булbонче маги?

  • 934
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
от вчера си мисля,как да стават супите за бебка по-вкусни!?сетих се за булbонче маги.как мислите дали може да се слага малко парченце от кубчето?

# 1
  • Мнения: 6 164
Готовите бульони не се препоръчват за бебета. Много подправки, сол..

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз не бих сложила такъв бульон-нито малко, нито много.

# 3
  • Мнения: 119
ок,изключвам го,като вариант!:)сол слагате ли,а подправки някакви?

# 4
  • Мнения: 359
Предполагам че вече слагаш защото сте доста по-големи, но ще изредя какво слагам в пюретата копър, магданоз, праз и лук, на вашата възраст знам че вече може да се слага чубрица, джоджан, целина общо взето зелени подправки.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 219
Твоето бебче е почти на годинка, като гледам..... Така че една идея сол може да добавиш. Моето дете беше записано на кухня, а там-каквото и да ми говорят-имаше сол в яденето. И аз започнах да слагам малко сол като му готвя.
Можеш да слагаш зелени подправки-магданоз, копър, чубрица.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
ок,изключвам го,като вариант!:)сол слагате ли,а подправки някакви?
Сол не слагам. Подправки - да. Слагам магданоз, целина, копър.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много сол, много Е-та, аз лично не бих сложила.

# 8
  • Мнения: 270
Бульон-не.Слагам сол и магданоз.

# 9
  • Мнения: 6 164
Зелени подправки слагам: чубрица, джоджен, магнаноз, копър...
Сол му слагам отскоро само в някои и то мнооого малко, защото иначе са гадни. Като му правих тиквички с ориз стана Sick - дали от това, че бяха замразени тиквички не знам, но стана ужасно, а като сложих малко сол, коренно се промени. Аз по принцип не ям солено и що-годе няма как да злоупотребя за детето... Виж на мъж ми ако му дам да слага... ooooh! Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 553
И аз те съветвам да не даваш от тези бульони. Иначе слагам сол, магданоз, чубрица, червен пипер ... Peace

# 11
  • Мнения: 4 428
Такива бульони дори в нашето ядене не слагам  Peace
Иначе пробвай от зелените подправки. Но не се знае как ще ги понесе. Направих пюрета на Маги с листа от целина и въобще не иска да ги подуши даже  Sick Аз слагам по малко сол, колкото да има някакъв вкус. Аз попринцип готвя с малко сол. Не мисля, че е чак толкова страшно да слагаш сол в манджата на дете почти на 1год

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
бульончета Маги и тем подобни не са за препоръчване и за големи хора, камо ли за бебета и деца!

освен това, майче - "по-вкусно" е много относително понятие. пюренцата за теб са безвкусни, но за бебето са с различен вкус. то още не е навикнало на вкуса на храната за възрастни.
не съдете по себе си за вкуса на бебшките манджи.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Готов бульон не бих дала.

# 14
  • София
  • Мнения: 897
Аз не бих сложила. Има прекалено много сол и подправки, които не използвам за приготвянето на детски манджи- като черен пипер например...  можеш да ползваш зелени подправки и малко сол, но не слагай от този больон, в който не знаеш какво точно има.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт