тъмнозелено ако след бананова каша

  • 1 278
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Бебето ми е на 4 месеца и 22 дни вчера и дадох за първи път бананова каша на Милупа , която е за след 4 месеца съдържа царевица,ориз и банан днес акото и беше много тъмнозелено , толкова тмно никога не е било ,иначе нямаще слуз във него и не миришеше лошо . Възможно ли е да е такъв цвета от кашата , притеснявам се защото пък от вчера бебе като като пишка отделя лошо миришеща слуз , утре ще и пускам стерилна урина, иначе няма температура

# 1
  • Мнения: 941
изчакай резултата от урината,ако се наложи поискай да дадеш и ако за микробиология.По принцип зеления цвят е често срещан,но това с урината трябва да се проследи.Успех

# 2
  • Мнения: 941
забравих,момиче ли е?Да не си я замърсила при смяната на памперсите?

# 3
  • Мнения: 585
Да момиче е внимавам много като я почиствам , като ака  веднага сваляме памперса и чистим внимателно и с отвара от лайка мием понякога , но не е изключено  . лошото е че не се кърмим отдавна от 3 месеца и половина и изцеждам с триста зора по60 , а вече и само по40 грама кърма на ден , което е крайно недостатъчно , знам че некърмени бебета доста лесно правят уроинфекции

# 4
  • Мнения: 941
хайде сега,не всички приказки за некърмени бебета са верни,пак ти казвам,резултата чакай,дано всичко е наред Peace

# 5
  • Мнения: 1 149
Абе стига бе хора-нормално е да е такова акото.Особено след първо приемане на бананова каша.Още повече ако ядете и адаптирано мляко.Споко мамче-всичко е наред.За слузта не зная но за акото мисля че не трябва да се шашкаш.Дано нещата да се развият в положителна посока.Ще стискаме палци всичко да е наред.

# 6
  • Мнения: 5 790
А колко бананова каша даде като за първи път?

# 7
  • Мнения: 585
Много 130 мл , тъй като вече ядеше без проблем оризова каша . Спрях кашата и акото и отново е жълто , явно е било от кашата . А за слузта , която видях  след пишкане пуснах изследвания - 3 дни поред ще правят посявки . Но лошата миризма изчезна надявам се да е било неще дребно и локално . А зеленото ако е било определено от кашата , защото межди хапването на кашата и дадох и 40гр кърма , който в акото си изглеждаха като кърма -жилти и зърнести . Вече сме на обичайната храна и си акаме нормално, ще изчакам със тези кащи и без това много много не и харесват .

# 8
  • Мнения: 5 790
Не е хубаво, че си дала толкова много каша на веднъж, нищо че вече сте яли оризова. Дала си наведнъж две нови храни - банан и царевица. Напълно е възможно това да е раздразнило стомахчето на бебето. Добре си решила да поизчакаш. Дано повече не ви се случва такова нещо и с урината всичко да е наред!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята госпожица реагира по същия начин на всичко съдържащо банан - пюрета и каши. Акото й става зелено. Според педиатърката това било нормално. Същото щяло да бъде и с цитросовите плодове. Е, аз предпочетох да не й давам повече банан. Нищо толкова ценно няма да пропусне. По-принцип бананите са алерген, така че по-внимателно с тях.

Общи условия

Активация на акаунт