Отговори
  • Мнения: 8
  Здравейте ,момичета най- после взехме окончателно решение да осиновим датенце!Решихме ,че няма смисъл да рискуваме друга бременност,а е по-добре да направим щасливо едно изоставено детенце.Притеснява ме това ,че съпругът ми има момченце от първия си брак,което живее с майка си /много често и с нас Grinning/ и незнам дали това няма да се окаже проблем при подаване на документите,в смисъл дали има право да стане осиновител.Ако имате представа моля ви за отговор ,защото смятам още утре да отида при социалните.

# 1
  • Мнения: 120
Не се притеснявай - няма проблем, след като не е лишен от родителски права.
Вземай се в ръце, отивай в социалните и почвай документите.
Успех!
В този форум има много добри, отзивчиви момичета, готови да помогнат ...

# 2
  • Мнения: 1 843
Спокойно, както казва мими_с - нали не е лишаван от родителски права!

Моят приятел (именно, приятел, не съпруг) има син от предишен брак. Това е факт, който беше проучен от социалните и психолога, но тъй като самите ние преди всичко имахме грижата и знанието, че "завареното" дете също е в деликатно положение, се погрижихме да му поднесем информацията внимателно.

Това, според мен е единственото, което ще ви попитат от агенцията. Дали детето знае за намеренията ви. Е, може би и за взаимоотношенията с бившата съпруга.
Иначе не виждам никакви пречки, човек със собствено дете да осинови друго.

# 3
  • Мнения: 8
Много ви благодаря за успокоителните думи ,още утре потеглям към социалните да видя документите!Надявам се този път да счупя каръка и всичко да мине успешно!

# 4
  • Мнения: 921
  Здравейте ,момичета най- после взехме окончателно решение да осиновим датенце!Решихме ,че няма смисъл да рискуваме друга бременност,а е по-добре да направим щасливо едно изоставено детенце.Притеснява ме това ,че съпругът ми има момченце от първия си брак,което живее с майка си /много често и с нас Grinning/ и незнам дали това няма да се окаже проблем при подаване на документите,в смисъл дали има право да стане осиновител.Ако имате представа моля ви за отговор ,защото смятам още утре да отида при социалните.
Лично мен също много ме вълнува тази тема, тъй като съпругът. ми също има две деца от първия си брак, които живеят с майка си. Вярно е, че те вече са големи - на 21 и на 19, но знае ли човек. Подадохме документите за осиновяване на 14/03/2007 и до днес все още никой не ни е потърсил. Притеснявам се дали това не е от някакво значение.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 18:42 от wa_wa

# 5
  • Мнения: 1 843
Понеже виждам, че има повече жени в подобно положение, се присетих още нещо за общо успокоение.
Един от въпросите задавани от соц. работници е - дали имате опит с грижите по деца. Та, присъствието на дете/деца, пък дори и от минал брак на единият от съпрузите/партньорите, се брои донякъде за предимство.
Разбира се, подгответе се да ви задават някои доста лични въпроси.
Може да ви питат дали 'заварените' деца знаят за намеренията ви и как са реагирали.
Но в никакъв случай не бива да се притеснявате от факта, че ги има, напротив. Децата никога не са пречка, особено, ако се постараем за спокойствието на всички в семейството, пък било и то по-разширено от обичайното понятие за такова.

# 6
  • Мнения: 921
Понеже виждам, че има повече жени в подобно положение, се присетих още нещо за общо успокоение.
Един от въпросите задавани от соц. работници е - дали имате опит с грижите по деца. Та, присъствието на дете/деца, пък дори и от минал брак на единият от съпрузите/партньорите, се брои донякъде за предимство.
Разбира се, подгответе се да ви задават някои доста лични въпроси.
Може да ви питат дали 'заварените' деца знаят за намеренията ви и как са реагирали.
Но в никакъв случай не бива да се притеснявате от факта, че ги има, напротив. Децата никога не са пречка, особено, ако се постараем за спокойствието на всички в семейството, пък било и то по-разширено от обичайното понятие за такова.


Благодаря за успокоителните думи, DarZaMen. Наистина ми вдъхнаха кураж. Ще се боря докрай, а пък да става каквото Господ е рекъл.

Общи условия

Активация на акаунт