Кашкавал кога???

  • 13 772
  • 17
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Не намерих нищо по въпроса с търсачката. Извинете ако се повтарям, но кога може да се дава кашкавал на бебе?
Моя напоследък хич не е фен на лъжицата и всичко иска да яде с ръце  Thinking Та зе чудех освен плодове и зеленчуци, какво друго да давам за ядене с ръце и кашкавал дали може след месец примерно?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Мисля, че от 10-11 месец може. Нека кажат и други майки Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 153
Имам съвсем пресен случай с племенничката ми, която е на 9 месеца-техните й бяха дали няколко пъти да хапва кашкавалче, щото мнооо искала и детето такава алергична реакция направи, че беше огнено червена от главата до петите и сега 20-ти ден се лекуват. Тогава докторът беше казал, че кашкавал не е добре да се дава преди годинка, както и цитруси (щото нашта убавица и мандарини беше почнала да хапва)!

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
ОК мерси Петинка за инфото

# 4
  • Мнения: 830
Аз дадох на 11 месеца . Исках да "устискам " до годинката както направих с каката , ама не се получи . Просто това малкото не понася някой да яде нещо ( особено кака ! ) и то да не опита ! И поради тази причина всичко прояде малко по-рано  Embarassed  Слава богу , без проблеми . Сега яде "огромни" количеста кашкавал  , малките много го харесват . Аз се спрях на марката "Роса " и за сирене ,  и за кашкавал , защото са най-малко солени и добре узрели .

# 5
  • Мнения: 6 206
А каква е разликата между кашкавал  и сирене?
Все пак кашкавалът е вид сирене, нали така, ако ще се прави алергична реакция към кашкавал, следва и към сиренето или се бъркам?

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: PoliaSp
А каква е разликата между кашкавал  и сирене?
Все пак кашкавалът е вид сирене, нали така, ако ще се прави алергична реакция към кашкавал, следва и към сиренето или се бъркам?

и аз се чудех същото  Thinking

# 7
  • Мнения: 830
Ами , в по-голямата си част са еднакви - така или иначе присъства белтъка от кравето мляко . Това , което ние бегло сме учили за технологията им е  , че в кашкавала този белтък е по-разграден - зреенето е по-дълго и по-различно от това на саламуреното бяло сирене . Също така са ни подчертавали че кашкавала  ( или всички "жълти" сирена ), е по-полезен и по-усвоим , има повече аминокиселини в сравнение със саламуреното сирене . А и голямата част от калция преминава в саламурата докато зрее бялото сирене , а също от него се губи и при изкисването във вода поради солеността му .
Ако има някой технолог от ВИХВП ще ни е от полза тук  Laughing
Аз и заради това вместо прословутата попара предпочетох да давам каша , а и децата ми не я харесват , тъй или иначе .

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: nadia
Ами , в по-голямата си част са еднакви - така или иначе присъства белтъка от кравето мляко . Това , което ние бегло сме учили за технологията им е  , че в кашкавала този белтък е по-разграден - зреенето е по-дълго и по-различно от това на саламуреното бяло сирене . Също така са ни подчертавали че кашкавала  ( или всички "жълти" сирена ), е по-полезен и по-усвоим , има повече аминокиселини в сравнение със саламуреното сирене . А и голямата част от калция преминава в саламурата докато зрее бялото сирене , а също от него се губи и при изкисването във вода поради солеността му .

Хъм, аз сега де  Thinking  излиза, че кашкавала е по-полезен от сиренето.. Ми аз вече сирене дадох малко преди няколко дни. Да взема да пробвам и с кашкавал  Thinking

# 9
  • Мнения: 544
Аз от няколко седмици давам и кашкавал. Анджи е малко чувствителна, ама не бях чувала нищо за кашкавала Embarassed  Нямаме никакъв проблем. Grinning  Grinning

Всъщност постоянно иска да яде от нашето ядене, така че от известно време и отчупвам по малко, колкото да опита, почти от всичко Blush  Доколкото знам след 10-11 мес. децата постепенно трябва да преминат на обща храна.

# 10
  • Мнения: 684
Цитат на: Petinka
Имам съвсем пресен случай с племенничката ми, която е на 9 месеца-техните й бяха дали няколко пъти да хапва кашкавалче, щото мнооо искала и детето такава алергична реакция направи, че беше огнено червена от главата до петите и сега 20-ти ден се лекуват. Тогава докторът беше казал, че кашкавал не е добре да се дава преди годинка, както и цитруси (щото нашта убавица и мандарини беше почнала да хапва)!


Споед мен проблема не е в кашкавала а в цитрусите.Ние вдем кашкавал от 10 месечни-много ни харесва-нямали сме от него проблеми!!!

# 11
  • Мнения: 4 358
От млечните най-безобидна се води изварата, после кашкавал, после сирене, после кисело мляко и най-алергизиращо е прясното мляко.
Ако детето яде кисело мляко или сирене без проблем, кашкавалът би трябвало му понесе.
При обремененост откъм алергии най-добре е да се започне с овче или козе сирене.

# 12
  • Мнения: 46
Радвам се, че се отвори такава тема, защото и аз няколко дни се вълнувам от този въпрос. Още на консултацията преди 2 месеца ни казаха, че можем да даваме кашкавал, но аз поизчаках и сигурно ще изчакам до навършването на пълни 10 месеца.

Та за въпроса "откога" мисля, че съм на правилен път.

Остава вторият въпрос - марка кашкавал, който е най-малко солен и добре узрял (твърд).

Ще съм благодарна на мами, които вече са избрали своята марка кашкавал да споделят с нас марки и производители.

От мен пробваните съм намерила един Кашкавал Душево (калъп), който ми се струва сравнително малко солен и достатъчно твърд.

Знам, че Ементал и Масдаамер са почти безсолни, но се старая да изграждам у детето вкус към храни, които са типични за нашата трапеза. Нали поне така казват, че това, което не го е ял дядото на детето, по-добре да не се дава в процеса на захранване, а по-късно. Simple Smile

Моля за извинение, че задавам втори въпрос в тема, която не съм отворила сама, но се надявам да питам нещо полезно и за други мами.

# 13
  • Мнения: 1 517
Според мен проблемът на кашкавала е, че е солен, я няма как да се обезсоли като сиренето. Затова не бързам да давам.

# 14
  • Мнения: 3 153
Цитат на: lionkata
Цитат на: Petinka
Имам съвсем пресен случай с племенничката ми, която е на 9 месеца-техните й бяха дали няколко пъти да хапва кашкавалче, щото мнооо искала и детето такава алергична реакция направи, че беше огнено червена от главата до петите и сега 20-ти ден се лекуват. Тогава докторът беше казал, че кашкавал не е добре да се дава преди годинка, както и цитруси (щото нашта убавица и мандарини беше почнала да хапва)!


Споед мен проблема не е в кашкавала а в цитрусите.Ние вдем кашкавал от 10 месечни-много ни харесва-нямали сме от него проблеми!!!

Възможно е, но според докторът е от кашкавала.......нямам идея дали е прав!

Общи условия

Активация на акаунт