Пихте ли желязо по време на бременността си?

  • 7 955
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета,

първа бременност ми е и след изследвания доктора установи занижение на желязото в кръвта.Предписа ми Сорбифер дурулес по 1таб. на ден.
Най-учудващото е, че аз никога не съм имала признаци на анемия, единственото, което може да даде смислено обяснение на ниските стойности е това, че не ям много месо (преди да забременея, елате да ме видите какъв хищник съм сега Embarassed) и имах дълги и обилни цикли.
Притеснявам се да не ми дойде в повече това желязо и по този начин да навредя на бебо, въпреки че на няколко места четох, че е полезно дори по време на кърмене да се взема желязо за да се предотврати анемия при детето.
Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 4 451
Хемоглобина ми беше в рамките на нормалното, може би с малко занижени стойности (но много малко) и при двете бременности и не съм пила желязо. Имай повече вяра на наблюдаващият те лекар, той знае какво прави. Сестра ми беше с нисък хемоглобин по време на бременността си и пиеше Сорбифер. Роди се здраво бебче. Grinning

# 2
  • Мнения: 429
Пиех. По време на бременноста имах много ниско кръвно и ниски нива на желязото в кръвта. Пиех ... малтофер  ooooh! или нещо такова - не съм много силна по лекарствата  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 891
Имах същи проблем. Пих желязо, но ми се струва, че от тогава до ден днешенимам проблем с него. МИсля да си направя кръвни тестове скоро, само дето нямам време!

# 4
  • Мнения: 8 505
Най-учудващото е, че аз никога не съм имала признаци на анемия...

Това не е критерий.Много често по време на бременност хемоглобинът има ниски стойности.Щом лекарят ти е изписал желязосъдържащ преперат,пий го и не се притеснявай.

 П.П.:да,пих желязо.

# 5
  • Мнения: 6 164
Няма да ти дойде в повече желязото, щом като ти е бил нисък хемоглобина, ти се налага да го пиеш. Като се нормализират стойностите ще го спреш, няма да се предозира. По време на бременност е често срещано явление, не е необходимо да си имала признаци преди забременяването. На мен лично не ми се е налагало да приемам допълнително желязо, но пиех Матерна през бременността.

# 6
  • Мнения: 2 019
аз не съм пила,но щом са ти го изписали пий Peace

# 7
  • Мнения: 338
Аз също пиех желязо-някъде от 6-ти месец и продължих и след като родих. Не мисля, че можеш да навредиш по този начин на детето-то взима това което си му е необходимо. А през бременността е нормално да са понижени стойностите на желязото дори и преди това всичко да е било наред. Не се притеснявай. Лека бременност Hug

# 8
  • Мнения: 3 089
засега не ми се налага да пия. но ако доки каже - бих го направила. имам пълно доверие на лекаря си  Peace

# 9
  • Мнения: 2 677
Не съм пила.

# 10
  • Мнения: 689
Най-учудващото е, че аз никога не съм имала признаци на анемия...

Това не е критерий.Много често по време на бременност хемоглобинът има ниски стойности.Щом лекарят ти е изписал желязосъдържащ преперат,пий го и не се притеснявай.

 П.П.:да,пих желязо.
Peace Няма за какво да се притеснявяш. То е полезно за бебчето. Ако е необходимо, лекарят ще ти каже да го спреш.
Аз също преди бременността не съм илмала такива проблеми, но в 6-ти месец ми отчетоха ниски стойности на хемоглобина и ми изписаха Малтофер, който пих до края.
Лека бременност!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Ниският хемоглобин реално вреди - и на теб, и на бебчо. Със желязо мноооого трудно може изобщо да се прекали. Ила много широко граници на поносимост. Ако не ти е нужен в момента, организмът си го складира в черния дроб (мисля - или далака!? Не, там май отива когато стане нужда да се използва. Впрочем, химик съм, не лекар, анатомията не я помня много...) и когато няма достатъчно идващ от вън, си го ползва. Желязни депа или нещо подобно го наричат... Във всеки случай, ако случайно ти е в повече - което е абсурд да постигнеш - не бой се, ще изхвърлиш излишъка. А като не достига, не дишаш ефективно. С други думи, ти може ида си дишаш - обаче кой да пренася кислорода? И бебо става недохранен. Така че пий го и не се съмнявай. Самата бременност по начало води до понижение на хемоглобина. И да, пия желязо, и като гледам, май ще си пия и до края. И има ефект. Слушай доктора, за това е учил 7 години... Simple Smile Е, и после - цял живот... Simple Smile

# 12
  • Мнения: 950
На мен също ми бяха изписали желязо, докато бях бременна. Иначе се чувствах добре и не ми прималяваше, но изследванията показаха, че хемоглобина ми е паднал. Пих Тотема.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Като започна да пада под определените норми ми изписаха Малтофер + Витамин С за по-бързо усвояване. След като го изпих и стойностите продължиха да падат ми изписаха Лерофер/ ако помня правилно името/. Сега пия хапчета Феро Фолгама 3*1

# 14
  • Мнения: 4 621
Химоглобина ми беше в рамките на нормалния и не ми се е налагало да пия желязо Hug

Общи условия

Активация на акаунт