Въпрос за прясното мляко???

  • 373
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте , от днес дъщеря ми е на детска кухня, естествено десерта е с прясно мляко, което досега не е вкусвала. Като за пръв път колко лъжички от кремчето мога да дам Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Благодаря

# 1
  • Мнения: 8 242
А давала ли си млечни каши или пюрета? Защото в повечето ги правят със сухо мляко, а не с АМ.. А други млени продукти? Ако си давала, не мисля, че ще са проблем кремчетата.. Ако не - 2-3 лъжички, после увеличаваш - като всяка нова храна предполагам  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
Въвеждаш както всяка нова храна - първо 2-3 лъжички, следиш за реакции и постепенно увеличаваш. Peace

# 3
  • Мнения: 346
А давала ли си млечни каши или пюрета? Защото в повечето ги правят със сухо мляко, а не с АМ.. А други млени продукти? Ако си давала, не мисля, че ще са проблем кремчетата.. Ако не - 2-3 лъжички, после увеличаваш - като всяка нова храна предполагам  Wink

Отдавна хапва млечни храни, като се замисля само прясно мляко не съм давала ....

# 4
  • Мнения: 941
А нашия десерт беше кисело мляко с бисквити,досега не е ял кисело мляко,обаче мъжа ми решил да пробва дали ще му хареса и му дал няколко лъжички.Притесних се,защото съм чувала за реакции от млякото,а и не го знам каква марка е и т.н.Слава богу нищо му няма,може следващия път да му дам повече и така да увеличавам

# 5
  • Мнения: 269
MaraSara: Моля, имай предвид, че алергичните реакции обикновено се проявяват след втори и следващ прием на проблемната храна.
Не мога да го обясня точно по научному, но беше свързано с това, че при първата среща в организма се изработват някакви "антитела" и при втора среща с въпросния алерген вече "разпознава" проблема и реагира.
За жалост, говоря от личен опит Tired! Втората ни "гощавка" с рибно пюре завърши в болницата Close
Успех и дано нямате проблеми с млекцето!

# 6
  • Мнения: 1 547
Моите деца започнаха с млечната кухня още на 6 месеца. Оттогава до днес ядат кремове и грисове почти всеки ден, кисело мляко дадох на годинка. АМ не са вкусвали ни веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт