Въпроси за диета "Зоната"

  • 5 254
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 063
Четох, четох, диетирах, пробвах и сменях - не ми е ясно обаче, защо са толкова противоположни Високо мазнинна-та диета и разделното хранене. Едното казва, да ядем мляко, сирене, меса, да се храним от сутринта още, а другото - обратното. Чела съм във форума на Спайдър това и пак не разбирам - всъщност, за да горим мазнини, трябва да приемаме такива? Защо в разделното мазнините се ограничават? И въобще, моля, светнете ме, защото вече се чудя какво да подхвана - ВМ-НВД не понасям вече, повръща ми се от млечните продукти и месата, а разделно отдавна не съм правила, но пък сега ми се струва по-поносим режим, изпитвам нужда да ям зеленчуци и плодове...не знам Confused

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 00:36 от .:.Stef.:.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 049
Четох, четох, диетирах, пробвах и сменях - не ми е ясно обаче, защо са толкова противоположни Високо мазнинна-та диета и разделното хранене. Едното казва, да ядем мляко, сирене, меса, да се храним от сутринта още, а другото - обратното. Чела съм във форума на Спайдър това и пак не разбирам - всъщност, за да горим мазнини, трябва да приемаме такива? Защо в разделното мазнините се ограничават? И въобще, моля, светнете ме, защото вече се чудя какво да подхвана - ВМ-НВД не понасям вече, повръща ми се от млечните продукти и месата, а разделно отдавна не съм правила, но пък сега ми се струва по-поносим режим, изпитвам нужда да ям зеленчуци и плодове...не знам Confused

Че аз не виждам никаква прилика  Mr. Green Mr. Green за да говорим за разлика...
Не само в разделното, а и в много други деиети мазнините се ограничават. Главно, защото за да се усвоят от организма първо се лепват там където най-много ти се лепят Sick, а после се изгарят.

# 2
  • Мнения: 288
Приликата между двата режима е, че са малко едностранчиви, а при такова хранене се отслабва. Разликата е, че единият набляга на белтъчини и мазнини, другият- на въглехидратите. Защото при разделното хранене се ядат много плодове и зеленчуци, които са си въглехидрати.И двата режима си имат слабости, защото не осигуряват благоприятен хормонален баланс, а високо мазнинната внася много животински токсини- и на мен ми се повдигаше от толкова белтъчини Sick При разделното пък съм все гладна.Защо не опиташ Зоната- тя е нещо средно между двата, в началото изглежда сложна, но лесно се усвоява и е страхотна!

# 3
  • Мнения: 9 063
Ще потърся за Зоната, не съм се сетила...благодаря Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 2 049
Ще потърся за Зоната, не съм се сетила...благодаря Blush
Ето тук я има:
http://www.izvorite.com/
Но и тя е високо протеинова и ще ти се гади от месо  Sick

# 5
  • Мнения: 288
  Съотношението въглехидрати-мазнини -белтъчини е 40- 30-30, така че не е с много белтъчини. Освен това не е задължително месото, ако не яде такова. За мазнини се препоръчват зехтина и маслините. В този линк , който дава Ариана, не открих къде е диетата, но я има и на книги, и в Гугъла излиза. Хранила съм се по този начин и съм много доволна, апетитът се регулира, а теглото намалява неусетно.Освен това може на едно хранене да си хапваш и хляб, и сиренце, яйчице или месце- в определени съотношения, разбира се, което ми харесва много. Хлябът обаче- не много често!

# 6
  • Мнения: 9 063
Ами аз мислех да си я купя утре, видях че е налична в Хеликон, но сега ще погледна в този линк.
Благодаря!

Оф, няма я явно книгата, не я открих и аз. Карай, ще си я купя утре Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 12:24 от .:.Stef.:.

