На каква възраст проговориха вашите момченца?

  • 2 030
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте LaughingОбръщам се към майките на момченца, защото вече разбрах, че момиченцата проговарят по-бързо LaughingПитането ми е-на каква възраст точно казаха мама, тати, кака...Моето още си повтаря само срички несъзнателно и се притеснявам.Ще съм много благодарня за отговорите.  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 629
Климент е на 2г и 7м и все още не говори с изречения. Не броя тези от по две думи.

# 2
  • Мнения: 4 491
Ех, зайче, не те успокоиха нашите обяснения явно Hug
Споко, и ние сме така! Ще проговорят, де ще идат. Има мъже, дето на 3 години едва правят изречение, пък после не мож му затвори устата Joy

# 3
  • Мнения: 4 629
"Мама", започна да казва на 7 несеца  Heart Eyes и постепенно научаваше по някоя и нова думучка. Винаги е бил в т. нар. нормаза казване на думи на съответните месеци. Но изречения започна да прави към 2 години. И прескочи двусричните. Според мен запеметява целите изречения така както ги чува от нас и ги повтаря. Например аз му казвам "обичам те", а той ми казва "И аз те обичам мами". Все още не може да произнася всички звуци

# 4
  • Мнения: 1 734
Прави прости изречения, но все още не изговаря добре думите, а по бебешки

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
 Rolling Eyes newsm78...забравила съм, май  Embarassed
на около 1г. и 3-4 месеца и започна с "калата"="колата"
Хич не се тревожи, малки сте още!
Моят син вече говори доста добре, че и стихчета рецитира  bowuu

# 6
  • Мнения: 1 370
Изобщо не се притеснявай, много сте малки Wink
Ние сме на 2 и половина и все още много трудно произнася думите

# 7
  • Мнения: 3 447
Моето още не говори (като изключим "тате" и "кюфте"), кара основно на песни и мантри  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 022
Моите момчета проговориха, чак когато тръгнаха на ясла. По-големият тръгна на 1г. 6м. и проговори след около месец (преди това казваше само мама, тати, дай, ам и други такива). Малкият пък тръгна на ясла чак на 2 г. и 2 м. и проговори почти веднага. Вероятно не е говорил с изречения преди това, защото всички много му се радвахме и се стараехме да познаем какво иска, така че не е изпитвал нужда да обяснява каквото и да било с думи. Да, ама в яслата не е така - там са 20 като него, които говорят на "някакъв странен език" и за да ги разберат лелките, трябва да се научат да говорят човешки.
Смятам, че ви е много рано да проговаряте с изречения - и това ще дойде с времето си. А после няма млъкване, да знаеш!!!!!!!!!!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 172
Мони почна да свързва по две думички т.е. възможно най-краткото изречение на годинка и 4-тири месеца, преди това думички доста, но повечето по бебешки. Сега цели разкази слушам, почти не млъква. Доста добре говори, но  има думички, които казва смешно, неправилно. Все пак мисля, че за момче е добре, тъй като и аз съм чувала, че момчетата по-късно почват да говорят.

# 10
  • Мнения: 153
Интересна темичка, ще я следя...  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 423
Мойто бебе е почти на 11 месеца.
Досега съм го чувала да казва "татата",
"адядядя", "мом", "бабаба", "гайлгайл".
Любопитна съм как ще проговори.
У нас общуваме на три езика.

# 12
  • Мнения: 2 891
На година и половина каза първата си дума, но от тогава не е спрял да дърдори Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 792
  Проговарянето зависи от темперамента и характера, полова тенденция не съм забелязала. Ако има такава Момчил я оборва от раз, пънеше се да говори от доста рано характер и сега формулира ясни мисли  и се опитва да оборва мои изказвания добре мотивирано, речетатива не му е проблем.
 Няма полова определеност за по- късно или по-рано, всичко опира до характера на детето, а проговарянето в някаква по ранна възраст/по-късна възраст не показва нищо повече от различни темпераменти.

# 14
  • Мнения: 356
   Много ти е малко детенцето, за да се притесняваш. Моя син проговори на 2г и 3-4 м, до тогава  сочеше предмета и произнасяше "ъъъъъъъ".  Crazy  Момиченца на неговата възраст изречения правеха, а той "ъ" та "ъ". Сега е на 3г и 1м и не мога да му затворя устата.... Какво повече да  кажа. Hug

Общи условия

Активация на акаунт