Секрети в очите.

  • 901
  • 2
  •   1
Отговори
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Здравейте,Доктор Слънчева!
Племенницата ми е на един месец и още от изписването е с много секрети на очичките.Лекуваха я с капки Торбекс,но не се повлияха и още има много секрет всеки ден.Промиваме ги редовно,но не намалят,а като че ли стават повече.Личната лекарка не е обърнала внимание и много трудно дава направления.Знам,че логиката води към посещение на очен лекар,но какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 288
Моето бебе има в очичките бял секрет, който се появява веднъж на два дни видимо. В болницата наблюдаващия педиатър ме увери, че било нормално да го има. Даде ми насоки да почиствам очичките с физиологичен разтвор и каза, че ще мине от самосебе си. Да но не минава вече месец. Имам съмнение относно тези препоръки, ето защо питам и Вас като специалист-неонатолог: трябва ли да се третира този секрет и как?
Благодаря.

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Добре е когато секрета е жълти продължава по-дълго време да се вземе секрет за микробиология и да се види какъв е причинителя.
Почистването с физиологичен разтвор при всяка смяна на памперса е необходима.
В зависимост от причинителят се назначават и капки. Добре е да се консултирате с детски очен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт