Питанка за инсталирането на ламиниран паркет / спешно/

  • 3 436
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Приготвихме стаята за инсталиране на паркета, махнахме мокета, подложката за мокета, сложихме подложката за паркета и се оказа, че се получава разлика във височината на ламинирания паркет и почките с които ще се свързва. Знаете ли дали е възможно да се инсталира паркета без да се маха подложката за мокета, с цел да се запази височината? Подложката за мокета е от картон и гума. Ако не може да се инсталира върху тази подложка сс какво може да се вдигне височината?

Предварително благодаря на всички отзовали се на помощ  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Като искаш да запазаиш височината оставяш така и купувате лайсни,които се монтират между паркета и плочките.Визуално ще изглежда добре,въпроса е вие да свикните и да не се спъвате.Друг е въпроса,че майсторите може да ви накарат да подравните пода и така да се вдигне нивото.Ако тази подложка е напълно равна може и да я оставят.

# 2
  • Мнения: 262
За да ти монтират  ламинат ще ти искат денивилация на замаската до 3 мм иначе самия ламинат няма да може да се монтира. В по-големите магазини за ламинат предлагат предварителен оглед на помещението.
Ако имаш разлики във височините на помещенията, няма проблем, защото има лайсни, които обират до 1 см разлика.

# 3
  • Мнения: 8 999
Денивелацията може да се замаскира с лайсна. Ние сложихме нашия ламинат директно върху мокета - стана екстра, а и така се получава по-добра изолация /въобще не сложихме подложка за ламинат/ - така ни посъветваха в магазина и сме много доволни. Лошото беше, че като се монтира ламината, нивото на стаята се вдигна и се наложи да отрежем малко вратата... Така че помисли, дали няма и при теб да стане така!!!

# 4
  • Мнения: 115
Относно подравняването според мен е задължително, тъй като баща ми в тях реши да не се занимава и сега ламината му скърца. Вкъщи подравнихме навсякаде, сложихме и дебела подложка, някаква 3мм на плочки беше. Но се наложи и да скъсим вратите, че опря. Разлика се скри идеално с лаисни.

# 5
  • Мнения: 2 467
С лайсни обираш разликата. А за подравняването на пода - при нас не е особенно равен, но не скърца (има някаква подложка отдолу). Само на 2 места се образува фуга около милиметър, но я запълних със силикон.

# 6
  • Мнения: 420
Всичко зависи от паркета - има такива, които изискват равен под, но има и такива, които обират големи неравности.
В магазина трябва да ви обяснят за какъв паркет точно става въпрос.
Аз съм на принципа, че когато се прави нещо ново, трябва да се маха всичко старо, т.е. старата настилки и всичко свързано с нея.
Разликата във височината на плочките и паркета се обира успешно с лайсните.

# 7
  • Мнения: 63
Решихме, че ще махаме мокетната подложка. От консултациите, които си хаправих всички твърдят, че на click to click ламината му трябва твърд под.

Благодаря за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт