Кръв в акото

  • 1 745
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Не стига,4е не ходи по голяма работа 3 дни,ами сега има крув(на капки) в акото Tired.Знам 4е едното е следствие от другото,но какво да сторя като нищо не помага.Защо е тая кръв? Има ли опастност от хемороиди?

# 1
  • София - Дружба 1
  • Мнения: 38
С какво се храни детето и на каква възраст е?

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А еднократно ли се е случило?

# 3
  • Мнения: 640
На 1 година и 1 месец.Ядем разнообразната храня от детска кухня.Закусваме с попара

# 4
  • Мнения: 640
Случва се за втори път в продължение на месец

# 5
  • Мнения: 6 164
Ако е ясна, мисля че е от дупето, може да е от напъването, ако е тъмна е от горе, черва, стомах.

# 6
  • Мнения: 537
Пробвай да му дадеш храна от която се получава по-редко ако, например супа от спанак, масажирай и коремчето за да ходи по-често. Моята дъщеря ходи по 1 път мин. на ден. От пюретата на Ганчев с риба и черен дроб обикновено ни е редко също.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако детето е запечено и изпражненията са твърди, може да се е разранило дупето. На синът ми така ме се беше цепнал ануса, виждаше се когато се напъваше и му бяха вдигнати крачетата. Капчиците кръв бяха червени, ярко. Понеже се виждаше, педиатърката ни изписа да го вмажем с дефламол, каза, че ако е по.навътре трябва да го види хирург, при нас мина с дефлмола. Ако продължи така, заведи детенцето на лекар, нека му изпишат нещо.
Ако е запечено давай му по-разхлабваща храна, много целулоза, плодове и зеленчуци, пробвай попарата да я смениш с овесени ядки.

# 8
  • Мнения: 640
Мисля,че Ван вече го е страх от самото акане и затова го задуржа.То пък става дебело(не е толкова твърдо) и му разранява дупето. ConfusedНе приема нито овесените ядки,нито компота от сливи.Днес му купих круши.Вече неговото е маи на психическа основа. HEEEEELP!!!!

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Давай му разлабващите храни, които обича и повече течности.

# 10
  • Мнения: 640
oт аптеката ми продадоха и някакво шоколадче за разхлабване,но незнам дали е подходящо за него.Пише,че съдържа Сена. Вашето мнение?

# 11
  • България-София
  • Мнения: 573
И единият от моите синове има/ше/ същия проблем. Не си спомням от каква възраст започна, но мисля беше вече на гърне /2 и половина/. Та кръв имаше почти винаги в акото - ярко червена, без слуз и само около акото / вътре - не/, при това той почти никога не се е запичал. Даже помня, че при разтройство също имаше кръв. Та посетихме педиатърката - тя ни прати на изследване за кръв в акото, взето когато външно няма такава - отрицателен резултат. След това ни прати пrи хирург, а той - на гастроентеролог. Последната при преглед каза, че няма видими хемороиди и по всяка вероярност става въпрос за налеп в червото, причиняващ кървене от време на време. Не изключи обаче и хемороиди, въпреки малката възраст. Имала един случай за цялата си лекарска практика. Затова каза да му направим изследване "фиброен......" /не му запомних името/ - влиза се в болница за 1 ден и под упойка се прави. Малко стресиращо ми прозвуча и понеже пътувахме отложих процедурата. Мина доста време, а кръв не съм виждала и сега изчаквам да видя дали се налага такова изследване. Дай Боже да е било полип - той не се лекува и се води безобиден Thinking
Така, че идете повторете моя път - дано не е нещо сериозно.

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мен някакво такова шоколадче ми препоръчваше моят гинеколог докато бях бременна, явно е безвредно, но все пак за детенце... Другото е Дуфалак, съвсем безвреден, но трябва да се взима доста време, за да нормализира изхождането.
Опитай със храна, ако овесените ядки не ги иска натюр, пробвай да ги вариш и да му ги слагаш в манджата, ако му готвиш ти, направо можеш да ги използваш като сгъстител вместо брашно или картофи. Избягвай запичащи храни като ориз, моркови, солети, обикновени бисквити, давай повече спанак, тиквички, зеле е хубаво, но той е малък още, чушки (без люспи), грах, зелен фасул. Всякакви плодове, без банан, най-добре разхлабващо действат - круши, сини сливи, портокал, киви, кайсия.
Възможно е на психическа основа да направи хроничен запек, така че внимавай. Обикновено се получава, ако детенцето се запече, има период на болезнени изхождания с големи и твърди изпражнения, след това дори и да се нормализира коремчето то се стиска, защото си има едно на ум, че ще го боли, от стискането пак запек и се получава омагьосан кръг.
Дано се оправите бързо.

# 13
  • Мнения: 21
StopЗдравей, не се притеснявай!Първото което трябва да направиш,  е да дадеш "акото" за изследване!Това  е най-доброто за твое успокоение. Simple Smile Всичко ще бъде наред! Laughing

# 14
  • Мнения: 1 640
Я , чакай,да не мислиш ,че компота действа толкова разхлабващо като пресните сливи.Така няма да стане!
 Взимай 1 портокал-добре узрял,да е сладък!Изцеди го на обикновена пластм.или стъклена цедачка и после  с малко вода разреден в шишето на детето.Може и малко захар да сложиш.Захарта също разхлабва,но ти ще сложиш половин чаена лъжичка.
   ПОРТОКАЛОВИЯТ СОК ПРИ МОЕТО ДЕТЕ ДЕЙСТВА БЕЗОТКАЗНО.Крушите-помагат,но по-бавно действат.По-добре сок от круши направи.Соковете бързо действат!
   Има и готови детски сокове на Ганчев или др.,които са от портокал.Аз предпочитам да изцедя вкъщи-не повече от 1 минута ми отнема.
   Бързо взимай мерки.Детето го боли!Твърдя,защото и моето е склонно към запичане още от раждането си.Пие сокове.

Общи условия

Активация на акаунт