Потребителски кредит-къде най-изгодно?

  • 3 711
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
Моля ви за информация-ако сте се сблъсквали скоро!От коя банка е най- изгодно в момента  да се  тегли?Клоня към ПИБ и ако имате опит и мнение моля споделете.

/и ме извинете ако темата не е за тук,но посещаемостта е голяма, та затова я  пускам тук/

# 1
  • Canada
  • Мнения: 649
доколкото знам-райфайзенбанк. дават до 12 000 лева без поръчители и лихвата не е лоша - около 10,5%

# 2
  • София
  • Мнения: 3 359
Мисля и в пощенска имаше добри оферти.

# 3
  • Мнения: 304
Райфайзен и ДСК са с най-изгодни условия, но пак зависи от много неща.
Само не отивай в ПроКредит и Си банк Whistling

# 4
  • Мнения: 3 360
доколкото знам-райфайзенбанк. дават до 12 000 лева без поръчители и лихвата не е лоша - около 10,5%

Там се искат по 100лв на член от семейството + вноската и това е ...проблем newsm78

А от Експресбанк впечатления?

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 13:08 от tutti

# 5
  • Мнения: 3 116
Tutti аз имам ипотечен кредит в ПИБ и съм много доволна  Hug

За потребителски обаче не знам какви са условията  newsm78

Моят съвет е да пообиколиш сайтовете на банките и да видиш условията и чети дребния шрифт  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 3 360
Ритка-благодаря ти  bouquet.Като че ли и аз към ипотечния ще се ориентирам.Мерси! Hug

# 7
  • Мнения: 2 677
Разгледай тук.
Но според мен за момента Пощенска банка са с най-добри условия!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 360
Пуполино-  bouquet

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Аз пък от опит да кажа, че това, дето го пише на сайтовете, както и калкулаторите, обикновено се разминават с действителността. Най-реална информация се получава, като се говори на място с кредитен инспектор, който да ти даде разпечатка с погасителния план, както и резултата- какво взимаш и какво връщаш. На практика се получава, че при еднакъв лихвен %, излизат различни резултати. Най-пресния ми пример, без значение за какъв точно кредит става въпрос: банките са Райфайзен и ПИБ, като офертата на ПИБ е с 0.5% по добра на пръв поглед. Като се види погасителния план обаче се оказва, че трябва да се върнат на ПИБ с 3000лв. повече накрая, отколкото на Райфайзен.
Тути, при ипотечния си калкулирай и цената на ипотеката, защото и нея трябва да платиш, както и обърни внимание дали банката или ти ще поемеш застраховките  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 116
1. Таксите за управление на кредита
2. Застраховките
3. Наказателни лихви при предсрочно погасяване
4. Наказателни лихви при забавено погасяване и то върху каква сума, върху цялата главница на кредита или само върху главницата на периода за който е забавянето.

Много трябва да се внимава, че много уловки има  Thinking

# 11
  • Мнения: 4 546
еми незнам, аз в крайна сметка смятам месечните вноски-т.е. крайната сума, която реално връщам. иначе ужасно се забатачвам с тия такси и комисионни - при един едното е повече, друго по-малко и не мога да добия представа реално за разликите в условията.
доколкото знам-райфайзенбанк. дават до 12 000 лева без поръчители и лихвата не е лоша - около 10,5%

Там се искат по 100лв на член от семейството + вноската и това е ...проблем newsm78

А от Експресбанк впечатления?
и за нас е проблем. казаха, обаче, че приемат и доход, различан от този на който се осигуряваш. примерно, ако се осигуряваш на 200лв, но взимаш 500, работодателят трябва в бланката да попълни и завери 500лв. тогава ти признават по-високият доход. ама незнам кой е тоя работодател, дето ще се разпише, че ен спазва закона  newsm78
в пощенска и ОББ има ли пак такова условие за тези 100лв?

# 12
# 13
  • Мнения: 4 546
хм, аз нещо не разбирам. питах за кредит, при който не се доказва доход. не се доказва, ама искат да остават по 100лв на глава от семейството. как тъй хем не си доказваш доходите, хем ти смятат колко ти остава  Shocked
tutti , извинявай, че ти разводнявам темата   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 7 173
За Експресбанк мога само да кажа че са с ужасно обслужване, никой никога нищо не знае! Изплащах си известно време кредита за колата през тях, защото сметките на Ситроен бяха там. Губех поне един час, докато някой служител загрее какво трябва да свърши. На всичкото отгоре имаха и бая такси и комисионни. Така че аз лично не ги препоръчвам!

Общи условия

Активация на акаунт