Кое от двете пловдивски училища бихте ми препоръчали за 1-ви клас?

  • 71 105
  • 287
  •   1
Отговори
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Догодина дъщеря ми ще е в първи клас. Спряла съм се на две училища - Алеко Константинов и Малката Лиляна. Кое от двете бихте ми препоръчали и защо. Също така се интересувам дали има занимални към тези училища.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Браво на мама Фроска за темата  smile3501
Също така, ако някой има информация и за Благоев как са нещата да казва!

# 2
  • Мнения: 1 937
soff, дъщеря ми е първолаче в Княз Александър I-ви (Благоев) в момента.
Избрахме училищито заради госпожата.
Занималня има, но много от родителите бяха разочаровани.
Какво още конкретно те интересува?

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Фроска, и двете училища са горе-долу равностойни като реноме и материална база. Аз бих се съобразила по-скоро с преподавателите за този випуск, със специализираните паралелки, които се предлагат през тази година и с транспорта дотам. Може би бих предпочела "малката Лиляна", защото са по-малко деца и относително на сходна възраст (като се абстрахирам от факта, че и аз съм учила там Laughing)..
 Доколкото знам, във всички училища има занималня за І-ви клас. В района обаче има и доста голям избор от частни занимални, при които детето може да бъде взето от училището и заведено на обяд след/преди занятията. 

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
soff, дъщеря ми е първолаче в Княз Александър I-ви (Благоев) в момента.
Избрахме училищито заради госпожата.
Занималня има, но много от родителите бяха разочаровани.
Какво още конкретно те интересува?

А занимарнята частна ли е? В смисъл допълнително ли се заплаща и дали се помещава в самото училище. Друго - как е базата по твоя преценка и дали има някакви специализирани паралелки? Благодаря ти!

# 5
  • Мнения: 1 937
Има занималня към училището, но още в началото на учебната година обявиха, че тя е за най-нуждаещите се!
Предложиха ни и частна - Дом за детско творчество Талант, намира се на площад Съединение в сградата на Пловдивпроект.
Децата се взимат от училище.

Базата не е на ниво. Много жалко, с оглед на историята, която има това училище!
Класните стаи се ремонтираха на доброволни начала от родителите.
Няма специализирани паралелки.

Подобно на gargamela ще кажа, че е много важно какъв ще е началният учител.
В този смисъл, аз ударих десетката Simple Smile

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
gargamela, а ако я запиша в частна занималня дали ще я взимат от Алекото, т.е. от училище различно от Малката Лиляна.
Аз също мисля, че госпожата е много важна в случая. За Малката Лиляна вече ми препоръчаха госпожа.

# 7
  • Мнения: 1 937
Фроска, предполагам знаеш, че в Алеко-то са на смени още от първи клас.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
А я сега ако някой знае да каже, дали ако адресната регистрация на детето е в района ще го вземат без "връзки" в Малката Лиляна примерно?
Или вече наистина отпадна това изискване  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 937
Казвам - живеем извън Пловдив!

# 10
  • Мнения: 402
Основното е преподавателя да е добър. Все пак този учител ще води детето до 4 клас.
А, по отношение на занималните, не разчитай много на занималнята към самото училище, нищо че е безплатна.
Моята принцеса е първи клас в "Паисий Хилендарски".
Ами, какво да ти кажа, госпожата ни е №1, условията като материална база са добри, а занималнята - пълен отврат.
Извинявам се за грубия изказ, но няма как да е друг, след като една госпожа гледа в занималнята 45 деца.
Всички родители, които имаха тази финансова възможност си изпратиха децата в частна занималня - 4 лева на ден.
Има огромна разлика, в частната занималня една госпожа се занимава с 5-6 деца.
Определено така научават повече и домашните се пишат по-качествено.
Въпрос на личен избор.
Моя съвет, гледай госпожата, това трябва да е основния ти критерий.


А я сега ако някой знае да каже, дали ако адресната регистрация на детето е в района ще го вземат без "връзки" в Малката Лиляна примерно?
Или вече наистина отпадна това изискване  newsm78

До колкото зная, все още децата от района имат приоритет, макар че нас ни взеха без да сме в този район, без проблем. Върви подай молба и на двете места, пък когато решиш в кое точно, ще изтеглиш молбата от другото място, така ще си сигурна, че каквото и да решиш, детето ти ще го вземат.

# 11
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Така предполагам. Сещам се за една занималня в пресечка на "Гладстон", която го предлагаше, "Алеко" не е далеч от там. Наше близко дете пък е в "Лиляната" и ходи на занималня до Сточна гара, хранят се в закусвалня "Ася" (който иска де, някои си носят сандвичи). Когато е лошо времето ги вземат с кола (май такси) и нещо се доплаща.
Сега наближава пролетната ваканция, обикновено от занималните налепят листовки около училищата - ако имате възможност е добре някой да се позавърти и да ги "преслуша", поне по телефона, пък после по името да се търси по-подробна информация.
За училищните занимални - на нас ни казаха в началото, че местата са ограничени и хич не се пънахме да я записваме (при четири баби!). Сега май там ходят около 15-16 деца, девойката ходи два пъти "на гости", хареса й, има мерак и за още, но не ми се разправя с наранени чувства.

# 12
  • Мнения: 11
"Малката Лиляна" е по доброто училище.Дъщеря ми учи там-3клас.Много съм доволна,преподавателите са много добри и изискват много от децата.Децата са от 1 до 4клас и е много спокойно.В Алекото са от 1до 8 кл.две мои приятелки опитват да премастят децата си от там в Лиляната.За влизане в Лиляната-адресна регистрация или връзки(мисля ,че МАЙ започва записването)Има занималня,но по-добре е да ходи в частна.Дъщеря ми ходи в учебен център"АЛФА"до сточна гара. Peace

# 13
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ако не държиш точно на тези две училища, ти препоръчвам "Яворов". Училището има много добра директорка, има дисциплина, децата са възпитани, а учителите са добри и като професионалисти и като хора.

# 14
Много моля , ако някой може да каже нещо и за други училища в Пловдив и по-точно в района на Кичука . Освен това ще бъда много благодарна ако някой знае нещо за училище с изучаване на италиански език от 1-ви клас и ми даде някаква информация  .

Общи условия

Активация на акаунт