Упорити глисти

  • 86 620
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 625
Мами,много съм притеснена-детето ми е с глисти.Чакам го да се събуи и да го заведа на доктора,но  искам да попитам как вредят на организма;ако са от давна и не е лекуван може ли да са му увредили нещо в организма;за колко време се лекуват?

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 3 116
Мога да ти кажа, от кварталните градинки и пясъчниците  Sick

Спомням си че брат ми имаше преди много години, излекуваха го без проблеми.

Бързо оздравяване  Heart Eyes

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
И ние днес разбрахме, че имаме глисти. ОТ пясъчниците в който играе. 3 дни ще пием хапчета.

# 5
  • Мнения: 625
А някой знае ли ако глистите са отдавна и не сме разбрали това-какви последствия може да има в/у организма?

# 6
  • Мнения: 1 079
 mama Veni , зависи какъв вид са глистите и колко е опаразитяването .
Но как ги открихте - видяхте ги в акото ли ,защото аз се съмнявам но не съм виждала в акото и изследванията са отрицателни но въпреки всичко личната твърди ,че може да има изследванията на били точни .

# 7
  • Мнения: 625
Глистите ги открихме съвсем случайно-заради изследванията за детска градина.Иначе в последствие се поинтересувах повече и той имаше някои от симптомите.Например си чешеше дупето,но понеже имаше пъпчици там и аз реших,че е някаква хранителна алергия.Освен това спи по коремче(макар,че това не е точно симптом за глисти),а в акото му нямаше нищо.А точно от кой вид са не знам,защото свекър ми ходи за резултатите и не са му казали ,а и той не е питал.
За сега единствено ми притеснение е за това да не са от много отдавна и да са поразили нещо.Моля се да не е така Praynig

# 8
  • Мнения: 1 079
Дано всичко е наред .Хубаво ,че сте ги открили .

# 9
  • Мнения: 625
Повдигам малко темата,защото проблемът ни е още актуален.Вече 2-ри месец детето е опаразитено,но не съм видяла и 1 глист в аките му.Абсолютно всеки ден ровя в тях и нищо.Доктора  смени 2 вида хапчета и пак на изследванията показва,че има.Не знам вече какво да правим.Давам и сурови тиквени семки-добре,че ги обича,но и те са без ефект.Да отидем ли на някакъв друг специалист и на какъв?

# 10
  • Мнения: 941
малко ме е срам Embarassed но да попитам-как се виждат глистите в акото,движат ли се?

# 11
  • Мнения: 537
Аз като малка съм имала глисти, и си спомням че бая време си ги "отглеждах", не че не съм се лекувала просто бяха много упорити. Моите бяха бели, движещи се червейчета около 5 мм дълги (много гадно звучи), всеки ден преглеждах да видя дали са се изчистили. До колкото си спомням майка ми ми е казвала, че като спя съм скърцала със зъби и това било признак за наличие на глисти. И да смениш лекаря, то лаборатория прави изследванията не педиатъра. Успех с борбата с гадините.

# 12
  • Мнения: 625
Моля всички за съдействие и особено мами,чиито деца са били опаразитени и в последствие са се излекували.Вече 3-ти месец детето ми не може да се изчисти от глисти(от дребните).А може и да са от повече време,просто преди това не сме го изследвали.Доктора ни изписа Vermox-3 последователни дни по 1 и след 25 дена още едно очистително хапче.Но се оказа,че Vermox-а изобщо не му е повлиял.След това ни изписа Zentel(2 хапчета се пият 2 последователни дена по 1)-ефект пак няма.Спазвам стриктна хигиена,детето не си пипа дупето нощем(и така да се самозаразява) и вече не знам какво да правим.Посъветвайте ме какво да правя или да го водя детето на някакъв специалист,но не знам точно на какъв.Благодаря!

# 13
  • Мнения: 1 116
Освен с мъжка папрат или вратига да го нашляпаш ! Шегичка, нещо не правите както трябва в лечението или не са глисти.

# 14
  • Мнения: 625
Не знам вече какво да си мисля,но ми е ужасно притеснено.Нямама ли някоя мама,минала успешен курс на лечение?