# 7
  • Мнения: 9 063
Смених заглавието на темата, защото в съвсем друга насока ще я "почна" Blush

Имам въпроси към по-вещите от мен: направих всички сложни изчисления с индекси, проценти и т.н., но не разбрах в крайна сметка, как да се храня? Звучи идиотско, но не разбирам:
1. Тези таблици и блокове, където пише например: Пилешки гърди-42 г, като това съдържа 7гр. протеини. И какво значи това?
2. При моите сметки, дневната ми протеинова нужда е 75, това значи какво?
3. И какво значи да се спазва съотношението 1:1? как да формирам дневното си меню?

Главата ме заболя Sick, но нямам сили повече да мъдрувам, моля ако някой може да ми обясни ...

# 8
  • Мнения: 288
Ще се опитам да ти отговоря по памет, защото проклетата книга се е забутала някъде. Ако правилно си сметнала, значи имаш нужда от 10 протеинови блока./75 грама белтъчини разделяш на 7грама/1блок/=10блока/Следователно на всеки блок белтъчини имаш право на един мазнини и един блок въглехидрати.
Сега трябва да си разделиш десетте блока на 5-6 хранения. Примерно:
Закуска-2 блока
10 часа- 1 блок
обяд- 3 блока
сл. закуска-1 бл.
вечеря-2 бл.
преди лягане- 1бл
 всичко-10бл
После си определяш менюто.Примерно закуска:
1филийка хляб/2блока/+1 яйце/1блок/+28гр сирене/1блок/+ 6 маслини/2 блока/
При тази закуска имаш по два блока от белтъчини, мазнини и въглехидрати.
Блазе ти, че ти трябват цели десет блока! За мене са 7.
Ако нещо не съм написала вярно, като намеря книжката, ще се поправям. Питай пак, ако имаш още въпроси.
А, за пилешките гърди- да, в 42 грама гърди се съдържат 7 грама протеини, както и при сиренето например- но там 7 грама протеини се съдържат в приблизително 30 гр. сирене.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 15:56 от Black diamond

# 9
# 10
  • Мнения: 288
Намерих книгата и допълвам. Значи пише,че ако дневната нужда е 75 грама се допълва до най-близкото цяло число- 77 и така блоковете, които са ти необходими, са 11.
В моята книжка пише за пилешките гърди, че ако са с кожа 1 блок=42гр., а без кожа 1 блок=28гр.

# 11
  • Мнения: 9 063
Дано да не съм се объркала в сметките, ако тези блокове ми се сторят прекалено много, значи нещо съм огелпила Blush
Много ви благодаря момичета, сега малко ми светна за какво става въпрос, ще се задълбоча още малко и ако имам нещо да питам, ще ви притесня пак Embarassed
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 211
В линка, който ти дадох съм писала примери за различни видове блокове.
Аз да се отчета, че вече 1 седмиа я спазвам почти стриктно и видимо съм свалила мазнини от корема и паласките и съм -1кг.
В книгата пише, че максималното количество мазнини, което може да се стопи за 1 седмица е 400-500г, така, че не може да се очаква бързо отслабване.
Но определено се отслабва на външен вид, не на кг и не се гладува newsm10

# 13
  • Мнения: 9 063
Браво на теб!
На мен ми е трудно да се ориентирам с тези блокове, не знам как да си формирам менюто за деня, въобще, не ми е ясен принципът по който се съчетават храните от блоковете и колко на брой трябва да бъдат, за да се изпълни дневната норма Sad Писах на лични на Диамантчето, сега чакам с нетърпение да ми отговори Embarassed

# 14
  • Мнения: 3 211
Браво на теб!
На мен ми е трудно да се ориентирам с тези блокове, не знам как да си формирам менюто за деня, въобще, не ми е ясен принципът по който се съчетават храните от блоковете и колко на брой трябва да бъдат, за да се изпълни дневната норма Sad Писах на лични на Диамантчето, сега чакам с нетърпение да ми отговори Embarassed
3 храненета по 3 блока протеини (например 84г.пил.филе)+3 блока въглехидрати (1 ябълка с голяма зеленчукова салата)+1 блок мазнини (5-6 маслини или 1 суп.лъжица дресинг за салата-зехтин+оцет)+2 храненета (17ч. и вечер преди лягане) от по 1 блок протеини и въглехидрати

Общи условия

Активация на акаунт