пак въпрос за болничните

  • 510
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 865
Здравейте момичета!

Родих на 16.11.2006г .Имам издаден болничен 45 дни преди термина от гинеколога,следващия ми болничен е 45 дни след раждането от клиниката в която родих,и последния е издаден от личния лекар на бебето от 28.12 2006г. до 24.02.2007г.Днес се обадих на личната на бебчо за продължение на болничния и тя ми отговори че не го издава тя!Та след тези дълги обяснения да ви питам  кой ще ми продължи болничния до изтичане на 315 дни.

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не се издава болничен за остатъка до 315 дни. Те се ползват след подаване на молба до работодателя и той следва да ти каже, ако се попълват допълнителни декларации.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 604
Не се издава болничен за остатъка до 315 дни. Те се ползват след подаване на молба до работодателя и той следва да ти каже, ако се попълват допълнителни декларации.
И аз мисля, че е с декларация

# 3
  • Мнения: 865
Благодаря ви момичета.Само не ми стана ясно , защо от фирмата в която работя ме пратиха за болничен ,а не ми казаха за тази молби и  деклараци?Сигурно съм им първия такъв случай .

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
 GrinningИ аз родих на 06.11.2006!
Подавош молба свободен текст да работодателя,прилагаш една декларация,че детето не е настанено в дом за отглеждане от държавата/при нас ги дава счетоводителката/ и едно копие от акта за раждане на детето.

# 5
  • Мнения: 950
Благодаря ви момичета.Само не ми стана ясно , защо от фирмата в която работя ме пратиха за болничен ,а не ми казаха за тази молби и  деклараци?Сигурно съм им първия такъв случай .

Мен също ме бяха пратили за болничен (последния ми изтече в началото на декември) от педито. Просто въобще не са в час какво трябва да правят. В страницата на НОИ има наредба - "НАРЕДБА ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ И ИЗПЛАЩАНЕ НА ПАРИЧНИТЕ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ И ПОМОЩИ ОТ ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ", прочети я, за да знаеш какво да правиш. http://www.noi.bg/

# 6
  • Мнения: 865
Добре , че сте вие момичета!Оказа се че счетоводителката на фирмата я няма и я замества снаха и.Понеже съм и първият такъв случай тя знаела за новите разпоредби,но си мислела че трябва продължение на последния болничен от GP на бебето.Днес ще ходя при нея да се изясним!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
Не се издава болничен за остатъка до 315 дни. Те се ползват след подаване на молба до работодателя и той следва да ти каже, ако се попълват допълнителни декларации.
това и аз не го знаех.
браво Peace

# 8
  • Мнения: 865
Е аз успях!Попълних въпросната молба- декларация към нея копие на акта за раждане и готово.Ще има обаче още формалности след изтичането на 315 дни и пак писане....дали ще си ползваме остатъка до 2те години платено майчинство или се прекратява...

# 9
  • Мнения: 387
zarra73, първо честито. Тази молба-декларация какво представлява? Универсална ли е или ти я съставяш? Питам, защото и на мен ми предстои да подавам такава, а шефа ми е много неориентиран и бавен, счетоводителя още повече и очаквам да ме разиграват без край.  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 865
тази молба е по образец даде ми я счетоводителката

# 11
  • София
  • Мнения: 5 604
тази молба е по образец даде ми я счетоводителката
Peace Молбата е по образец, който можеш да дръпнеш от страницата на НАП

Общи условия

Активация на акаунт