Не иска да ходи на ясла

  • 530
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Тръгнахме на ясла на 1г.4м.,ходихме без много мъки.Започна да се разболява и след 4 месеца го спрях.Преди месец го пуснах пак,той е забравил изобщо че е ходил.Всяка сутрим ревем,не иска да ходи ,защото го карат да сяда на гърне и му слагат лигавник.Аз от много отдавна не ползвам лигавници,а за гърнето си реве и вкъщи,като слагам.Мислех си ,че като види другите деца няма да има проблем да сяда,но то се оказа по зле.Кога ще свикне?Сам си казва ,че не иска да ходи,защото лелята го слага на гърнето.

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Говори с персонала,обясни им какъв е проблема и помоли за 1-2 седмици да не го слагат на гърна за да се адаптира малко.Възможно е наистина сам да пожелае да седне след време. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 771
А какъв е тоя зор да го слагат на гърне? Пускай го с памперс и кажи на лелките да не го слагат на гърне. Така нито на гърне ще се научи да ходи, нито на ясла.

# 3
  • Мнения: 2 891
Като се сетя за разплаканата физиономия на моя малчо на прозореца на детската и ми става тъжно. Така беше около 2 м. После всичко се оправи, а сега през уикендите иска да ходи пак.

# 4
  • Мнения: 7 723
Мисля, че причината за трудното свикване към нещо ново,( а това за него е ново, едва ли помни отпреди еднва година) се дължи най- вече на възрастта му.  Thinking
Говори с персонала, бъди твърда и се въоръжи с нерви и търпение  Wink

# 5
  • Мнения: 2 388
Би трябвало да го слагат на гърнето само с твое съгласие. Кажи им да почакат и да му сменят памперсите...да не го оставят цял ден с един, че после други ядове да береш.

Търпение!

# 6
  • София
  • Мнения: 245
Съгласна съм с другите мами, не бива да го карат да сяда на гърне още. Прекалено много промени му се събират! Дъщеря ми тръгна на ясла на 1.6 г. и лелките сами не искаха да я слагат на гърне в началото, оставиха я сама да поиска. След около месец вече не искаше памперс.

Общи условия

Активация на акаунт