Отговори
  • Мнения: 153
Може и да се стори глупаво на някои от вас, но... На 3.03. ще се наложи да ходя на сватбата на сестра ми. Сами разбирате, че няма как да я пропусна, но няма на кого да оставя малчо, тъй- като сватбата е вечерна и чак във Враца. Честно да ви кажа от една седмица съм като болна и непрекъснато плача. Единственият вариант е да го оставя при кумувете ни. Много се притеснявам, обаче че Марти не ги е виждал, тъй- като те скоро се прибраха от чужбина и не знам дали е редно да го оставям на практика при непознати. Сигурна съм, че ще се грижат много добре за него, те имат едно дете - момченце, вече в първи клас. А да не говорим, че направо ще ми се пръсне сърцето, та нали досега изобщо не сме се отделяли един от друг. На всичко отгоре от една седмица детенце е с червено гърло, оказа се при него от зъбките, толкова трудно растат... Моля ви, ако някоя от вас е имала подобен проблем, да сподели или ме посъветвайте как да постъпя, какво да направя. В крайна сметка май ще е по- добре да остана и да си го гледам. Благодаря предварително!!!

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами защо не вземете детето с вас? Нищо, че е вечерна, самият ритуал няма да е късно вечер. Пък когато дечко се умори ще се приберете, ще вземеш и количка, може да седи в нея...

# 2
  • Мнения: 165
Незнам какъв съвет да ти дам,защото незнам на кого може да разчиташ?Щом сватбата е във вечерна и в провинцията......чудно ми е защо сестра ти не ти предложи някакъв вариант?та нали тя те кани и сте си достатъчно близки.Ти нали ще трябва да останеш да преспиш там предполагам?Не мога да коментирам нещо когато нямам информация достатъчна,като например мъж?майка?свекърва?

# 3
  • Мнения: 1 446
Незнам какъв съвет да ти дам,защото незнам на кого може да разчиташ?
Не мога да коментирам нещо когато нямам информация достатъчна,като например мъж?майка?свекърва?
Аз на първа линия бих взела детето с мен.

# 4
  • Мнения: 1 640
Да продължа и аз /следствие от предходния пост/
  А баби,дядовци,съседка,бащата,приятелка,друга леля/не тази,дето се омъжва/?????А във Враца нямаш ли родители,които също ще са на сватбата- да се сменяте през 1-2 часа и да гледате детето???Да го вземеш със себе си и там,въпреки какафонията,да го наглеждате ти,баби,роднини,на които подробно да обясниш какво да правят с детето/ако не са го гледали досега и не познават потребностите и особенностите му/???Там има ли къде да нощувате с детето????Можете по-рано да се приберете от ресторанта.Добре е детето да е на сватбата,ще го има заснето и след години ще му е интересно да се види,а като се умори -прибирате се.Като заспи,някой роднина може да те смени и да стои при спящото.
   Това са моите предложения,но може да са неприемливи за теб.

# 5
  • Мнения: 153
За по- голяма яснота ситуацията е следната: На свекървата не мога да разчитам, досега само веднъж е виждала малкия, защото има много здравословни проблеми. Мама и татко са разведени, но и двамата ще присъстват на сватбата. Майка ми за малко, защото миналата седмица почина баба ми. Тя не живее в града. Предложи ми тя да се занимава с него, но все пак предвид здравословното състояние на детенце, на мен не ми се иска да го мъкнем по пътища, по ритуални и ресторанти. Най- вече, защото ми се струва прекалено малък, още е с памперси и ще трябва да ги сменям. Предполагам ще може в някоя кола, но нали преди това трябва да се затопли... Той ходи, но все пак и често пада и ще трябва да съм непрекъснато с него. В количка отказва да седи - така е откакто започна да ходи. Притеснява ме и силната музика, а най- вече цигарения дим. Имало климатици, но така съм сигурна, че на сто процента ще се доразболее, сега е на антибиотик. Честно казано, наистина съм много объркана. Разумно ми се струва или да остана да го гледам или да го оставя на кумувете си, въпреки всичките си опасения, много ми е трудно да реша, затова искам съвет от вас... А иначе ние с мъжа ми ще преспим при познати във Враца, защото в къщата на баща ми ще е пренаселено и за нас няма място. Там ще са на сестра ми приятелите, кумувете...

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз по-скоро бих го взела. При положение, че не е виждал кумовете ви, може да се уплаши. Или ги събери пробно да видиш как ще е.

