AM близко по вкус и състав до кърмата

  • 1 228
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 401
Здравейте!
От скоро започнах да давам зел. пюрета и бих искала да заместя вече обедното хранене!На бебата й се услажда много новата храна!Проблемът е,че от 2-3 дни кърмата ми намалява(очаквах го) и бих искала постепенно да въведа АМ(моля,не ме разубеждавайте - борила съм се ден за ден,за да стигна до тук изцяло на кърма.От близо 6 месеца се изтисквам след всяко хранене,пия лактогонен чай и бирена мая.Иска ми се вече да мога да се отделям по малко от малката,да спортувам,да отслабвам,да си пийвам и да си хапвам от всичко,защото доста се лишавах досега)!Идеята ми е това отбиване да стане постепенно!На първо време мисля вечерното хранене да й давам АМ,защото тогава кърмата ми е най-малко и Ника много се ядосва,че не "шурти" вече като преди и плаче!Пробвах с НАН Хипоалергенно,но тя не го хареса(Странното е , че и кучето,което яде всичко,не го близна  !
Молбата ми е да предложите АМ,което да е сладичко(ако има такова изобщо  ) и същевременно с всички ценни съставки!Мляко,което вяашето дете харесва и бихте ми препоръчали от опит!
Знам,че тук се подкрепя кърменето,но пак ще кажа,че вече почва да ми тежи това цедене и липсата на личен живот с таткото(досега въобще не ни е било възможно да я оставиме за повече от 2 часа.)Знам,че до 1 година бихте ми препоръчали да предлагам първо кърма и после твърда храна,но вече съм решила!В началото не съм се и надявала,че ще стигна до тук - половин година кърмене,затова - моля, не ме упреквайте - посъветвайте ме!
Благодаря на всички за помощта през тези 6 месеца- - за информацията,без която нямаше да стигна дотук ! newsm51 и моля да ме извините,ако темата ми не е за този форум!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, аз не знам да има такова изкуствено мляко, което да се приближава максимално до състава на кърмата. Мога единствено да ти кажа какво аз ползвах от време на време- Фризолак. След 6я месец обаче, за да се преборя с една сериозна лактационна криза спрях да го давам нацяло и когато след два месеца се опитах пак да й дам- тя категорично отказа каквото и да е изкуствено мляко. Дано ти успееш да намерих такова, което да й хареса.

Успех! Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 567
Мисля, че ако пуснеш темата си в съседния подфорум за хранене с АМ, ще получиш много повече съвети. Там мамите са наясно с най-различните видове АМ.
Браво на теб за изключителното кърмене досега.

# 3
Аз съм давала няколко пъти като сме излизали с таткото Aptamil и не е имало проблем. Пие си го, но той е много лаком. В родилното им даваха Frisolac, но не ти го препоръчвам. От мои приятелки знам, че от него се запичат и имунната им система не се развива добре.

# 4
  • София
  • Мнения: 401
Момичета,благодаря ви!Взех Аптамил 2 и вечер,ако нямам достатъчно кърма,ще започна да го давам - дано й хареса!Ако не,ще взема или Фризо или Хипп!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
С първото дете давах Нутрилон когато спрях да кърмя,а и няколко пъти преди това и никога не е имал проблеми и затова никога не съм взимала друго.Сега по същата причина взех Нутрилон за да му слагам в пюрето и когато му  дадох да го опита от шише първо се намръщи,но така направи и с кърма от шише,но после си го изпи,нали е млекце Joy ама колко беше изненадан в началото hahahaнезнам ако му дам вместо кърма как ще реагира,но мисля че му харесва

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Според мен Аптамил или Нутрилон.

# 7
  • Мнения: 2 047
  Пробвахме няколко вида АМ (вкл.  НАН, Фризолак, Аптамил) и не ги искаше, затова и продължихме с кърменето. По-късно пак се навих да пробвам с Нутрилон и го пропи - в началото по-малки дози, постепенно й се услади. Може би има значение дали бебето е опитвало и друго, освен кърма. Значи при първите проби беше отскоро захранена, а Нутрилона го пропи чак в деветия месец.
  Може да опитате с една кутия Нутрилон или Аптамил (тези са най-харесвани от капризни бебенца, доколкото знам). Това го казвам, защото една позната се беше запасила с 10 кутии Аптамил, обаче бебето въобще не го хареса  Laughing

# 8
  • Мнения: X
Банди здравей,

и аз съм със септемврийско бебче като теб и смятам скоро да замествам хранене, защото вече съм  Tired
Поздравявам те, че си стигнала дотук и те подкрепям изцяло за решението ти.
По темата: от мои познати мами, които хранят с АМ знам, че най-вкусно за бебчетата е Милумил, в твоя случай Милумил 2. То е направено за деца с проблеми в наддаването и затова било много хубаво на вкус и бебета, които отказват всякакво друго АМ пропиват от това. Само, че едва ли е близко по вкус и състав до кърмата - такова АМ няма според мен.

Успех с отбиването и ще се радвам да споделиш опит - аз мисля да продължа до към края на осми месец и после полека-лека да разделям бебка от цицата.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз давах Нутрилон 2 когато спрях да кърмя.

# 10
  • Мнения: 9 467
Aptamil е най-близко

# 11
  • Мнения: 390
И аз така чух че Аптамил е най-близко до кърмата.

# 12
  • София
  • Мнения: 368
Аз съм взела ХИП за всеки случай по препоръка на педиатърката, ако ми се наложи да давам добавка, а иначе като по-мъничък 1-2 пъти се е случвало да му давам Аптамил, много му харесва и си го е пил със същото настървение както си суче кърма. Успех в предприетите действия  Hug

# 13
  • Мнения: 24
Имах същия проблем, към 6 тия месец нямах мляко за вечерта. Трябваше да намеря решение и след неуспешен опит с НАН и ХИП, моя син пропи АМ - Милумил 2. Приятно е на вкус, пробвах го. От месец сме почти само на АМ, но почнеш ли с АМ кърмата ще ти намалее още повече, поне при мен е така. Успех с АМ.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
Ами то всяко бебе е различно, моя не харесва фризото, но обожава Милумил. Според педи на Милупа (Аптамил и Милумил) са най-добри, но са и малко по-скъпи. За сладко - сладко е, приятно е на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт