Какви думички казват децата ви на 1г.5м.?

  • 768
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Моят син казва само мама,тата,баба,дядя,бау,да-да(като говори по телефона),бебе и това е.Иначе всичко разбира,като го питаш нещо ти го показва,но казва само 6-7думи.А вашите деца?

# 1
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
и ние само това говорим, включително и ня-ня, което значи спред мен всичко, защото за кво ли не го използва Simple Smile

# 2
  • България
  • Мнения: 224
И моята малка дъщеря казва горе-долу същите думички-мама,тата,баба,деди,кака,ап/хляб/,тити/цици/,и всички звуци ,които издават животните.Много ни имитира и разбира всичко,което й казваме.Голямата ми дъщеря на нейната възраст беше значително по-приказлива,но не могат всички деца да са еднакви Simple Smile

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Скоро имаше същата тема. Потърси с търсачката.
Моя син на тази възраст казваше поне 30-40думи. На 1г. и 6м. правеше прости изречения от 2 думи.

# 4
  • София
  • Мнения: 161
Моят син казва доста думи, всичко дори, бих казала, но по бебешки - типи/бисквити/, ада/вода/,  дори имена казва, на баща си- Пепи, на кумата-Бети, тизи ги кадва добре... и други Геи, Миа и т.н. не зная това дали се брои за говорене... Прави и прости изречения от 2-3 думи, Напр. Она тупи Тети /Слона счупи Стефи/, но за мен това не е критерий за нищо, просто някой прохождат по рано, други не, така е и с говоренето...  Hug Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 6 461
Пламен в момента казва:   
мама,мамооо,татии,бабо,кака,бати,па-па,ам-ам Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 470
 ДАЙ и НЕ НЕ НЕ НЕ...То на човека за каокво са му повече?!Нали си има една мама и двама бати,като погледне на някъде само и те да тичат?! Laughing
    hahaha Joy baby_neutral hahaha Joy baby_neutral hahaha Joy baby_neutral

# 7
  • Мнения: 1 063
Моят син е на година и шест месеца и говори точно колкото и твоя, най-обича да повтаря мамо,  дядо и бу,което използва за обувки,защото с отварянето на очите иска да му обуя обувките и да тръгне,за количка и за боклук т.е кофата за боклук, която му е любимото място и всичко, което му заприлича на боклук е хвърлено вътре Crossing Arms
Все още не съм се притеснила особено,въпреки,че не покрива логопедичните изисквания, защото все повече чувам за деца, които проговарят след три години с богат запас от думи Wink

# 8
  • Мнения: 619
Моят син казва само мама,тата,баба,дядя,бау,да-да(като говори по телефона),бебе и това е.Иначе всичко разбира,като го питаш нещо ти го показва,но казва само 6-7думи.А вашите деца?

точно толкова и моя говори. Laughing

# 9
  • Мнения: 6 461
Снощи Пламен взе мобилния ми и започна да вика АЛО,АЛО,ТАТИ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт