Майка с атопичен дерматит

  • 871
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
      Здравейте д-р Слънчева,

въпросът ми е относно #2gunfire атопичния дерматит: Аз съм бременна и имам доказан АД (обриви на типичните места - свивки, лице, шия)Sad, който се появи на 18 годишна възраст. (Нямам доказана алергия към каквото и да е, въпреки многото тестове )   Въпросът ми е трябва ли да предприема някаква превенция за моето бебе, като дохранване с хипоалергенно мляко, още в родилното, независимо дали ще има прояви на АД или не. ДОколкото знам при родител с АД има вероятност за унаследяване на тази генетична предразположеност. Бих искала максимално да намаля тази вероятност с предварителна превенция- необходимо и възможно ли е?

Предварително Ви благодаря за отговора! Mr. Green

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Във Вашия случай най-добре е бебето още в самото начало да приема кърма. Ако нямате такава и нямате възможност да вземате от Млечна банка трябва да ме давате някое от хипоалергичните млека.
Ако кърмите не трябва да консумирате прясно мляко, цитросови плодове и риба и шоколад както и колбаси.. Това са храните които най-много алергизират и биха могли да довезат до алергични кожни реакии и при бебето.

Общи условия

Активация на акаунт