# 15
  • Мнения: 625
MaraSara написа:
"малко ме е срам Embarassed но да попитам-как се виждат глистите в акото,движат ли се?"
аз лично до сега не съм видяла нищо движещо се в аките,макар,че всеки ден ги разравям щателно.Може би при синът ми са много малки,но и според мен би трябвало да се забележи нещо мърдащо.

# 16
  • Мнения: 1 116
Абе те глистите да не са микроскопични ,какво ровите толкова ! Явно нямате глисти, направете изследвания и в друга лаборатория.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 252
Снаха ми даваше сурови семки от бяла тиква - против глисти на племеничката ми. Но май беше профилактично  newsm78

# 18
  • Мнения: 625
И семки давам,но и те не помагат Sad

# 19
  • Мнения: 625
Наистина е странно,но вече от 2 лаборатории потвърждават,че детето е с глисти.А истината е ,че такива аз не намирам в аките,дори и майка ми веднъж е претърсвала и тя нищо не открива-какво да правя???

# 20
  • Мнения: 201
Ужасен проблем! Аз пък виждам нещо /или ми се привижда  Shocked - малки, бели като конци/ в акото на малката ми дъщеря. Обаче резултатът от изследването й е отрицателен. Смятам пак да направя изследване след известно време, казаха ми, че трудно ги хващало изследването, ама при вас явно не е така. В случай, че има, изписаха й Вермокс, но при вас не действа Thinking , така че не знам. И аз дебна, ровя като ми се мерне нещо подозрително - ужасно е! Стискам ви палци да се оправите скоро!!! Но има няколко вида глисти, може с различни лекарства да се лекуват, сменете пак лекарството.

# 21
  • Мнения: 561
Pyrantel е добро лекарство против острици и кръгли глисти, но Naughty се пие на килограм тегло, т.е. педиатър трябва да ти каже по колко. Много е важно да разберете вида на глистите все пак.

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Остриците (малките глисти) живеят близо месец, и ако няма самозаразяване, детето би могло да се самоизчисти.
Хигиенни мерки - освен да не си пипа дупето - най-добре да спи с памперс и гащиризон, за да не може да се пипне наистина. Ако е с пижамка от 2 части, може да се тропоса горната за долната част и после да се разпори. Сутрин - много щателно измиване на дупето. Спалното белъо да не се изтупва и да се пере на макс. възможна температура. После да се глади. Памперса, с който е спало детето, да се хвърля внимателно (нощем остриците снасят яйца около ануса и в памперса може да има яйца) Яйцата на глистите са много издръжливи, напр. тези на детските глисти (големите) се запазват дори при стоене във формалин.
Детето да е с идеално изрязани нокти и да му се мият ръцете редовно.
Тия мерки би трябвало да вършат работа.
Имате ли други деца, някой друг възможен източник на заразяване?
Не знам дали целофамилно да не се проверите за всеки случай.

# 23
  • Мнения: 625
Днес взех "материал" за изследване и утре пак в лабораторията.Този път може да кажат,че не са острици и вече  #2gunfire Но се надявам,че за последен път ще сменяме лекарството и наистина ще има резултат.Утре ще пиша пак.

# 24
  • Мнения: 1 426
Не са ужасно вредни, но при дълго нелекуване могат да предизвикат колит, анемия дори, а и много сърби нощем, когато излизат около ануса да снасят яйца. Трудно е изчистването заради спалното бельо и самозаразяването от това, че децата се чешат. Често пране с вряла вода, сушене на слънце и гладене. Ноктите изрязани и след всяко ходене в тоалетната - миене. Тоалетната чиния също дезинфекцирай... Може и да не ги намираш в акото, не е задължително да ги видиш, зависи от глистите.

# 25
  • Мнения: 1 984
не намирате разбира се. лекарствата ги убиват и може нищичко да не намерите. лошото е че явно опаразитяванато е сериозно. с всяко даване на лекарста /ако са в правилна форма и няма резистентност/ се избиват само възрастните. ларвите още мигрират. лошо. карали ли сте бронхит, пневмония или да сте имали безпричинна на глед кашлица? какво дадохте за глистите? сега се появи пак хелмицида на сиропче като по нежен уж. имахте ли токсични /или алергични / явления след даването на лекарствата? би трябвало да се изчистите до около 2 м напълно.
пп. обеззаразете пясъчника.

