Проблем с оченцето

  • 642
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Знам, че има много теми за запушени слъзни канали, но не знам дали това е нашия проблем. Тази сутрин като се събудихме в 09:00 часа и видях, че очето на бебо е гурелясало. Странното е че в 07:00 часа и нямаше абсолютно нищо. Очето не е зачервено, не сълзи, отворено е, само че в кладенчето от време на време се отделя по една малка жълтеникава сълзичка/не и точно сълзичка-по твърдо е/. Докторката ни, не иска да ни прегледа и ме посъветва само да пръскам кърма в очето. Възможно ли е да се е одрала, или е нещо по-сериозно. Ако не се оправи до утре, отивам да я прегледа офталмолог, но искам и вашите мнения. Благодаря Ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 164
Ако се е одрала, ще е червено, според мен.
Може да е запушено каналче, често се случва, масажирай под долния клепач с пръст по посока отвътре навън.

# 2
  • Мнения: 4 053
едва ли е одрана,но може да е някакво възпаление,иди при очен лекар,
аз знам че кърма не се слага в окото,може да развие алергия  Thinking

# 3
  • Мнения: 4 580
това не е от одрано , трябва да я види очен лекар
не е нещо сериозно много бебета имат такива отделящи секрети така че спокойно
дори да е запушено каналче очния лекар ще те научи как да правиш масажче на окото много е лесно и  ще ти изпише капки много е вероятно това да помогне.
сега можеш да пробваш ама незнам как да обясня ама ще опитам;
под окото има една кост и с малкия ти пръст натискаш леко навътре към окото за да видиш излиза ли жълт секрет и почистваш с напоено тампонче с преварена вода или лайка
а личния ти лекар му прозвуча много безотговорно и дава грешни съвети според мен

# 4
  • Мнения: 1 753
Боже, що за некомпетенстност от страна на лекаря ти....   ooooh! Кърма? В окото? Ами ако е инфекция причинена от бактерии? Кърмата ще я усили още повече....  ooooh!
Отиди на офталмолог - там ще ти кажат какво да правиш. Най-вероятно е конюнктивит - поне на Ани така й се възпаляват очите. Няма страшно ако е от това - капят се капки и минава бързо!  Peace

# 5
  • Мнения: 686
 
Боже, що за некомпетенстност от страна на лекаря ти....   ooooh! Кърма? В окото? Ами ако е инфекция причинена от бактерии? Кърмата ще я усили още повече....  ooooh!
Отиди на офталмолог - там ще ти кажат какво да правиш. Най-вероятно е конюнктивит - поне на Ани така й се възпаляват очите. Няма страшно ако е от това - капят се капки и минава бързо!  Peace
PeaceИ аз така мисля.

# 6
Много неща може да са,най-добре отидете на очен лекар да го прегледат детето и недей много много да вярваш на педиатъра,все пак той не е специялист очни болести

# 7
  • Мнения: 1 942
Хубаво е да го види лекар. хайде пиши после какво са казали.

Запушването започва със сълзички, после се появява секрет /като гурелче в ъгъла на окото от страната на носа/. Не се появява само след сън, а през целия ден. А когато бебо плаче му потича сълзичка /на 2 месеца бебетата не плачели със сълзи/.

Общи условия

Активация на акаунт