Бум на растежа? Какво да очаквам?

  • 1 773
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте! Кърмя сина си на поискване откакто се е родил. Наддава добре -  около долната граница, според педиатърката, около средното, според таблица оттук за кърмени бебета. Спря си нощното кърмене на месец и нещо - два, но от 10-тина дни си го върна. От 6 часа, почна да се буди в 5, после две нощи в 4 и от 3-4 в 3 часа. Доколкото разбирам, това е бум на растежа, ама кажете, кога мога да очаквам, че ще приключи? Нещо отвикнах от буденето нощем Sunglasses

# 1
  • Мнения: 2 152
Нямаш избор според мен. То от тук нататък все ще си расте бебето.Но честото хранене нощем не е полезно, трябва да си почива коремчето.Та през деня го храни по-честичко на 2,5 - 3 часа, а вечер, пробвай да го залъжеш с чай и биба. Щом така се буди явно не му стига кърмата, затова повечко през деня. Ние сме на 5 месеца почти и до 30-ия ден го хранех нощем, после беше първо на чай,после само на биба. От месец започна да се буди по няколко пъти на нощ, но не е гладен, а е някак неспокоен.Може и зъбки да го мъчат.Та се успокояваме със залъгалката
Това е от моето скромно мнение.Нека се включат и по-опитните Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
И от какво и защо трябва да си почива коремчето?
Кърмата се усвоява за около 90 минути...
Тя е изцяло съобразена с нуждите на бебето и денем и нощем има различен състав, както и в различните часове на деня, както и през различните месеци!
Виж, ако бебето е нагънало някоя-друга пържола с чаша-две бира, може да има нужда да си почине малко...
Ти ако се събудиш нощем и ти стърже корема с вода ли ще се напиеш, ще подъвчеш парче гума или просто ще отидеш до хладилника да хапнеш нещичко набързо?...
Нощем бебетата сучат предимно предното мляко, което е нискокалорично и по-рядко в сравнение с гъстото хранително задно мляко, т.е. все едно пият вода, но полезна...не гола вода!
Тоя мит за почиването на коремчето е свързан с по-трудното усвояване на АМ и по-скоро важи за изкуствено хранените бебета. За кърмачетата това е по-скоро неуместно.
Само да спомена, че моят син нощем сучи през 2 часа все още...
Не е имал проблеми със стомаха, с изхождането, коликите почти не ги усетихме, не се е разболявал до сега(да чукам на дърво) и е много уравновесено, доволно и активно дете.

София, ако искаш да кърмиш бебето си дълго, ще трябва да се съобразяваш с нуждите му, ако се опитваш да го нагодиш към някакъв твой си режим, има опасност постепенно да намалее кърмата.(въпреки, че не е задължително).
Това е моят съвет - кърми си когато иска детенце и грижи няма да имаш!

# 3
  • Мнения: 487
И аз мисля че на кърмените бебета няма от какво да им почиват коремчетата. Моят син пък никога не е правил пауза по-дълга от 4 часа през нощта, а сега напоследък през нощта суче по-често и от през деня  Crazy Спим заедно и това не ми пречи. Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 8 242
Мойто като се е заБУМило откак се е родило  Crazy и няма спане нощемммммммммм  Tired
По принцип за около седмица би трябвало всичко да си дойде на мястото.. Това за БУМа, ако няма и друа прична - зъбки, коремче, кошмарчета..

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам намерение да го залъгвам с каквото и да е. Въпросът ми е колко горе-долу продължава фазата на усилен растеж, защото мисля, че е това. И ще махне ли пак нощното хранене. Някой има ли опит?  Иначе детето има спокоен сън, спеше преди и по 7 часа.

Не, май няма друга причина, спокоен е.

# 6
  • Мнения: 851
Абсолютно съм съгласна с всичко казано от Ludmilana! Иначе най вероятно след 2-3 дни ще се върне към стария си режим на спане и хранене. При нас винаги е имало нощно хранене. Като беше по-мъничка обаче правеше по-големи паузи, спеше по 5-6 часа без да яде. Незнам каква е логиката уж са им по-малки стомахчетата пък издържаше повече. Сега плюска здраво, но повече от 4 часа пауза през нощта не прави. В периодите на бум имаше случаи да се буди и през 2. Но винаги съм й давала и тя кротко си заспива. Аааа и в тези периоди дори през нощта сучеше по 40 мин. /аз хептен се разсънвах Laughing/. После обаче всичко си ставаше както преди. Даже е много интересно,защото след такъв период добиват нови умения и стават много забавни - буквално ги виждаш как ти порастват пред очите! Търпение и успех  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Това за порастването го видях. От няколко дни се смее с глас Laughing

# 8
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
При нас ситуацията е подобна. Първоначално и аз мислех, че е бъм в растежа и че ще отмине за няколко дни, но мисля, че се дължи на друго. Погледни тази статия от библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186 Успех  Grinning!

Общи условия

Активация на акаунт