Ще я вземат ли в детската ако....

  • 790
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
все още не може да се храни сама???Записана е за 1 април!!!!!!!!!!!!На 2г.и 7 месеца е!!!!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 656
От наредбата, дето бяха дали линк във форума, възрастта за ясла беше от 3 месеца, а не вярвам на 3 месеца дете да може да се храни само...
Друг е въпроса, че персонала, който ще се грижи там за нея трябва да не е много против това да я вземат, защото в противн случай ще си вършат задълженията съвсем през пръсти.

Така че просто попитай в заведението, което си избрала.

(Странно е дете на 2 години и 7 месеца да не може да се храни само. Просто започни отсега да и даваш вилицата, с цената на много изхабени нерви и изпрани дрехи)

# 2
  • Мнения: 8 505
От наредбата, дето бяха дали линк във форума, възрастта за ясла беше от 3 месеца, а не вярвам на 3 месеца дете да може да се храни само...

За ясла няма проблем.Но май детето ще тръгва на градина,а там искат децата да могат да се обслужват сами.
Петя,попитай ги на място за най-сигурно.

# 3
  • Мнения: 872
Мисля, че и дори да не може да се храни сама, там много бързо ще се научи. Децата копират от други деца много.
За твое успокоение ще ти кажа , че имам познати, на които момченцето беше на четири навършени години и не можеше да се храни само. Беше го гледала баба му дотогова, да не цапало, за по-бързо ,за по-лесно... #Crazy Като започна да ходи на градина, постоянно това натякваха лелките, но му помагаха и го хранеха. После барзо се научи.
А защо не се храни сама дъщеря ти? Няма желание? Или ти не и даваш?
От дъщеря ми съм научила, че някои неща не стават когото майката си мисли ,че е време, а когото самото дете реши, че му е дошло времето...
Това , че не се храни сама дъщеря ти, мисля че не е причина да не я вземат в градина.

# 4
  • Мнения: 625
Според мен ще вземат детето,но друг е въпроса колко ще и помогнат да се храни.Аз поради подобни причнини няма да пусна детето на градина ,а първо на ясла.Там поне е ясно,че трябва да ги учат на основните неща като самостоятелно хранене,ходене на гърне,преобличане(доколкото разбира се позволява възрастта на детето).А в детската градина се предполага,че тези неща са усвоени и само при нужда се помага на детето.Ако имате възможност дайте детето за няколко месеца на ясла и когато видите,че е готово-на градина.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
Не би трябвало да не я вземат заради това,тя там ще се научи за няколко дена.Не е гаранция че и другите 3 годишни се справят сами:)

# 6
  • Мнения: X
Ще я вземат или поне не би трябвало това да е аргумент  да не я вземат.Моят син като тръгна на градина се хранеше сам,  а там 10 дни не го знаеха и са го хранили, та ми се наложи да им се ''карам'' да го оставят. А и да ти кажа честно дори и да не я хранят, няма да умре от глад. Като види, че няма кой да'' слага в устата'' ще се научи много бързо да го прави сама.А и бъди сигурна, че няма да е само тя . В групата на сина ми имаше дете на 3,5 и все още с памперс и никой не роптаеше за това. Peace

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В първа група по принцип им помагат, но... Общо взето мърморят и искат да се обслужват сами. На мен като ми изброиха какво искат, аз се хванах за главата - да се обличат и събличат, да се обуват, да се хранят, да пишкат и т.н. Синът ми не е от най-самостоятелните, не че не може, ама е по-лесно мама да помага.
Пък после ме обясниха, че има кой да им помага, но ако можело сами най-добре  Wink Но пък ако не може, ще помагат, пък и аз съм съгласна, че децата се учат най-лесно чрез подражание.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Дарина тръгна на градина преди да е направила 3 години.Директорката каза,че ще я вземе /въпреки,че е още рано за нея/ при условие,че може да се обслужва сама.На кратко изискванията бяха-да се храни,облича и съблича сама.Да пишка на тоалетна чиния и да се обслужва сама в тоалетната/това последното и до днес не го пваи много добре  Mr. Green,трудно ни е да избършем дупето сами/ Crazy

# 9
  • Мнения: 4 489
На мен като ми изброиха какво искат, аз се хванах за главата - да се обличат и събличат, да се обуват, да се хранят, да пишкат и т.н.
Е хе хе... И да цитират Шекспир в оригинал... Това за ясла ли са изисквания?
На мен също ми бяха казали, че "е добре" детето да може да държи лъжица и само да се храни, при което аз се депресирах, защото детето ми е на 1 г. и още сме далеч от самостоятелното хранене. Но зависи от яслите, защото имам познати, на които децата отидоха с шишетата и там ги научиха на всичко - хранене, гърне и т.н.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
На мен като ми изброиха какво искат, аз се хванах за главата - да се обличат и събличат, да се обуват, да се хранят, да пишкат и т.н.
Е хе хе... И да цитират Шекспир в оригинал... Това за ясла ли са изисквания?
За ДГ. А моя понеже на размери е колкото 4 годишен и ми се бяха оплакали, че не можел сам да се облича, а той нямаше 3  Crazy
Спокойно, ще се научи. Няма да върнат детето.

# 11
  • Мнения: 127
Ние трябва да тръгнем на градина през юни. Дани е на 2 годинки и 7 месеца и ме притеснява както самостоятелното хранене, така и това,че трябва да махнем памперса.Сега ходим на ясла , но там почти не се храни. Карал я само на сух хляб и компот! В къщи положението е подобно. Rolling EyesЕдинствено сладко кремче си хапва самичък,без да се налага да тикам проклетата лъжица към устата! Вчера се опитах да махна памперса,но само първият път се изпишка в гърнето, а три пъти в гащите за 2часа! #CrazyНезнам с колко панталонки и чорапогащници трябва да се запасим! Дано до юни нещата се получат! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт