъртав щам , но ако няма средства и тряжва да разчиташ на здравната каса е жалко , само ми е много чудно как никога не те подготвят за това което може да се случи с детето ти слагайки полио ... аз дори попитах настойчиви и като на някои абориген ми беше казано че нямало странични ефекти - можело понякога да отключело някои механизам в организма но мноооооого редки случай .... е да но ако този рядък случай ти се падне на теб ? и цял живот гледаш дете с детски паралич само заради една ваксина

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да,Имовакс полио е само полио.За ДТК ваксината е Инфанрикс.Ако до няколко месеца отпадне 5я прием на полио ще сложа само нея,но ако си остане ще взема Пентаксим.

Общи условия

Активация на акаунт