Кой документ регламентира...

  • 448
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
превоза на деца - става въпрос за микробусите на частните детски градини и училища?
Много моля, мамите на "ти" с нормативната уредба да ми помогнат с линк или поне съвет къде да търся - закон ли е, наредба ли или друг подзаконов акт???
Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 371
Понеже не си написала нищо конкретно, ето:
ЗАКОН ЗА АВТОМОБИЛНИТЕ ПРЕВОЗИ
ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА
НАРЕДБА № 1 ОТ 17 ЯНУАРИ 2001 Г. ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
НАРЕДБА № 2 ОТ 15 МАРТ 2002 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА УТВЪРЖДАВАНЕ НА ТРАНСПОРТНИ СХЕМИ И ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИ ПРЕВОЗИ НА ПЪТНИЦИ С АВТОБУСИ И ЛЕКИ АВТОМОБИЛИ
НАРЕДБА № 33 ОТ 3 НОЕМВРИ 1999 Г. ЗА ОБЩЕСТВЕН ПРЕВОЗ НА ПЪТНИЦИ И ТОВАРИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № 33 ОТ 1999 Г. ЗА ОБЩЕСТВЕН ПРЕВОЗ НА ПЪТНИЦИ И ТОВАРИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ (ОБН., ДВ, БР. 101 ОТ 1999 Г.; ИЗМ. И ДОП., БР. 50 ОТ 2000 Г.; ИЗМ., БР. 95 ОТ 2000 Г.; ИЗМ. И ДОП., БР. 36 ОТ 200...
НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № 33 ОТ 1999 Г. ЗА ОБЩЕСТВЕН ПРЕВОЗ НА ПЪТНИЦИ И ТОВАРИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ (ОБН., ДВ, БР. 101 ОТ 1999 Г.; ИЗМ., БР. 50 И 95 ОТ 2000 Г.)

# 2
  • Мнения: 4 841
Благодаря ти.
Конкретно ме интересува частта, която регламентира броя на децата и обезопасяването им с колани, столчета и т.н. Освен това ме интересува има ли законово определено съотношение деца/възрастни в един такъв микробус - все пак не ми се струва редно да пътуват 10 деца и само шофьора  да е възрастен. Такива неща. Ще попрочета, може пък да се справя  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт