За храненето през нощта!

  • 2 386
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Здравейте!Искам да попитам нормално ли е бебка да иска да яде и през нощта-на 3 седмици е!Казват,4е трябва да премахна нощното хранене...но немога!Последно като и дам в 12 през нощта и 4 сутринта пак е гладни4ка!Трябва ли да и налагам режим или тя сама си го прави!Незнам какво да правя,неискам да и товаря стомах4ето а тя си иска млекцето на 3 часа!Кажете ми кое е добре за беб4ето моля?Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 644
С какво я храниш,кърма или изкуствено  newsm78
Ако мога да те оспокоя,аз кърмих моето дете''Нон стоп''ама буквално.Няма ден,няма вечер   ooooh!  направо ми беше дошло до гуша   Whistling  И това продължи 1.5гонина
Така че,щом иска давай и.Недей да се притесняваш,то си знае най добре   Hug
Успех     bouquet

# 2
  • Мнения: 1 737
Кърмата съдържа ензими и е много усвоима - понякога стига до 100%, поради което кърмените бебета нямат нужда от почивка на стомахчето, нищо не ги натоварва. Съвсем нормално е в началото бебетата да сучат доста по-често, в предвид малкия размер на стомахчето им. Когато се оставят да сучат колкото чето поискат, след няколко седмици сами си изграждат режим и по-рядко сучат.

# 3
  • Мнения: 750
Много ви благодаря моми4ета за отговорите!  Hug  Храня я с Nutrilon.Ох,дано сама да си премахне нощното хранене,4е ако аз се опитвам да забавя храненето дори с 10 мин... ooooh!пла4е  все едно не е яла от дни!Доки казва,4е трябва да няма нощно хранене,ама как да стане това newsm78!Немога да я държа гладна  Sad!Но сега малко се успокоих,като разбрах,4е и вие сте давали на беб4етата през нощта!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 737
Ние говорим за кърмене на бебета. В АМ няма ензими и още 200 в-ва, които ги има в кърмата. То е по-трудно усвоимо и се задържа в стомаха по-дълго, не знам дали не натоварва стомахчето. За това аз лично не мога да ти дам съвет за нощното хранене, това което пиша важи за кърмени бебета.
Освен това едно кърмаче може да изсуче за едно и също време и 20 и 120 мл, докато с АМ винаги виждаш колко е изпило.

# 5
  • Мнения: 46 437
Не се препопръчва спиране на храненето през нощта, ако детето се буди и показва че е гладно, независимо дали е на кърма или АМ.
Аз също хранех нощем (на АМ беше дъщеря ми).

# 6
  • Мнения: 750
Снощи като я нахраних в 21 и сме заспали....събуди ме 4ак в 4 сутринта!Неможах да повярвам Shocked!Спинкала е без да мръдне,4е и аз с нея!Явно ще я караме на неопределен нощен график за хранене!Като си поска,ще и давам-ако не да си спинка!Ох..мъка ми е това нощно хранене...все си мисля,4е нещо не правя както трябва Thinking!Още веднъж,много ви благодаря моми4ета за отговорите ви!Много сте мили!  bouquet

# 7
  • Мнения: 707
Djane,
бебето ти е оЩе на 3 седмици, а ти се оплакваШ че ти е писнало от ноЩните хранения  Grinning. Детето само Ще си съzдаде режим и Ще спре да се буди ноЩем zа хранене. При някои това става до 3 месец, а при други - до 6. За съжаление при нас Ще е до 6  Simple Smile. И моята се буди ноЩем zа хранене. И ние сме на АМ.

# 8
  • Мнения: 1 336
Djane,
до 3-я месец бебето не знае кога е ден и кога е нощ  Wink По съвет на педиатър аз оставих моя син сам да си изгради режим на хранене. Определено до 3-я месец папкаше на 4 часа, след това в интервала 21:00 - 08:00 сам започна да се събужда само по веднъж и доскоро бяхме така  Simple Smile нямаше сила да му махне млякото нощем в продължение на 1 месец пробвахме води, чайове и резултата нулев. Оставих му храненето, понякога се будеше, понякога не, 20 дни преди годинката той сам си го махна  Wink

# 9
  • Мнения: 2 550
Вие, кое точно от това: "Този подфорум НЕ е дискусионен и няма да дублира добре познатите подфоруми Майки (бъдещи и настоящи), Здравословни проблеми или друг тематичен подфорум, а е своеобразен онлайн кабинет на д-р Слънчева. Приема се, че зададените тук въпроси са отправени единствено към д-р Слънчева.", не разбрах те?

# 10
  • Мнения: 750
Djane,
бебето ти е оЩе на 3 седмици, а ти се оплакваШ че ти е писнало от ноЩните хранения  Grinning. Детето само Ще си съzдаде режим и Ще спре да се буди ноЩем zа хранене. При някои това става до 3 месец, а при други - до 6. За съжаление при нас Ще е до 6  Simple Smile. И моята се буди ноЩем zа хранене. И ние сме на АМ.
Не ми е писнало-нещо  не си ме разбрала!Просто ми е трудно да преценя кога да и давам ве4е да яде!Не бих искала да я натоварвам!Първата ми дъщеря е на 7-но ве4ер по4ти не се е будила и не съм изпадала в такава ,,4уденка''!От децата ми няма как да ми писне!Затова исках да сондитам мнение!  bouquet

# 11
  • Мнения: 750
Вие, кое точно от това: "Този подфорум НЕ е дискусионен и няма да дублира добре познатите подфоруми Майки (бъдещи и настоящи), Здравословни проблеми или друг тематичен подфорум, а е своеобразен онлайн кабинет на д-р Слънчева. Приема се, че зададените тук въпроси са отправени единствено към д-р Слънчева.", не разбрах те?
Уместна забележка в неуместен момент!Тъй като аз отговор от мамите полу4их-но от д-р Слън4ева не съм!Така 4е мисля,4е форумът със съветите от докторката не е особенно полезен....тъй като мамите са много по съпри4астни и откликват на объркани мами като мен!Затова отново ще благодаря на тях а не на д-р Слън4ева!

# 12
  • Мнения: 2 550
Спокойно, ще ти отговори Simple Smile

# 13
  • Мнения: 750
Сигурно дотогава бебка ще е спряла да се храни през нощта Joy Joy

# 14
  • Мнения: 5 760
Не Ви препоръчвам строг режим. Нали е най-важно бебето да е спокойно. А това се постига когато е подсушено и нохранено.
В тази малка възраст бебетата ядат малки количество, но по-чисто. Просто стомахчетата им са с малък обем. По този начин приемат нужното им количество храна.
С нарастване на възрастта се увеличава и количеството храна. Реално се отказват от нощното хранен, когато започват да приемат по 120-130 мл. на прием.
Предлагам Ви след банята да е последното хранене с около 3 часов интервал , през нощта, да не го будите, а да го храните когато се събуди. То само започва да прави по-големи нощни интервали и се отказва от храненето през нощта.
По този начин Вие ще сте спокойна бебето също. В противен случай то ще плаче и Вие ще се изнервите. А не това е целта Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт