Как карате кърмата си да "слиза"?

  • 642
  • 12
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Утре започвам работа, а в петък вечер заминавам за два дни. Мислех да се цедя през деня, за да има за събота кърма. Обаче днес пробвах и нищо не става. Мъчих се 30 мин и изцедих 10 мл. Въобще не тръгна. А и бебо вече като суче трудно тръгва, понякога му трябват 5 минути празно дърпане, за да потече накрая.  Какво да правя  newsm78 Помогнете


Досега не сме имали заместено хранене, кърмим се 5-6 пъти на ден, така че не може да няма кърма. А и след опитите с помпата го сложих и засмука (пак беше трудно докато потече де)  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 691
Не мога да ти помогна, защото и при нас е така.
Ще следя темата с интерес, пък дано някой даде полезен съвет.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Моля ви се мами, помогнете, значи забравих да напиша какъв е моя трик да я накарам да слезе, но става само като бебо е на гърдата. Значи, затварям очи, опитвам се максимално да се отпусна и се съсредоточавам върху гърдите, представям си че се отварят каналите и кърмата тръгва. Процеса е сложен, който не го е правил (мисля, че целия процес се нарича релаксация) трудно ще се получи от първия път, но пък общо взето често дава резултат. Обаче с помпата не става  newsm78

# 3
  • Мнения: 526
Аз пък си поемам дълбоко въздух и го задържам в този момент помпам. По този начин действам за отпускане. Иначе ти кога се цедиш - преди или след хранене на бебо?
Пий по една чаша вода, чай , течност, непосредствено преди цедене или кърмене, помага.

# 4
  • Мнения: 9 467
Това е рефлекс..затова става трудно "насила". При доста майки с неурегулирано кърмене потича дори като чуят плач на бебе..в тази връзка може да пробваш да запишеш на gsm-a си такъв.
По принцип окситоцин-а е хормона който спомага за "слизането" на кърмата-има го на ампули, но не е мн добър вариант.
Или се отпусни и мисли за бебето..това би дало най-добър ефект.
Успех!

# 5
  • Мнения: 9 467
P.S.  "Досега не сме имали заместено хранене, кърмим се 5-6 пъти на ден, така че не може да няма кърма. А и след опитите с помпата го сложих и засмука (пак беше трудно докато потече де)  "

....и бебо е на годинка и малко?? само на кърма още?? или аз нещо не съм разбрала newsm78

# 6
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Аз пък си поемам дълбоко въздух и го задържам в този момент помпам. По този начин действам за отпускане. Иначе ти кога се цедиш - преди или след хранене на бебо?
Пий по една чаша вода, чай , течност, непосредствено преди цедене или кърмене, помага.

значе сега мисля само да се цедя, без да го храня, тъй като ще съм на работа. ще пия повече вода, дано стане. А ще пробвам и твоя номер, дано стане, значи задържаш въздуха и в същото време помпаш. Това само първия път ли (докато тръгне) или през цялото време?

P.S.  "Досега не сме имали заместено хранене, кърмим се 5-6 пъти на ден, така че не може да няма кърма. А и след опитите с помпата го сложих и засмука (пак беше трудно докато потече де)  "

....и бебо е на годинка и малко?? само на кърма още?? или аз нещо не съм разбрала newsm78

MTV, знам, че става трудно насила обаче ако не правя тия упражнения може въобще да не тръгне и той накрая се ядосва и се отказва. Пробвах да гледам негови снимки, даже днес докато се цедях беше до мен и бая си поплака обаче не стана. А иначе не е само на кърма, като стана на 6 месеца се захранихме с каши и вече яде почти всичко, но го и кърмех при всяко хранене досега.

# 7
  • Мнения: 526
Най-важното е докато кърмиш или се цедиш да си позитивно настроена, да се отпуснеш и да се наслаждаваш на това, което правиш.
Това с задържането на въздуха го открих съвсем случайно и определено ми помага. Правя го само в началото и обикновено след първото поемане кърмата сама тръгва.

# 8
  • Мнения: 1 194
Здравей. Въпрос на "тренинг" за гърдите е , тоест трябва им време и упоритост за да започнат да дават мляко на "машината" , а не само на бебешката уста GrinningТова не съм го измислиа, четох го някъде, но моят опит го доказа. Работя от три месеца и се цедя ежедневно, първите три седмици бяха кошмарни-отнемаше ми много време да се задейства рефлекса, едвам цедях нужното количество. После изведнъж гърдите сякаш се "отпушиха" и цеденето стана лесно и много по-малко стресиращо. С една дума нищо особено не съм правила, просто упорствах да цедя-не само на работа, но и в къщи вечер и сутрин, дори и на "празен ход"...
На всичко отгоре ти си и в "автоматична лактация"-бебето е голямо и гърдите произвеждат мляко според сукането му, не се пълнят, в този случай и рефлекса е по-бавен. В случаите на цедене-редовно и по едно и също време, гърдите излизат от режима на автоматична лактация и започват да се пълнят в определен момент на деня , според цеденето, тогава и рефлекса става по-бърз. Ох, дано съм се изразила разбираемо, на мен ми го обясняваха на френски....
Освен това се наливам с лактогонен чай и мнооого обикновен чай, билков.
Успех
ПС. Мисля все пак, че можеш бързо да заместиш хранене и да не цедиш, да се кърмите само когато си в къщи. Голям е все пак.... моят син е толкова мъничък, а вече отказва кърмата от шише, от два дни отказва и да суче, само ако е сънен... SadМай е началото на края....за нашето кърмене

# 9
  • Мнения: 1 194
Извинявай, сега осъзнавам, че ти кърмиш редовно, не си в "автоматична" лактация, но това не анулира вече написаното от мен

# 10
  • Мнения: 3 760
А с помощта на топъл душ или вана не става ли?

# 11
  • Мнения: 390
А с помощта на топъл душ или вана не става ли?
PeaceВземай си топъл душ преди цедене-той ще те отпусне.Въпреки че цедя от началото-никога не съм кърмила,и аз имам от време на време проблеми със слизането на кърмата.Взимам си душ,под който релаксирам,и се успокоявам,или наистина като седна и взема помпата се опитвам да се абстрахирам от целият свят и си мисля за нещо хубаво и се отпускам максимално(всички мускули).Е,ако наистина не помогне нищо-което много често ми се случва-вземам окситоцин-на инжекции.Ама това не е решение,защото не знам защо доктора който ми го изписа каза след инжекцията да хвърлям кърмата и аз така правя...

# 12
  • Мнения: X
Топъл душ(или вана, ако имаш време) и воала. Hug

Общи условия

Активация на акаунт