# 26
  • Мнения: 625
Искам да се похваля най-после:Отървахме се от глистите LaughingВчера направихме изследване-всичко е чисто.Вече бях на прага да се побъркам,всичко правихме както трябва,скъсах се да гладя и дезинфекцирам,направо вече си внушавах какво ли не,но за щастие вече гадните паразити ги няма.

# 27
Как мога да се из4истя без лекарство?? Тожа ме интересува и ако мойе да е б1рзо Simple Smile

# 28
  • Мнения: 59
Не може без лекарство!А и зависи какъв вид са глистите!

# 29
  • Мнения: 1 942
Как мога да се из4истя без лекарство?? Тожа ме интересува и ако мойе да е б1рзо Simple Smile

Като ядене - сурови семки и ОТЛИЧНА хигиена. Пране при много високи градуси и гладене на цялото пране, но дори и така без лекарства си е само труд напразно. А и паразита е упорит - та гладенето трябва да е минимум месец  Peace

# 30
  • Мнения: 224
Засега ние нямаме такъв проблем,но се притеснявам,че напролет като я дам на градинка ще се има ходене по мъките.Дано да не излезна права,но се притеснявам.

# 31
u4udvam se 4e ne znaete za 4aq ot bql ravnetz .

# 32
  • София
  • Мнения: 160
как се пие този чай?

# 33
zdraveite az sam Mira.Imam dete na 2i8 i naskoro si vzehme i kuche.Onzi den go vodihme da mu biqt vaksinite i se okaza che ima glisti.Toi sina mi ot togava ne priparvo do kucheto i rucete si mie postoqnno,ama az vse pak se pritesnqvam,ta pitankata mi e kolko ako tochno trqbva da nosq shtoto iskam da e tochno izsledvaneto i da ne se nalaga da tormozq deteto izlishno.

# 34
Важно е да знаете, че ако един в семейството има острици, лечението трябва да се приложи на всички.

# 35
  • Мнения: 6 390
айде и аз тук значи  Rolling Eyes
днес ни каза педката че голямата е с глисти...

# 36
  • Мнения: 521
Ели, тъкмо щях да ти препращам темата  Praynig

# 37
  • Мнения: 6 390
Остриците (малките глисти) живеят близо месец, и ако няма самозаразяване, детето би могло да се самоизчисти.
Хигиенни мерки - освен да не си пипа дупето - най-добре да спи с памперс и гащиризон, за да не може да се пипне наистина. Ако е с пижамка от 2 части, може да се тропоса горната за долната част и после да се разпори. Сутрин - много щателно измиване на дупето. Спалното белъо да не се изтупва и да се пере на макс. възможна температура. После да се глади. Памперса, с който е спало детето, да се хвърля внимателно (нощем остриците снасят яйца около ануса и в памперса може да има яйца) Яйцата на глистите са много издръжливи, напр. тези на детските глисти (големите) се запазват дори при стоене във формалин.
Детето да е с идеално изрязани нокти и да му се мият ръцете редовно.
Тия мерки би трябвало да вършат работа.
Имате ли други деца, някой друг възможен източник на заразяване?
Не знам дали целофамилно да не се проверите за всеки случай.
Аз ги виждам... бели малки и тънки ... като кончета от слуз закачени по акото...  Rolling Eyes ама че работа...
Проблема е че вече са се разнесли и са и на пилето, цялото е червено и отекло... просто ужас, до сега мажех няколко дена с кандибене, обаче не помага, сега ни дадоха друго мазило на сновата на нистатин...
И цялата фамилия да пиеме това за глисти и след месец пак... само за бебето не, че лекарството било за след годинка... надявам се дребито да няма...
още малко инфо намерих и тук
http://www.lekar.bg/news-56/info-316/

# 38
  • Мнения: 1
of imam problem...sram me e no se pritesnqvam...na skoro ima6e poznat s glisti i se setih 4e i az mai sum imala kato po-malka....no kato popitah maika mi kaza 4e sum nqmala...no az imam takuv spomen....ami ako sum imala?? 4eta vsqkakva info...i mislq 4e ako imam 6te e nai- dobre da si napravq izsledvane...za6toto do kolkoto razbrah s godini moje da se skatava v organizma???

Общи условия

Активация на акаунт