Дали е нормално това...???

  • 83 684
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте всички!

От известно време следя този форум и намирам че е доста интересен и полезен.
Попаднах на няколко теми които ми напомниха за моя проблем-относно сексуалното възпитание на децата.
  Аз съм самотна майка на момче което е на 10г. и сме добри приятели споделя ми доста.Виждал ме е няколко пъти гола,неизбежно е- спокойно приемам тези неща но....
 ДО скоро не обръщах внимание на неговите занимания  много много.Обаче се натъкнах на нещо обезпокоително.Докато се преобличам или глася за спане той все намира причина да влезе и да търси нещо или да ме пита,като се прави че не гледа към мен.Като му кажа да почака той излиза,но след няколко дена пак същото.
 Яснота по нещата ми даде майка ми.Тя го засякла да гледа в пазвата и(майка ми е  доста надарена в тази област)  при всяка възможност и дори я питал дали може да му покаже гърдите си .Тя намерила някакво извинение и при срещата ни ми разказа всичко.
Аз бяха решила да го накажа много жестоко но после размислих и поговорих с него.Каза ми ,че искал единственно да види  циците на баба си защото били много големи. Чак тогава се сетих че за неговите влизания при мен.Не намерих смелост да го попитам дали му е ставала пишката при тези "гледки",но съм почти сигурна че  е.Обеща ми че всичко ще се промени,но дали?
Имам няколко версии за случката,но какво ще ме посъветвате да направя ?Съмнявам се че се влияе от  децата ,които са по-големи от него,точно за тези неща.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Сигурна съм, че е нормално и присъщо за много 10 годишни момчета, но не знам какъв съвет бих могла да ти дам.... Може би не трябва да обръщаш чак толково внимание и да го приемеш по-спокойно. Моя прятелка с 9 г. момченце ми е разправяла подобни неща, но тя го приема за напълно нормални и по-скоро го разправя като забавна случка и говори за това с гордост /колко й е пораснало детето/.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Купи му списания с голи жени ..... пусни му някой филм ... и така ... успех ... и няколко книги за сексуалното образование ....
 

ние като малки с братовчед ми така дебнехме дядо, за да му видим пишката  Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Нормално е Peace. Не трябва да обръщаш внимание просто.Но  ако се чувставаш неудобно трябва да поставиш граници. Моето дете е малко,но също ми наднича в пазвата и обеснявам, че това са гърди, че бебетата се хранят от тях и че не се щипят примерно. Той не е кърмен много, но сега е на фаза да разкопчава да дърпа надолу боди, потник, блузка и да се гушка там Simple Smile. Не ме е срам от него и като съм гола и се надявам да не ме досрамее с времето- нищо лошо и срамно няма в голотата на човешкото тяло.

# 4
  • София
  • Мнения: 900
Подкрапям secretgarden,

Миличка това е напълно нормално и не се притеснявай!
Съветвам те да му купиш еротичен филм и му предложи да го гледате заедно.
При всички случаи ще е смутен и няма да иска.
Тогава му обясни, че ти изпитваш същото, когато той те види гола.
Не че си притеснена - той си е твоето момченце, а че се смущаваш.
Остави го да гледа филма сам. Поговорете и му дефинирай понятията.
Еротика, секс, любене и т.н.
Обясни му, че няма нищо нередно в това да заглежда цици и хубави жени,
но е нередно да заглежда мама или баба.

Имах много забавен случай миналата година
на плаж, на морето, в края на ивицата сме и
отивайки на 5 крачки до водата,
един осем годишен бонбон изпадна в див ентусиазъм  Mr. Green
ходи по мен и крещи
Ууууууу цици, цици - не те е срам!!!
Обърнах се и той вцепенен ме гледа  #Crazy
питах го и кво? мои са си, а ти защо така крещиш?
Душицата, блокирал ме гледа и не знае какво да каже.
Седнах на плажа и го поканих да седне до мен.
Само след 10 минути беше забравил, че съм по цици
и ме гледаше в очите, а не в циците  Peace
На утрото майка му щеше да ме убие - карал я и тя да е по цици  Joy

Говори открито за "срамните" теми!!!
Стискам ти палци и да ти е живо и здраво момченцето!!!

Ще е цицоман - шегичка  Hug Hug Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Пораства момъка, миличка, пораства ....  Hug
Вече започва да се заглежда и е нормално.
И подкрепям Мina
Обясни му, че няма нищо нередно в това да заглежда цици и хубави жени,
но е нередно да заглежда мама или баба.
-------------------------
Говори открито за "срамните" теми!!!
Стискам ти палци и да ти е живо и здраво момченцето!!!
Ще е цицоман - шегичка  Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 656
Нормално е. Време му е.
Но не знам как ще възприеме един разговор по темата от жена - синът ми се стеснява да говори с мен и като му говоря бяга от темата или от стаята. Затова прехвълих ангажимента на таткото, но и той все бяга - не бил подходящ момента, нямало време и т.н.  Crazy
Ако можеш да намериш някой мъж, на който да се довериш за тази страна от отглеждането на момче, направи го.

# 7
  • Мнения: 8
Нормално е. Време му е.
Но не знам как ще възприеме един разговор по темата от жена - синът ми се стеснява да говори с мен и като му говоря бяга от темата или от стаята. Затова прехвълих ангажимента на таткото, но и той все бяга - не бил подходящ момента, нямало време и т.н.  Crazy
Ако можеш да намериш някой мъж, на който да се довериш за тази страна от отглеждането на момче, направи го.

Ами освен брат ми ама и той рядко се появява -абе ще се опитам аз да се справя сама.Достатъчно ми е да знам че е нормално и да не се притеснявам -за това благодарско Hug.

# 8
  • Мнения: 17 546
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159941.0 Тук има всякакви отговори на въпросът ти, може би ще ти помогне.  Peace

# 9
  • Мнения: 8
 Да ви кажа май наистина нещата се усложниха "леко".
След последната случка около 2 седмици всичко беше наред или аз така си мислех.
 При поредното гостуване на майка ми у дома моят син отново проявил "нахалството" да поиска да види циците на баба си.След като не се съгласила той приложил друг подход-ако искала той щял да и покаже пишката си а тя на него циците.
Майка ми докато му обясни ,че е неприемливо той набързо си свалил панталоните и после и слиповете. Embarassed
След и като това не свършило работа се разсърдил от "несправедливостта".
Баба му не ми каза веднага а след някоко дена,когато той уж неволно влязъл в стаята точно когато тя се обличала след баня и я видял  по цици.Тя му казала че трябва да излезе,тои се събул и показал пишката си....щръкнала Rolling Eyes Shocked Embarassed
Пак говорих с него.КАза ми,че много му харесвало да гледа големи цици и как като ги види му ставала пишката.Все наднича в пазвата ми или в тази на баба си скришом
 #Crazy newsm78.Какво друго да направя вече се чудя ?

# 10
  • Мнения: 25 447
Ами мисля, че спешно трябва да се консултираш с психолог и сексолог!
Тази възраст е критична за оформянето на сексуалните предпочитания на децата. Поне така съм учила - между 7-10 години се фиксира сексуалният интерес към определен тип. (Затова хомосексуалистите инстинктивно се насочвали да зарибяват деца именно в тази възрастова група.)
Не трябва да оставяте детето да продължава да ви възприема като сексуални обекти! Действайте бързо, докато не е станало късно!
Успех!

# 11
Леле, како Сийке, много се смях  Joy
Трябваше поне да намекнеш, че поста ти е сарказъм чрез хипербола, иначе горката майка може да не разбере и да се стресне. Пък току виж отишла и на сексолог... Хе хе!

