Съобщение „Безплатни психологически консултации” организирани от „Надежда”

  • 1 584
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Пускам тук едно съобщение от името на Alie (от Зачатие) във връзка с безплатна психологична консултация, организирана от център за репродуктивно здраве "Надежда" (на д-р Стаменов). Всеки който прояви желание, може да присъства.

За повече информация, посетете темата в Зачатие: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9370.msg173521#new

Момичета екипът на център за репродуктивно здраве "Надежда" (на д-р Стаменов) организира психологически консултации с цикъл беседи, отнасящи се до нашия вътрешен емоционален свят Сбирките ще се провеждат всеки вторник от 18 часа в приемната зала на ЦРЗ "Надежда". ВХОД СВОБОДЕН! Модератор на беседите ще е Милена Божилова - клиничен психолог и емоционален консултант в ЦРЗ "Надежда".
   Всъщност искам да спомена, че тази инициатива започна вече  - от 13 февруари. Минаха 3 вторника и аз посещавам беседите. За сега има слабо присъствие, но се надявам да се съберем повече момичета. Много е интересно, а според мен и полезно. 
  С Милена Божилова решихме следващия вторник (6 март) да си говорим за Йога и начините за релаксиране. Аз ще бъда консултант. Който има време и възможност нека заповяда. Надявам се да ви хареса.

П.П. Други теми които ще бъдат дискутирани:
1. Психологията - абстракция или реалност;
2. Как да овладяваме емоционалните си състояния;
3. Споделянето - най-сигурния път към решението на проблема;
4. Оценъчно Интервю;
5. Рисунката- оценка на емоционалното ни състояние

# 1
Момичета повдигам темата, защото снощи имаше много малко хора  Sad, но беше забавно. Правихме 5-те тибетски упражнения и някои основни асани от Йога. Милена се беше погрижила да има постелки и салона да е подготвен за заниманията  Laughing.Може би започването с 5-те упражнения ще стане практика преди беседите...
Искам да припомня че беседите се провеждат всеки вторник от 18 часа. На 13-ти темата ще е за СТРЕСА. Аз ще съм там, колкото повече хора се съберем, толкова по- интересно ще е да дискутираме след презентацията на Милена Божилова.

# 2
  • Мнения: 1 950
Alie, другата седмица аз и още няколко девойки, пишещи тук, ще бъдем на лекцията. Щяхме и вчера да бъдем, но имахме друго събитие по същото време и бяхме ангажирани.
Така че - очаквайте ни Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 15:10 от zvetun4o

# 3
  • Мнения: 471
Записвам се и аз Simple Smile за следващия вторник, надявам се да не изникнат други ангажименти.

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На линия съм!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
за съжаление ,не успях да дойда миналия път , а другият вторник съм до 20ч. на работа -ще се опитам да си сменя смяната и да дойда.

# 6
  • Мнения: 264
аз също ще помисля много сериозно за идване - дори преди време си мислех да посетя консултация в клиниката... часът е доса ранен за мен, но ще направя опит  Laughing

# 7
  • Мнения: 553
Аз съжалявам, че този вторник не можах да дойда (имах друг ангажимент), но за следващия вторник ще се постарая. Още повече, че стресът ми е май основният проблем  Confused Ще се радвам да се запознаем лично  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 329
Пишете ме и мен, ако котка не ми мине път Peace

# 9
  • Мнения: 36
Здравейте!Аз също ще дойда!

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
С удоволствие бих дошла, понеже стресът е един от основните фактори, които ме притесняват, но съм до 18,00 на работа в другия край на София  Sad До колко часа продължава лекцията и приемате ли и закъснели?  Embarassed А салонът предполагам е всъщност терасата?

# 11
  • Мнения: 2 640
Здравейте,

знаейки своето състояние мисля че професионална помощ би ни била много полезна. Естествено всеки сам решава дали това е което иска. Аз ползвам психолози в работата си и съм убедена в това че помагат. Аз обаче живея на доста км от София и нямам възможност да посещавам тези беседи. Дали има някакви материали (hand-out) или брошури които бих могла да ползвам от разстояние, зная че няма да е същото...но все пак?

Скоро си говорихме с моя приятелка която прави инвитро, че при положение че се дават толкова пари за тази процедура а толкова много зависи от психичното състояние на жената си е направо задължително да се включат консултации с психолог.

Поздравления за инициативата! Аз с радост бих идвала ако бях наблизо Simple Smile

# 12
Здравейте момичета, салона е всъщност остъклената тераса да. Laughing Много е уютен и приятен. На четвъртия етаж в клиника Малинов.
За съжаление материали няма. Но ще говоря с Милена Божилова дали може да подготви нещо. Беседите се състоят от презентация която тя ни пуска на лаптопа и след това я дискутираме. Всеки път е различно. Обикновено продължава от 18 до към 19.30

# 13
  • Мнения: 334
Ще се опитам да дойда и аз на 20.03. Най-важното е да се изправиш очи в очи с проблема и да не се притесняваш да говориш с други хора за това.
Мен лично вече някои като ме попита " Абе Вие няма ли вече да си раждате дете?".../ без да уточнявам с добри или лоши намерения/ , му отговарям: "Ами имаме проблем и работим по отстраняването му!" , защото взе да ми писва от разни намеци и забележки и т.н..

Общи условия

Активация на акаунт