# 7
  • Мнения: 524
С последната си дъщеря ,когато беше на възрастта на твоето дете трябваше да бъда на сватба на брат си- вечерна. Нямам помощ от никъде. Същата ситуация с единствената дребна разлика, че не сме пътували. Бебка се справи превъзходно. Никакви проблеми- даже й беше много интересно- от ръка на ръка, хора, музика, други дечица... Като и се доспа, я сложих в количката-спа без проблем. малко само се разцърка като я местихме от колата , но това съвсем не си струва да се лишиш от приятен купон на сестра си или пък да отидеш сама и нон-стоп да звъниш по телефона...и да се пържиш от притеснение.
Децата са страхотни и се справят невероятно добре. Нашето притеснение е голямо и безмислено... Peace

# 8
  • Мнения: 46 492
Бях на твоето място  Grinning
Сестрата на мъжа ми се омъжи на 27.08.2005 г., София беше на 1г. и 11 дена, живеем в София, сватбата беше в Плевен, вечерна.
Честно да ти кажа, въобще не ми е минавало през главата да ходим без нея  Rolling Eyes детето си изкара страхотно, при толкова народ, все се намираше кой да й се радва и да се занивама с нея  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 524
наистина колосални притеснения...
Памперси, смяна..., антибиотик. Все си мисля, че не са непреодолими пречки.дори и в някой ъгъл да ти се наложи да смениш памперс какво толкова?
До трети март има още три дни и той ще е преполовил приема на АБ, ще е доста по-добре и няма начин да го доразболееш...Взимай си детенце и бегом-марш на купон. Тропни едно хорце и заради мен. Hug

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
martikom - кой има здравословни проблеми? Детето ти или свекърва ти?

# 11
  • Мнения: 2 700
Докато се накумя да пиша и Никол ме изпревари. И аз исках да кажа, че все ще се намери човек, който да се занимава с него, а и на него ще му бъде достатъчно забавно. Водила съм дъщеря ми малко по-голяма, но всичко мина перфектно. Пък си мисля, че един ден шум, късно лягане или цигарен дим не са фатални, ако традиционният начин на живот е различен.
Според мен тръгвайте и се веселете   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз също мисля, че детенце трябва да е с теб. Много е малко да го оставяш при едни непознати за него хора. Ние смятаме, че чалкоти деца не помнят нищо, но не е точно така. Аз имам доволно травмиращи спомени за наказания на почти 2-годишна възраст. Така че недей тормози детенце, по-добре го вземи с теб. Ако трябва прекарай в ресторанта час-два, после се прибери с детето.
Аз да речем съм от по-коравите майки и съм пускала моята дъщеря още на 1 годинка при другита баба и дядо, които са от друг град. Но да речем в началото баща й стоеше с нея, докато се опознаят и сега вече няма проблеми с ходенето на гости.
Успех и весело изкарване на празника! не го мисли толкова - памперси, музика, цигари...повеселете си и с детето, ще видиш че и другите гости ще се занимават с него и той ще се кефи страхотно! bouquet

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
И ние имахме преди време сходна ситуация. Детенце беше на 1,4 г., когато се зажени братовчед ми. А с него сме като брат и сестра, нямаше начин да не отида на сватбата. Сватбата беше вечерна и във Варна. Отидохме с детенце. Дългият път от София до Варна изобщо не й се отрази, но тя по принцип обича да спи в колата. На самата сватба беше супер щастлива. За нея си беше голяма емоция: да има много хора, музика, танци и тя сред всички тях. Не спря да тича нагоре-надолу, защото тя вече беше проходила тогава много стабилно. Танцува и с младоженците (в ръцете им де Wink) Изобщо голяма емоция се беше. По някое време, като се умори и заспа в ръцете на татко си. Това се случи малко преди полунощ. А по принцип в този период тя заспиваше като по часовник - точно 20.30 ч. Но заради сватбата издържа дълго. След като заспа си тръгнахме, защото нямаше как да я държим там. Ако имахме количка може би щяхме да я оставим да спи с нея, но не носехме.
Така че не се притеснявай и вземи детето. Ще видиш, че ще се забавлява. Честно казано, ако го оставиш ще бъдеш 1000 пъти по-притеснена и няма да усетиш нищо от сватбата. Да не говорим, че детето при непознати хора ще се чувства недотам добре. За временно оставаме - за няколко часа, как да е. Но да остане цяла нощ при хора, които вижда за първи път, за него ще е тежко изживяване. Помисли и за това.

# 14
  • Мнения: 46 492
... цигарен дим не са фатални, ако традиционният начин на живот е различен.
Според мен тръгвайте и се веселете   bouquet

При нас сватбата беше лятна, на открито, нямаше проблем с дима, но по принцип в ресторантите има добра вентилация Peace


 hahaha София- шаферка

Общи условия

Активация на акаунт