Спешно за хемороиди

  • 13 584
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Зравейте, имам голям прооблем с хемороидите. Бременна съм и ми остават няколко дни до термина. Боря се с тях безуспешно с едно лекарство "Ултрапрокт", но изобщо никакъв ефект! Моля, препоръчайте ми друго, по - ефективно, по възможност с бързо действие. Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Не искам да те отчайвам, но едва ли ще решиш проблема преди раждането. След това ще се поуспокоят нещата, на може и да остане за по-дълго или завинаги. Единственото нещо с което можеш да облекчиш нещата е да се храниш така, че да нямаш запек или разстройство, т.е. балансирано, често, по малко и повече плодове и зеленчуци. Може да звучи банално, но е така. Другото е миене с ледена вода, смрадлика и мазане с това, което шмаш. Можеш да се опиташ много внимателно да върнеш обратно част от това, което се е показало, когато ги намазваш. Облекчава.
Стискай зъби и успешно раждане и едно сладко бебче!

# 2
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Bise
Не искам да те отчайвам, но едва ли ще решиш проблема преди раждането. След това ще се поуспокоят нещата, на може и да остане за по-дълго или завинаги. Единственото нещо с което можеш да облекчиш нещата е да се храниш така, че да нямаш запек или разстройство, т.е. балансирано, често, по малко и повече плодове и зеленчуци. Може да звучи банално, но е така. Другото е миене с ледена вода, смрадлика и мазане с това, което шмаш. Можеш да се опиташ много внимателно да върнеш обратно част от това, което се е показало, когато ги намазваш. Облекчава.
Стискай зъби и успешно раждане и едно сладко бебче!


Много ме е страх как би протекло самото раждане, като имам този проблем, дали няма да ми причини много разкъсвания:(

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Едва ли ще ти пречи по време на раждането. Но би могъл да стане по-голам и болезнен. Вземи си мазилото в родилния дом. На мен ми даваха пластмасови бутилки с вода - замразени да си ги държа на мястото, но това преди 18 години. сега незнам как процедират, ако изобщо някой го е грижа за този проблем при някои родилки. Аз не можех да седна и насарах баба ми да ми уши една възглавница като пояс /за плуване/. После си я палзвах, докато преминаха болките от шевовете и хемороидите. Божеш да пробваш и пояс да ползваш, но не знам дали ще издържи.

# 4
Цитат на: Небесна
Зравейте, имам голям прооблем с хемороидите. Бременна съм и ми остават няколко дни до термина. Боря се с тях безуспешно с едно лекарство "Ултрапрокт", но изобщо никакъв ефект! Моля, препоръчайте ми друго, по - ефективно, по възможност с бързо действие. Благодаря ви предварително!
  Няма такова!!!....Освен раждането!.... thumbsup

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз ги придобих след раждането  .  мазах се с  Hemoal -   не мисля 4е беше ефикасно оба4е
после отидох на лекар и тои ми предписа Ruscus на  Llorens - това е испанско мазило ,маи и двете де оба4е има супер ефект много бях доволна. не искам да те разо4аровам но борбата с хемороидите е дъъълга и за сметка на това болезнена . успех Simple Smile
аз поне се "борих" 3  месеца и маи все още не съм "излекувана" - трябва да знае6 4е ако ще кърми6 пове4ето  лекарства срещу хемороидите  няма да може да ги пие6 ,затова не купуваи нищо на своя глава и се консултираи с лекаря си

# 6
  • Мнения: 1 881
Цитат на: amka
аз ги придобих след раждането  .  мазах се с  Hemoal -   не мисля 4е беше ефикасно оба4е
после отидох на лекар и тои ми предписа Ruscus на  Llorens - това е испанско мазило ,маи и двете де оба4е има супер ефект много бях доволна. не искам да те разо4аровам но борбата с хемороидите е дъъълга и за сметка на това болезнена . успех Simple Smile
аз поне се "борих" 3  месеца и маи все още не съм "излекувана" - трябва да знае6 4е ако ще кърми6 пове4ето  лекарства срещу хемороидите  няма да може да ги пие6 ,затова не купуваи нищо на своя глава и се консултираи с лекаря си


А тези, които описваш, с орален прием ли са? Или се мажат?

# 7
  • Мнения: 1 771
Един съвет всичко, което ползваш чети да ли става за бременни. На мен ми предписаха Mastu S. и съм доволна. Но преди всичко трябва да си оправиш храненето.  Препоръчвам ти салати от всичко каквото в това време можеш да намериш зеле, червено, бяло, моркови, китайско зеле, репи и т.н. Аз така се възстанових.

# 8
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Илиана
Един съвет всичко, което ползваш чети да ли става за бременни. На мен ми предписаха Mastu S. и съм доволна. Но преди всичко трябва да си оправиш храненето.  Препоръчвам ти салати от всичко каквото в това време можеш да намериш зеле, червено, бяло, моркови, китайско зеле, репи и т.н. Аз така се възстанових.


Благодаря за отговорите, явно борбата с това нещо трябва д ае упорита!

# 9
  • Мнения: 883
Не се притеснявай, хемороидите няма да окажат никакво влияние по време на раждането. Аз си ги отглеждам от години, даже след раждането спряха да ми кървят, като ходя до тоалетната.

# 10
  • Мнения: 1 771
Да и зависят и малко от теб.

# 11
  • Мнения: 5 539
След раждането ползвах Прокто-Гливенол и отвара от смрадлика. И двете облекчават, но цялостно се излекувах за ок. 2-3 седмици. През това време беше мъъъка Sad направо не можех да спя от болки Sad

# 12
  • Мнения: 1 771
Да много е добре да се правят бани със смрадлика.

# 13
  • Мнения: 455
Procto-Glyvenol  -  Creme

# 14
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Небесна

А тези, които описваш, с орален прием ли са? Или се мажат?

 мажат се крем4ета . а се сетих и още 4е за да нямам проблем с изхождането ми предписа едни прах4ета Plantaben(proziwoditel Madaus), на билкова основа са но не деистват то4но като разхлабителни по скоро размекват акото и така болката и  риска от нови "придобивки" е по-малък

Общи условия

Активация на акаунт