Пътуване без детето?

  • 498
  • 3
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Здравейте:)
Пуснах темата и в Нашите деца, но се сетих, че тук при наличието на толкова пътешественички, може би повече хора ще ми пишат.
И така.. цъс съпруга ми плануваме пътуване в чужбина за около 10дни без детето следващия месец. Притесняваме се обаче, как ще се чувства малкия без нас през това време. До сега не сме го оставяли за толкова дълго на баба му:( Ходи за по 1-2 вечери и честно казано последния път на втория ден се обадиха и искаше да ходим да си го вземем, но после му мина. Иначе ходи с голямо желание там и ме тормози всеки ден да го водя и обикновено не иска да си ходи, но.. това са 10дни. Незнам какво да правим. Притеснявам се да не реши че сме го зарязали:( Вие оставяли ли сте малките си шушони за по дълъг период от време при баби и дядовци? Как го приеха? Може ли да ни забрави?
Споделете, моля, че ще се побъркам.. много ми се ходи, но не искам и да травмирам детето или да се налага да лети един от двама ни обратно по спешност.

# 1
  • Мнения: 2 529
Моят син за първи път го оставихме да се гледа с баба си (обаче вкъщи, не в нейния дом), когато беше на почти 11 месеца и тъкмо се беше отбил от кърменето. Ние с баща му бяхме в Щатите за 2 седмици. После доста пъти така го оставяме като пътуваме и никога не е имало проблем, последно преди 2 седмици бяхме в Швейцария и той казал на баба си, че му липсваме, милото ми детенце  Simple Smile Важното е да представиш всичко на детето като нещо съвсем нормално, да не вземеш да му покажеш, че тъгуваш. Ние знаехме, че ще имаме пътувания без него и от самото начало сме се старали той да приема тези кратки раздели съвсем естествено, с усмивка, пък и без това баща му по работа пътува през месец. Разбира се винаги му обещаваме и му носим подаръци и той е доволен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 893
Значи е крайно време да свиквате и двамата. Освен това ще е в добри ръце, дори и да се натъжи, ще го успокоят. Докато заминете, го оставяйте по-често там. Децата се приспособяват много по-бързо от възрастните  Wink
Моята щерка в момента е в чужбина за месец и като й се обадя, ако не е много заета  Grinning , ми казва само, че е добре и си играе и чао. Вече 11 дни е там и нито веднъж не се е затъжила за нас. Е, за родителите е по-трудно  Cry , но аз съм на принципа- колкото по-рано, толкова по-добре.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Благодаря, че споделихте  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт