херния

  • 763
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте, бременна съм вече в 8-ми месец, но още от началото на бременноста ми се останови че имам ингвинална херния. На няколко пъти се надуваше но хирурзите не ми я оперираха защото такава операция на бременни се прави само ако хернията се заклещи - при мен не бе така. На 9.03. влизам 45 преди раждане и сега все по-често си задавам въпроса как ще родя? Раждането със сигурност ще е секцио, защото немога да се напъвам, но се появи проблема, че заедно със секциото трябва да се извърши и операцията на хернията. За целта ще трябва да бъда оперирана на място където има добри АГ специалисти за секциото и коремни хирурзи за хернията. Досега когото и от познатите си (в това число и доктори) да съм питала никой не може да ме насочи, защото специално в Шейново и Майчин дом отдавна нямат щатен хирург, който би могъл да ми опирира хернията. Може ли някой да ме насочи къде и към кого евентуално бих могла да се обърна, защото времето напредва, а аз все още незнам къде ще раждам. Предваритално благодоря

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Консултирайте се с АГ спеиалист и хирург. Струва ми се, че не е удачно да се съчетаят тези две опораии. Комбинирани операии се правят по спешност или планово, но при съвсим други случаи и тогово се правят смесени хирургични екипи- гинеколог, коремен хирург, може уролог или кардиолог. Зависи от случая.

Общи условия

Активация на акаунт