Сериозно, efirna, и другите са ти го казали - няма абсолютно нищо ненормално в поведението на детето. Нали не вярваш, че той ще остане вечно дете?
Не мога да знам как точно му влияе липсата на мъж наоколо, но мисля не е много фатално след като прави дори и тези неща. Дори не знам какво бих направил аз, когато нашия звяр порасне, но мисля ще опитам да му обясня. Без забрани и криене и гонения от стаята докато се преобличаш. Покажи му ги циците. Дай му да ги пипне. Ама не като подарък за нещо, а просто като нещо нормално. Не си криеш глезените, нали? А той може да почне да се възбужда и от тях. Не обръщай прекалено внимание и интереса му ще премине. Всъщност по-скоро ще се насочи към другите момичета, което предполагам е и твоето желание?
И паралелно с това му обяснявай. Кажи му за секса. За това откъде той (сина ти) е дошъл и как. Разкажи му за неговата пишка и защо му става. Отговаряй му на въпросите. Ако нещо е тайна или те притеснява той ще забележи и ще задълбае. Така че опитай да преглътнеш всички притеснения и му кажи/покажи. Не искаш да расте незнаещ, нали?
Ако все още не си го хванала да мастурбира, вероятно съвсем скоро ще се случи. Не реагирай лошо - нормално е.

Ако все пак искаш, за по-сигурно иди на психолог. Те от това живеят - да успокояват притесненията на хората.

# 12
  • Мнения: 25 447
Леле, како Сийке, много се смях  Joy
Трябваше поне да намекнеш, че поста ти е сарказъм чрез хипербола, иначе горката майка може да не разбере и да се стресне. Пък току виж отишла и на сексолог... Хе хе!


Радвам се, че съм развеселила някого, макар и по такъв притеснителен повод.
Опасявам се, обаче, че на майката изобщо не й е до смях!
Не знам ти от личен опит ли споделяш, че е нормално 10-годишно дете да се възбужда от вида на голите си майка и баба? Подчертавам - не 1-годишно, не 5-годишно, а дете на 10!!!
Да си се замислил случайно защо в България има толкова голям брой изнасилени старици? Сексолозите и на това имат обяснение, съвсем елементарно, между другото, но човек, за да го възприеме, трябва да се позамисли първо, да се поинтересува...
Сексологията като наука не е създадена само и единствено с цел за повдигане на увиснали членове и борба с женската фригидност. Може много да помогне за предотвратяване на сексуалните фрустрации, ако се потърси помощ навреме...

# 13
  • Мнения: 1 022
Здравей Ефирната

Дали все пак положението няма да се оправи с един разговор?!
Моят син е на 4 и също се впечатлява от голотата, не само на другите, но и от своята собствена. Пример: Пита ме детето какви са тия работи под пишока му? Еми какво можех да кажа, казах че се наричат тестиси, и че там живеят семенцата, с които някой ден ще си направят бебе с някое момиченце, но за тази цел трябва да са пораснали вече. Следват още много въпроси, ама как, защо и т.н. казах му истината, ама така, че да разбере това което му говоря за неговите 4 годинки, надявам се това да е основата, с която по натам да не се стига до момента, в който детето да си показва пишката, а да знае, че това се случва.
Никога не отказвам да разговарям с него на тази тема и му обяснявам самата истина.

Дали ако поговориш с него и му обясниш, че когато малкото момче навлиза в периода на съзряването е нормално да се интересува и да желае да види голо тяло (мисля, че в случая той не осъзнава, че не е редно да се заглежда в майка си и баба си, защото те са роднини), както и в резултат от това да се възбуди.

Всъщност ти някога обяснявала ли си му за какво служат точно онези части на тялото, за които всеки избягва да говори с децата си или не?

# 14
  • Мнения: 656
 Thinking
И защо да не се възбужда от голо женско тяло или от очакването за нещо интересно?
Неприятно е, че майката няма на кого да разчита да въведе момчето в света на мъжете.
Похвално е, че момчето има за най-близки майка си и баба си, но той вече се осъзнава като мъж и иска да се държи като такъв. Нали Едиповия комплекс почива на някакви предпоставки?
Ситуацията е много деликатна, ако майка има мъж в живота си и е трудно да приобщи сина си към него, това е една възможност да имат тема за общуване. Другия вариант е вучото, но определено си трябва мъж за тази работа, при това майката трябва да пренасочи интереса на момчето.
И трябва да се побърза, защото момчето вече е започнало да оформя осъзнатите си сексуални предпочитания.

Общи условия

Активация на акаунт