Промяна на резус фактора - възможно ли е?

  • 4 395
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 003
Здравейте Simple Smile
Днес установих, че имам 2 бележки за кръвна група. Едната е издадена през август 2005 и според нея съм А+. Другата е от септември 2006 (покрай стандартните изследвания при бременност), според нея съм А -  Rolling Eyes
А според майка ми като бебе също съм била А +.
Възможно ли е резус факторът ми да се е променил или грешката е от лабораторията?! newsm78 И какво се прави в такъв случай?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
Не. Грешка е, направи си пак изследване.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 537
Не, не може да се промени, лаборанта не е изчакал достатъчно рвеме и резултата опорочен!

# 3
  • Мнения: 11 003
Значи ще трябва да направя ново изследване! Сега няма как да знам кое е вярното.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
резусът ти не може да се промени в никакъв случай.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не,не може.Направи си ново изследване.

# 6
# 7
  • Мнения: 393
 Shocked Shocked Пълен абсурд! И едното и другото! не може да се промени, но пък и как е възможно да сбърка лабораторията  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 4 428
И аз не знам за такова чудо в биологията  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 043
Не съм чувала за подобно нещо Shocked
Най-вероятно е грешка.Повтори изследванията Peace

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Със сигурност е грешка на лабораторията. Повтори си изследванията.
По този повод ще ви разкажа една история, която се е случила с приятел на мои познати. Човекът си направил пълни кръвни изследвания в кварталната поликлиника, тъй като му предстояла сватба. Когато отишъл да ги вземе, с притеснение му казали, че трябва да ги повторят, тъй като има съмнение, че може и да е болен от СПИН. Но нищо не било сигурно, понеже за по-бързо събирали на групи от по десетина души изследванията и така ги пускали. И той бил сред групата, в която имало и болен от СПИН. Можело да не е той, но трябвало да се провери отново на всичките десетина души кръвта. В крайна сметка всичко завършило добре - оказало се, че нищо му няма. Но само си представете това момче какво е изживяло, докато дойдат вторите изследвания.  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 2 677
Не е възможно, разбира се. Shocked То е същата работа, все едно да може да ти се смени кръвната група.   Mr. Green

# 12
  • Мнения: 11 003
Сега се сетих, че в темите с таблици за определяне пола на бебето имаше някакви теории за обръщане на кръвта. Но чак пък кръвната група newsm78
Ще повторя изследването и ще пиша какво е станало!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 956
Няма смисъл да се ровиш в темите за пола. Кръвната група не може да ти се смени при никакви обстоятелства. Тя е генетично закодирана, а гените не могат да изчезват и да се появяват току така. НАправи си ново изследване. И наблегни в лабораторията като ти взимат кръв, че имаш объркани изследвания и ти е важно това изследване да не се обърка.
Не е трудно в лабораториите да станат грешки - изследванията се пускат от хора, провеждат се от тях, въвеждат се в компютри, а човек лесно може да се разсее и да стане беля.

# 14
  • Мнения: 117
Повтори си изследванията, но ги направи при възможност и още веднъж в друга лаборатория. Аз като бях бременна в една и съща лаборатория ми изкарваха  пъти А+, и два пъти АВ+. Успокояващото поне беше че резус фактора винаги е положителен.

Общи условия

Активация на акаунт