издават ли звуци бебетата ви докато спят?

  • 8 773
  • 10
  •   1
Отговори
мили мами моята беба е на 1 месец и докато спи пъшка промърква като котенче сигурно сънува нещо лекарката каза че е нормално но аз много се притеснявам можете ли да ми пишете правят ли така вашите бебета

# 1
А бе, маме, то и детето нищо че е на месец е жив човек. Още повече, че сега привиква към новия свят. Нищо му няма на детето. не се шашкай, защото ако знаеш оттук нататък какви по-сложни неща те чакат...Това е лял кахър, по-скоро не е никакъв кахър.

# 2
имам предвид нещо като пъшкане и напъване което не си спомням да съм чувала при другото ми дете все пак имам известен опит но тя и като е будна пак си пъшка понякога не знам дали са колики или просто си сънува  Thinking

# 3
Цитат на: гост засега
имам предвид нещо като пъшкане и напъване което не си спомням да съм чувала при другото ми дете все пак имам известен опит но тя и като е будна пак си пъшка понякога не знам дали са колики или просто си сънува  Thinking
Това става най-вероятно,когато сънят е във повърхностната си фаза /т.е. не е дълбок/ и й е тежко на стомахчето - представи си ти да изяждаш по 2л. мляко на хранене... #Milti

# 4
  • Мнения: 1 489
Моята дъщеря също издаваше звуци.Дори сутрин като се събуждаше започваше едно пъшкане ,че чак в другата стая се чуваше.Сега като спи някой път пак издава звуци,но вече не пъшка сутрин.Не се притеснявай.Това да ти е проблема да не е друго.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Да, нормално е, и при нас беше така, по-стряскащото е, обаче, когато спят толкова тихо, че чак се навеждах да я слушам диша ли това бебе Grinning

# 6
  • Мнения: 2 006
Мисля,4е става въпрос за по леки колики-не съм специалист,но Алекс на тази възраст също имаше такъв период.Разбира се посъвервах се с прдиатър и това беше отговора му.

# 7
  • Мнения: 4 965
Охооо, не се притеснявай. Възможно е и да са колики, но всяко дете спи различно (то и при възрестните е така). Ела да видиш моите шушки  Grinning .
Ванеската спи много спокойно - не мърда, не шава, понякога само промърморва нещо при заспиване или събуждане и толкова.
Криската обаче ме побърква - цяла нощ се върти, пъшка, сумти, плаче или се смее с глас, а дори понякога си отваря очите (ама много е страшно, защото все си мисля, че е будна, а не вижда). В действителност детето си спи и изобщо не знае какво става. Дори в началото се е случвало през нощта да скоча и да я гушна, а чак после да видя, че тя най-блажено продължава да спинка.
Въпрос е на темперамент. Те и през деня са така - Еска е кротушанка, а Киска е доста нервна и не се спира на едно място #Silly .
Не се стряскай прекалено. Ако е от коликите - посъветвай се с педиатър какво да даваш за успокоение на стомахчето преди сън. Ние не сме имали проблеми с коликите и там не мога да съм много полезна (давах им профилактично Сааб симплекс и чайчето на Хипп, но за кратко).

# 8
благодаря ви за отговорите много сте мили ще гледам да не се шашкам толкова макар че ми е трудно чувам и най-малкия шум който тя издава събуждам се и след това трудно заспивам и така цяла нощ  да не говорим че сега заради повръщането бебка спи под наклон 45 градуса и все си мисля че се мъчи макар че лекарката ни твърди че бебетата добре го понасят

# 9
  • Мнения: 4 965
Позволявам си да ти дам един съвет относно повръщането, защото и Криска често повръщаше до към края на 4-тия месец. Аз също не одобрявам спането под 45 градуса, а обикновено не помага особено, защото бебетата повръщат основно от останал в стомахчето им въздух, който излиза навън под налягане заедно с храната. Имахме един ужасен период, в който Еска ядеше и директно заспиваше, а Криска трябваше да я подържа поне 1/2 час, за да успее да се уригне поне 5-6 пъти и да не повърне. Тогава случайно прочетох в една книга 2 много хитри методи: 1.когато се нахрани бебето, го оставяш да легне по коремче на коленете ти и го държиш така 10-15 мин. (лошото е, че излишната храна, ако детето е преяло, ще иде директно на пода  Wink ); 2. (този метод ми е любимия, защото ибебчето обикновено се забавлява и решава, че си играете) - след хранене първо подръж бебка на рамото си да се уригне, а после я сложи на равно да полежи 1-2 мин. и пак я вдигни за няколко минути; повтори лягането и ставането няколко пъти, докато видиш, че детенцето лежи спокойно и не се задъхва. Най-лесният начин да разбереш, че в стомахчето вече няма въздух, е да слушаш дишането да стане равномерно - постепенно ще започнеш да усещаш кога трябва да се гушнете). Понякога, когато бебчо се дразни от нещо, започва да мрънка. По-добре се подръжте на ръце за 20-тина мин. (без обаче да я приспиваш, за да не свикне да заспива на ръце) и после я остави да спинка на равно.
Успех.

# 10
благодаря за съвета ще опитам непременно и двата метода

Общи условия

Активация на акаунт