Препоръчайте ми рецепти за хубав кекс

  • 15 372
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Имам много яйца, а пък малките обожават кекс, но не са уцелили на майка кулинарка.
 

# 1
  • Мнения: 3 927
Не обичам кексове, предпочитам сладкиши, но кекса на Raya е неотразим:

ето го:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63826.msg1166926#msg1166926

ето моето изпълнение, какаовата смес я изсипвах на две места между бялата; към основното тесто добавих само 2-3 с.л. смлени орехи:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633082566410339109.jpg

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ели от мен този, страхотен е! Grinning

# 3
# 4
  • Мнения: 261
вие просто сте супер
какво ли бих правила без вас  и вашите съвет, помощи и рецепти
благодаря ви, момичета

# 5
  • Мнения: 2 099
Страхотна тема, имам малко ябълки и се чудех дали да не направя сладкиша на Лео, но не ми се искаше много, че доста често напоследък го правя и ми се искаше малко разнообразие. Харесах си-Медноябълковия кекс-доста апетитен изглежда. Стискайте палци, ще пиша за резултата. Hug

# 6
  • Мнения: 109
това е много готин кекс -казва се ОРЕХОВ КЕКС  chef  chef
ПРОДУКТИ; 4 яйца,1 1/4 чаена чаша захар , 1 чаена чаша олио ,1 чаена чаша кисело мляко ,1 чаена лъжичка сода бикарбонат ,1 чаена лъжичка амонячна сода , 1 чаена чаша смляни орехи ,3 чаени чаши брашно.Яйцата се разбиват със захарта и се прибавят посочените продукти. В киселото мляко се разбива амонячната сода, а сода бикарбонат се размества с брашното.Пече се в намазана с олио и поръсена с брашно тавичка.След изваждане от фурната се поръсва с пудра захар.  love001

# 7
  • Мнения: 2 126
Не обичам кексове, предпочитам сладкиши, но кекса на Raya е неотразим:
ето го:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63826.msg1166926#msg1166926
Ей това неще приготвих току що.По късно ще дам отзиви и ако успея да снимам и снимки Grinning.Прозвуча ми лесничко и сполучливо и реших да го пробвам.Сложих му един нарязан банан,една ябълка и малко орехи Mr. Green

# 8
  • Мнения: 525
Много често правя кекса на Raуа.И винаги става супер за което мерси  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 126
И аз съм доволна от резултатът който се получи от кексът на Raya Peace

# 10
  • Мнения: 1 065
Много често правя кекса на Raуа.И винаги става супер за което мерси  bouquet
Аз съм малко,,пишман-домакиня"(така казват по нашия край) и понякога въпреки старанията ми не се получава очакваното.За моя радост ,кексът на Рая стана учудващо хубав и вкусен.Вътре сложих настъргана лимонова и портокалова кора,начупени орехи и стафиди и го оцветих половината с какао.Направо се възхитих на себе си  chef  chef  chef

# 11
  • Мнения: 2 099
Направих Медноябълковия кекс- моного ни хареса, ако не сте го опитвали, горещо ви го препоръчвам.

# 12
  • Мнения: 1 043
ето моята рецепта - това е любимият ми кекс :
4яйца
1 1/12 чаена чаша захар
1/2 чаена чаша олио
3 супени лъжици масло
1чаена чаша кисело мляко
1/2 чаена лъжичка сода бикарбонат
3 чаени чаши брашно
1 чаена лъжичка бакпулвер
4 супени лъжици какао
1/2 чаена лъжичка канела
1 супена лъжица стафиди
1 супена лъжица ситно нарязана варена портокалова кора /аз съм слагала и лимонена/
кокосово брашно

разбиваме яйцата с миксер поотделно белтъци и жълтъци
смесваме ги и добавяме захарта , след това олиото и разтопеното масло, прибавя се киселото мляко / като сме сложили вътре содата и сме разбъркали добре - аз слагам малко оцет за да се разтвори добре содата - не пречи въобще/, след това брашнотосмесено с бакпулвера какаото и канелата, и накрая се слага и стафидите и портокаловата кора
сместа се слага в намаслена тавичка поръсена с брашно отгоре се поръсва с кокосово брашно
пече се 40 минути в умерено силна фурна, като не се отваря през първите 20 минути поне
кеикът се изважда от формата като изстине

# 13
  • Мнения: 47 963
6 яйца
3 чаши брашно
2 чаши захар
1 чаша вода
1/2 чаша олио/масло
1 бакпулвер
ванилия или др подобни

разбивам яйцата и захарта с миксер,сипвам водата,олиото и накрая башното,всичко с миксера се разбива хубаво
сипва се в кръгла намаслена и набрашнена  форма и се пече 45 мин на 200 градуса,като след 15 минута се покрива с вестник
може да се прибавят какао,плодове-пресни или сушени,ядки и др
кекса е без грешка!

Общи условия

Активация на акаунт