Проблем с ухото,просто движение или навик е това

  • 682
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мами.Моето сладко момче от 1-2 го наблюдавам да се хваща за ушето.Малко е кисел,но това е било и преди,т.е.не бих казала че и това е от скоро.В петък сме при педиатърката,но дотогава ще ви бъда благодарна ако споделите мнението си.

# 1
  • Мнения: 6 164
Ами това е един от симптомите на зъби, при дразнене си дърпат ушите и скубят косата. Не ми се вярва да е отит, защото още не могат да се хващат за мястото, където ги боли, но все пак...

# 2
  • Мнения: 9 481
Нашият син си върти палеца в ухото когато му се спи. Но действително е възможен и отит..
Дано не е това Praynig

# 3
  • Мнения: 475
Или са зъбите или му се хърка,не ми се вярва да е отит Peace

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
О, ако е отит, няма как да не разбереш! Толкова е болезнен, че детето ще плаче и при леко притискане зад меката част на ушенцето - ще пищи от болка! Това го знам от големия си син, който често имаше възпаления в ушите  Confused

# 5
  • Мнения: 1 910
Моят син много си пипаше ушите и то до скоро. Нито зъби (излезнаха много по-късно), нито възпаление беше ... явно му харесваше.  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 364
Племеникът ми е на 2 г. и 2 месеца и постоянно си пипа ушите. Нещо като навик му е, не го болят.
Някой може ли да ми каже как да го отучим!

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 13:31 от КАЛИЯ

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят син пък си ги дърпа постоянно - даже се смее и прави муцунки

# 8
  • Мнения: 1 448
Явчо си бърка в ухото или го мачка, когато му се спи  Laughing Натисни лекичко ушето, ако изпищи /което не ми се вярва/ е проблем с ушичките, в противен случай  или са зъби, или така си ги мачка за кеф  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 117
Моят син прави същото от известно време. Посъветваха ме да капна по една капчица топъл зехтин в двете ушенца, понеже ако има нещо зехтина ще го "накара" да изтече. Направих го, но полза нямаше, продължава да си ги дърпа ушетата. Тогава реших да отида при педиатъра да го види и за моя радост при прегледа се оказа че няма нищо. Както казват другите мами може да е от зъбките, на моя син също му никнат сега кътници. Дано наистина да е то това...

# 10
  • Мнения: 2 677
И синът ми си дърпа ушите. Мъчат го зъбите.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
О, ако е отит, няма как да не разбереш! Толкова е болезнен, че детето ще плаче и при леко притискане зад меката част на ушенцето - ще пищи от болка! Това го знам от големия си син, който често имаше възпаления в ушите  Confused

Това също не е показател. Дъщеря ми направи серозен отит, с изливи и т.н. ужасии, без изобщо да плаче от болка...

Общи условия

Активация на акаунт