otnosno bolni4nite

  • 1 440
  • 9
  •   1
Отговори
zdraveite,otskoro sam vav tozi forum i bix iskala niakoi da mi obiasni za izlizaneto v bolni4ni.termina mi e na 27 mai,koia e datata v koiato da si pusna bolni4en?ve4e razbrax 4e se xodi v noi sas bolni4nia karton i deklaracia ot bankovata smetka,na koito da prevejdat  parite,ako sam sgre6ila ne6to ,molia da me popravite dokato imam o6te vreme  da reagiram.blagodaria vi predvaritelno!

# 1
  • Мнения: 2 388
Болничния ще ти го издадат от болницата, в която ще раждаш 45 дни преди термина. Мисля, че така беше

# 2
  • Мнения: 1 671
Болничния ще ти го издадат от болницата, в която ще раждаш 45 дни преди термина. Мисля, че така беше

Преди раждането болничният  за 45 дни издава следящият бременността ти гинеколог, а когато родиш, от болницата ще ти издадат остатъка.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Там където ви следят бременността ще ви издадат болничния.
После го предтавяте на работотдателя 2 дни след издаването му заедно с попълнена декларация за банкова сметка, документ от банката за номера на сметката.
После от фирмата го носят в НОИ

# 4
  • Мнения: 3 091
Моля сдружението за съдействие! издаден е 45-дневен болничен от 05.03. и вчера 08.03 е занесен от личния състав в НОИ. Съответно служителите връщат болничния с аргумент, че не били направени социалните плащания от работодателя за текущия месец!!!

По този начин, очаквайки детето си - оставам без средства по трудовия си договор, погасявам кредит и така... Трябва да се чувствам виновна ли, затова, че държавата ме задължава да изляза в 45-дневен болничен?

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Този болничен трябва да се занесе в НОИ след изтичането на месеца за който важи и то след превеждане на дължимите осигуровки или най-малкото след начислението им.
Дори да е като заварено положение и да трябва да се изплаща от работодателя няма да ви се изплати обезщетение преди изтичането на месеца и превеждането на осигуровките.

# 6
  • Мнения: 3 091
Дейзи, именно - смятате ли, че е справедливо да се оставят бременни жени, очакващи всеки момент да родят - без стотинка? а какво става с погасяването на кредитите? коя банка ще ме чака и ще прояви разбиране??? ЗАщо трябва да мисля откъде да взема заем, да не разчитам на тези пари?
ЗАтова пиша тук и моля сдружението за помощ

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Дейзи, именно - смятате ли, че е справедливо да се оставят бременни жени, очакващи всеки момент да родят - без стотинка? а какво става с погасяването на кредитите? коя банка ще ме чака и ще прояви разбиране??? ЗАщо трябва да мисля откъде да взема заем, да не разчитам на тези пари?
ЗАтова пиша тук и моля сдружението за помощ

Каквото и да променят от законите няма да изплащат обезщетения преди изтичане най-малко на месеца за който се отнасят. Не съм чувала някъде да се получава заплата предварително.
Аз само се опитах да обясня защо са върнали документите от НОИ.

# 8
  • Мнения: 4 546
Дейзи, лошо няма да ги дават в края на месеца, когато обикновено си получаваш заплатата. май всички това искаме. ама е безумие да те държат 2 месеца без пари. иначе, за осигуровки парите си ги вземат веднага и ако се забавиш имаш лихви. в крайна сметка, както неспаска пише, никой няма да те чака да си плащаш нито сметките за режийни, нито заемите, нито пък толкова време ще стоиш гладен. ние тия пари сме ги дали като данъци или осигуровки /не съм много наясно точно като какво/ и ни ги дължат. това е все едно работодателят да ми даде заплатата когато му кефне. само че в случая е регламентирано със закон. което не го прави по-малко несправедливо и нередно.
не се заяждам, просто се ужасявам от момента, в който ще ми се наложи да изляза в болничен. и бих искала, ако мога да направя нещо, за да се спре това малоумие - да помогна. а пък Дейзи, хора като теб, които са наясно с тази тематика биха били много полезни в едно такова начинание   bouquet

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз разбирам напълно това което искате, но такива са в момента разпоредбите.
Има си законови срокове за всички и пак до голяма степен нещата зависят от работодателите ни - кога ще начислят и внесат осигуровките и кога ще подадат документите в НОИ и най-важното дали ще са правилно подадени.
Аз съм в същото положение като вас и също чакам превод от НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт