Бракстън-Хикс...доколко на ден е нормално???

  • 2 070
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте, много се притеснявам от тези контракции. Ходих на лекар и той ми каза да лежа повече и да си почивам, да пия магнерот и но-шпа, но не помага. Сега съм в 34 с. и почти през целия ден, от седмица коремът ми е твърд и стегнат, но нямам болки. Когато ставам от леглото, стоя права или се движа постоянно имам безболезнени контракции. Нормално ли е през този период на бременността момичета?

# 1
  • Мнения: 1 273
Абе това постоянно не е много хубаво. Бая мами тука са си имали безболезнени контракции пък накрая се окава, че са с 5,6,7 см разкритие. На колко често са ти контракциите?

# 2
  • Мнения: 10 982
Нормално е да ги има, но постоянно, когато си права или се движиш - не! Консултирай се с лекаря си Peace

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Най- добре се консултирай пак с лекаря си. Може да се наложи да влезеш в болница. Последно на прегледа, имаше ли разкритие?
Аз имах такива усещяния седмицата преди да родя малкия. При всяко изправяне се втвърдяваше корема ми. Много неприятно.
НО на теб ти е рано Cry.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Док ми е казвала, че до 10/12 на ден е нормално... като не трябва да има болка и не трябва да са на равни интервали.

# 5
  • Мнения: 6 164
Щом не боли, няма проблем. Последните 2 месеца бях с нон-стоп безболезнени и накрая се чудеха как ще раждам, понеже ми била много твърда шийката на матката и ми изкараха акъла, че много трудно ще направя разкритие, та ме ръчкаха с пръсти. Close Добре, че го предизвикаха и простагландина ми помогна с изглаждането, че не ми се мисли иначе... Почивай си повече, като те притеснява толкова.

# 6
  • Мнения: 359
Какво имаш предвид по 'постоянни' контракции. Аз имах по 20-30 на ден, но лекаря ми каза че са множко и ми изписа магнезий.  Пих до последно, дори когато ми каза да ги спра не посмях, а изчаках да вляза в 36та г.с.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Благодаря ви много за отговорите! Утре пак ще се обадя на моята лекарка, че е още рано бебчо да излиза и това най-много ме тревожи. При прегледа ми казаха, че имам леко скъсяване на шийката и разкритие, но не съм за болница, но тези твърде чести контракции...май е най добре да се посъветвам отново .

# 8
  • Мнения: 445
Кажи на АГ! Не бива да са повече от 5 на час.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Непременно на лекар, щом имаш изглаждане и разкритие може всеки момент да започне родова дейност. Аз без малко да родя така в 27 г.с., контракциите ми бяха около 18 на денонощие абсолютно безболезнени - след 20 дни на системи понамаляха, но така и не можаха да ги спрат, лежах и пиех хапчета докато родих.

# 10
  • Мнения: 689
Док ми е казвала, че до 10/12 на ден е нормално... като не трябва да има болка и не трябва да са на равни интервали.
Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте момичета! Бях на аг преглед преди два дни и вече си мислех, че ще ме оставят в болницата, но моята лекарка ми каза, че имам начално скъсяване на шийката, което не е много. Увеличиха ми магнерота и ми каза да лежа повече, а ако не се повлияят от таблетки ще ме сложат на системи за няколко дни. Не се притеснявайте, вие които имате такива проблеми, просто е задължително да се консултирате веднага с лекаря си, за да не е късно после.

Общи условия

Активация на акаунт