притеснява ме пъпа

  • 1 912
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята беба е почти на месец,пъпа и падна 5-6 дни след раждането.Изглеждаше напълно зарастнал,нямаше кръв,нищо и аз спрях да слагам спирт.Преди около седмица обаче забелязах,че е текла кръв,бяха само няколко капки.Започнах отново да слагам спирт след всяка смяна на памперса и пръсках с Бивацин.Пъпа обаче не ми изглежда добре,зачервен е и днес забелязах че се отделя не кръв,а бледожълт и розов секрет.Четох,че при инфекция кожата около пъпа е зачервена,а нашата не е,зачервен е самия пъп,няма неприятна миризма,продължавам със спирта и Бивацина.Страх ме е да не развиваме инфекция?Утре ще я водя на лекар,но моля ви дайте ми и вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 24 467
Ами че то си е за лекар тогава, не е задължително кожата около пъпа да е възпалена, самият пъп също си има кожа и тя е била доскоро рана, която може и да се е инфектирала, затова лекарят ще Ви каже най- добре с какво да го третирате.

# 2
  • Мнения: 1 174
Според мен е хубаво, че третираш със спирт и антибиотика, но най добре детския хирург ще каже или педиатъра.При нас се получи грануломче от попаднала вода при баня, но и преди появата му пъпът си сълзеше в розово и жълтеникав секрет, което от една страна има връзка със заздравяването, от друга-възпаление.
Дано всичко е наред!

# 3
  • Мнения: 678
На позната детето беше така.Заведи го обезателно при педиатъра.Не е хубаво да се прекалява с Бивацина

# 4
  • Мнения: 6 461
Мисля,че трябва да заведеш детенцето на лекар за да го прегледа.
Дано всичко е нормално.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт