Цени на кв.м., ново строителство - Надежда и Люлин?

  • 1 149
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 490
Здравейте, надявам се, че темата ми е точно за тук. Ако не, моля модераторите да я преместят на точното място.
Моят въпрос е провокиран от опитите на братовчед ми да се сдобие със собствено жилище, по-възможност да е по-евтино. Тук типът строителство няма чак толкова значение (панел, ЕПК или НЖСК), важното е цената да е поносима.
Засега се е спрял на един проект за Люлин 1, 580 евро на кв.м., като плащаш за 70 кв.м., но реалната жилищна площ е едва 48 кв.м. Това е най-евтиното, което е намерил. Според леля ми, цените на панелките са още по-високи. А аз съм просто изумена от този факт и, честно казано, не ми се вярва.
Има ли някой от вас, който наскоро да си е купил изгодно жилище в Надежда или Люлин (всички части ме интересуват) и да има информация, която да предложа на братобчеда?
Ще ми бъдете от голяма полза, ако имате добри новини. Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 300
70 кв.м * 580 е = 40 600 е
40 600 е / 48 кв.м. реална площ = 845 е
Според мен не е много евтино.
Даже хич да не кажа.
Преди година някъде платихме 63 000 е за 132 кв.м. ново строителство  в Надежда ( чисто 112 кв.м. ако не се лъжа) точно до входа на Северния парк.
Така като гледам ЕПК-тата в Надежда обаче си държат цена 40 000 е и това е.
Все пак от блок до блок има огромна разлика, както и от апартамент до апартамент.
Фирмата, от която купихме нашия, в момента продава и други блокове, на етап изкоп, на цена 600 е / кв.м.
Това както се досещаш означава минимум година и половина чакане.

# 2
  • при моите любими
  • Мнения: 2 510
Разгледайте добре. Това което успях да видя в сайтовете е, че в люлин има ново строителство и по 500 -530 евро.

# 3
  • Мнения: 4 490
И ние си я направихме тази сметка с квадратурата и се шашнахме. А тази цена от 600 Е/кв.м., която ти казваш, като я умножиш по реалната жилищна площ, а не + общите части, ще излезе още по-скъпо. Така като сметнах, вашето е излязло що-годе изгодно - около 560 евро излиза реалната площ от 112 квадрата. Би ли ми казала коя е фирмата-изпълнител на вашия блок, ако не е тайна? Мерси!
А за чакането не е проблоем - те сега живеят в моя апартамент, могат да останат там колкото си искат, но проблемът е, че се страхуваме, че цениет съвсем ще се вдигнат...

# 4
  • Мнения: 4 300
Фирмата е СиЕл 2003.

Имай предвид обаче, че цената е нещо индивидуално и всеки търси различни неща. Аз например много държах на отделен хол и кухня.
А и двустайните са по скъпи като цена на кв.м.

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
ЕПК -то е много добро и като разположение и функционалност също, но е по-скъпо и държи цена.

Общи условия

Активация на акаунт