Защо да не го мажа?

  • 2 651
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Снощи свекървата ме пита, до кога мисля да мажа детето със зехтин, а аз и казах, че до към 6 м. ще го мажа със зехтин, а после мисля с лосион за тяло.Обяснявам и, че и големи хора се мажат след баня Crossing Arms, а тя ми се развика, че съм щяла да му запуша порите Rolling Eyes.Кой е прав и мога ли да продължавам да го мажа newsm78?

# 1
  • Мнения: 5 790
Свекървите трябва да бъдат забранени със закон!
Мажи си детето, и не я слушай! Каква е логиката - на 1 месец не му запушваш порите, а на 5 месеца например - му ги запушваш?  newsm78

# 2
  • Мнения: 100
Според мен свекърва ти живее в 19 - ти век ! Моята бебка е на 4 месеца и имам намерение да я мажа поне до годинката. Имам приятелка , чиято дъщеря е на 5 годинки и още я маже с бебешко олио . Кожата и е страхотна:)))

# 3
  • Мнения: 229
А zа6то ги мажете иzоб6то? newsm78 Аz не съм маzала детето с ни6то...и си е съвсем наред...не виждам смисъл да се маже или осолява или подобни глупости...А и има толкова много видове бебе6ки маzила,не е ли малко странно точно със zехтин  да се маже newsm78

# 4
  • Мнения: 5 790
А zа6то ги мажете иzоб6то? newsm78 Аz не съм маzала детето с ни6то...и си е съвсем наред...не виждам смисъл да се маже или осолява или подобни глупости...А и има толкова много видове бебе6ки маzила,не е ли малко странно точно със zехтин  да се маже newsm78

Аз също не съм я мазала Виктория със зехтин, ползвах някакво мазило, което спрях, когато стана на 1 месец. Но след като мамчето е решила, че ще маже бебето си със зехтин - това е нейно решение и трябва да бъде уважавано.

# 5
  • Мнения: 3 611
При толкова хубави бебешки масла и лосиони що го мажеш със zехтин? На салата ли ще го правиш???   newsm78

# 6
  • Мнения: 1 701
Право е свекито, но само отчасти!  Naughty Има вероятност за запушване на порите, но през лятото, когато е голяма жега. Тогава можеш да смениш зехтина с някакво лосионче за тяло.  Peace

# 7
  • Мнения: 229
Аz просто исках да zнам дали zехтина има някакво предимство пред бебе6ките продукти Peace Тя майката най добре zнае какво е добро zа бебето й Peace

# 8
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
аз не съм мазала със зехтин, защото беше адска жега. тъй, че сме на Нивея. иначе, зехтина може да запуши порите на лицето на зрял човек, ама на бебе.... newsm78

# 9
  • Мнения: 3 611
Аz просто исках да zнам дали zехтина има някакво предимство пред бебе6ките продукти Peace Тя майката най добре zнае какво е добро zа бебето й Peace

Има ами, по - вкусен е  Wink

# 10
  • Мнения: 1 877
Аз Боян го мазах доста дълго,някъде до около 2,5г.Но лятото избягвам,щото в тия жеги мисля ,че не е удачно.

# 11
  • Мнения: 707
По принцип бебето се маже, zаЩото кожата се иzсуШава от ежедневното къпане.
Порите не могат да се zапуШат, стига да се полzват масла и лосиони, специално zа бебета, тъй като кожата им е нежна и може да се получат алергични реакции.
Свекървите нямат място в отглеждането на детето. Те могат само да му се радват, но не и да дават наставления кое и как.

# 12
  • Мнения: 1 701
При толкова хубави бебешки масла и лосиони що го мажеш със zехтин? На салата ли ще го правиш???   newsm78
Зехтинът е най-чистото средство за овлажняване на сухата кожа.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 015
Да, аз мисля да мина на лосион и това го написах горе.Въпроса е, дали ще му запуша порите?Добре, а лятото кожата няма ли да изсъхва повече от слънцето?И не казвам, че съм права, а питам кое е по добре за детето и кожата му, а и ние го къпем всяка вечер.

# 14
  • Мнения: 3 611
При толкова хубави бебешки масла и лосиони що го мажеш със zехтин? На салата ли ще го правиш???   newsm78
Зехтинът е най-чистото средство за овлажняване на сухата кожа.  Peace


Няма да споря  Peace
Всяка майка си zнае най - добре.

Те и теzи дето "осоляват" също zнаят Wink

Общи условия

Активация на акаунт