раждане и херния

  • 872
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте, бременна съм вече в 8-ми месец, но още от началото на бременноста ми се останови че имам ингвинална херния. На няколко пъти се надуваше но хирурзите не ми я оперираха защото такава операция на бременни се прави само ако хернията се заклещи - при мен не бе така. На 9.03. влизам 45 преди раждане и сега все по-често си задавам въпроса как ще родя? Раждането със сигурност ще е секцио, защото немога да се напъвам, но се появи проблема, че заедно със секциото трябва да се извърши и операцията на хернията. За целта ще трябва да бъда оперирана на място където има добри АГ специалисти за секциото и коремни хирурзи за хернията. Досега когото и от познатите си (в това число и доктори) да съм питала никой не може да ме насочи, защото специално в Шейново и Майчин дом отдавна нямат щатен хирург, който би могъл да ми опирира хернията. Може ли някой да ме насочи къде и към кого евентуално бих могла да се обърна, защото времето напредва, а аз все още незнам къде ще раждам. Предваритално благодоря

# 1
  • Мнения: 2 309
Ей, много кофти се е получило при теб и аз съм с херния, която ще оперирам обаче сега - година след раждането...какво ще кажеш за варианта Майчин дом и коремен хирург от Втора хирургия, в крайна сметка тези две болници са под една шапка, би трябвало да могат да работят съвместно, предполагам само Thinking

# 2
  • Мнения: 475
Ей, много кофти се е получило при теб и аз съм с херния, която ще оперирам обаче сега - година след раждането...какво ще кажеш за варианта Майчин дом и коремен хирург от Втора хирургия, в крайна сметка тези две болници са под една шапка, би трябвало да могат да работят съвместно, предполагам само Thinking
Да,провери в Майчин дом или пък в някоя частна клиника.Мисля,че в "Св. Лазар" ще ти предложат разрешение на въпроса.Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 2 757
Аз съм оперирана от херния, имам генетична предразположеност и цял живот съм се пазела - баба ми е оперирана 7 пъти. Но доколкото знам за раждане няма проблем. Беше ме страх че ще се спука, ама природата си знае работата.

# 4
Аз имах същия проблем още с първата си бременност, като тогава родих секцио, но не са ми я махали, а след като родих тя сама се прибра. Сега пет години по късно съм отново бременна с второто си дете и отново хернията ми изкочи. Отново ще раждам в Тина Киркова секцио, но не знам дали ще ми я приберат или тя отново ще се прибере сама след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт